Domů » Zprávy » Hlášení v MR 24.1.2024

Hlášení v MR 24.1.2024

Prezentace knihy Farní kostel svatého Martina v Tlumačově

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Kroměříži vás srdečně zve na prezentaci knihy Farní kostel svatého Martina v Tlumačově, která se uskuteční ve středu 24. ledna 2024 od 17 hodin v budově KIS. Tlumačovský farní kostel náleží k velmi významným kulturním památkám, u nichž dochované stavební struktury i detaily podávají cenná svědectví o středověkém i novověkém stavitelství a umožňují vhled do jeho bohatých stavebních dějin. Z hlediska praxe státní památkové péče lze na příkladu tohoto kostela výmluvně demonstrovat nezbytnost podrobného zkoumání a poznání kulturních památek jako základu pro jejich účinnou a kvalitní ochranu. Kniha v rámci pěti kapitol představí historii, stavební vývoj kostela, dále kostel z pohledu dějin architektury a umění, archeologii, i podrobný rozbor stavebního kamene. Kniha bude na místě k prodeji za zvýhodněnou cenu.

Zveme vás na řádné zasedání Zastupitelstva obce Tlumačov, které se uskuteční VE STŘEDU 31.1. 2024 V 17:00 hodin v budově KIS, náměstí Komenského.

Od 5.2.-9.2. 2024 bude praktický lékař v Tlumačově čerpat řádnou dovolenou. Sestra bude v ordinaci přítomna. Akutní případy ošetří MUDr. Březík- ordinace praktického lékaře v areálu Barumu Otrokovice.

Společnost Dřevo Habrovany Vám nabízí štípané palivové dřevo tvrdé i měkké za loňské ceny s dovozem až k Vám domů. Polínka o délce 25, 33 a 50cm, v akci. Máme i suché dřevo k okamžitému topení a metrovky štípané.
Objednávejte na telefonním čísle : 739 572 972 nebo www.drevohabrovany.cz

Poplatky za komunální odpad a psy se budou vybírat od února do 30. dubna 2024 v úřední dny a aktuální úřední hodiny.  Další informace najdete na našich webových stránkách nebo v informační desce před obecním úřadem.