Domů » Zprávy » Fotbalový turnaj zastupitelů ve Spytihněvi

Fotbalový turnaj zastupitelů ve Spytihněvi

V sobotu 17.9.2005 se na hřišti Slovácké Sparty Spytihněv konal již VII. ročník turnaje zastupitelů obcí a měst v malé kopané. Naše mužstvo ve složení Jaroslav Ševela, Petr Horka, Radek Dvořák, Michal Veselský, Roman Huráň, Jaroslav Pospíšil, Štefan Hrtús a Jan Rýdel jelo do Spytihněvi s odhodláním minimálně obhájit loňskou druhou pozici a pokusit se případně o celkové vítězství v turnaji.

Sobotní deštivé a chladné ráno nedávalo příliš optimismu a chuti do fotbalového zápolení, a proto přišla velmi vhod uvítací „štamprle spytínovské“ slivovice a horký čaj s tvarohovými koláčky. Počasí se postupně umoudřilo a na slavnostním nástupu, na kterém starostka obce Spytihněv přivítala osm družstev mužů a čtyři družstva žen, již nepršelo. Naše družstvo bylo rozlosováno do skupiny A spolu s pořádající Spytihněví, Babicemi a Halenkovicemi. V úvodním zápase skupiny jsme v repríze loňského finále porazili domácí Spytihněv 2 : 0. Potom jsem si poradili s družstvem Babic v poměru 4 : 2 a v posledním zápase skupiny, když již bylo prakticky rozhodnuto o našem postupu do finále, jsme remizovali s Halenkovicemi 1 : 1 po nešťastně obdržené brance v posledních sekundách zápasu. Ve finále na nás čekalo silné družstvo ze Žlutav. Finálový zápas jsme odehráli velmi zodpovědně a disciplinovaně. Branky padaly až ve druhém poločase. Soupeř otevřel skóre po rohovém kopu, když míč po sérii tečí a odrazů skončil v naší bráně. Po 5 minutách Žlutavy zvýšily na 2 : 0 a zdálo se být rozhodnuto. Ale v závěru jsme soupeře přitlačili a pěkným gólem snížil na rozdíl jedné branky Radek Dvořák Byl to mimochodem vůbec první gól, který Žlutavy na turnaji obdržely! Bohužel na srovnání skóre bylo již příliš málo času a tak zápas skončil 2 : 1 pro Žlutavy. Naše družstvo tedy obhájilo stříbrný pohár a výborně tak reprezentovalo naši obec. Radkovi Dvořákovi se navíc podařilo obhájit loňského krále střelců – letos nastřílel soupeřům 6 branek. Celá akce, které k bsolutní dokonalosti chybělo snad jen pěknější počasí, byla velmi pěkně zorganizována a ve spojení s krásným zázemím fotbalového areálu Slovácké Sparty přinesla nejen krásné sportovní vyžití, ale i možnost vzájemně se více poznat se zastupiteli okolních měst a obcí. Odjížděli jsme z turnaje s dobrými pocity a odhodláním, že do třetice už nám to vítězství na turnaji musí vyjít. Zápis zastupitelů Tlumačova by na putovním poháru určitě slušel…