Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je sobota, 16.10.2021 - svátek má Havel, zítra slaví Hedvika
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zajímavosti v Tlumačově a blízkém okolí - tipy na výlety

Aktuální tipy na výlety naleznete na stránkách KIS Tlumačov.

Tip na výlet - Vyjížďka na koních Ranč Tlumačov

Tip na výlet - Ranč Vyjížďky na spolehlivých koních hodinové, vícehodinové, půldenní a celodenní. Dvoudenní putování na koních po horách s noclehem ve stylové chatě. Jezdecká školička pro děti od 5 let a vození dětí od 2 let. Základní jezdecký výcvik – western, anglie, přirozená komunikace a další...

Tip na výlet - rozhledna na Brdu

Tip na výlet - rozhledna na BrduNevíte-li, co podniknout o volném víkendovém dni a nemáte-li zrovna v plánu podnikat třeba "supermarketovou turistiku", pak se určitě vypravte do chřibských lesů a dopřejte si pohodovou vycházku na rozhlednu na Brdu.

Tip na výlet - Kroměříž

Tip na výlet - Kroměříž Pohodový rodinný cyklovýlet výlet s cílem v "Hanáckých Aténách" - Kroměříži. Z Tlumačova můžete vyrazit do Kroměříže na cyklovýlet, který zvládnou i Vaše děti. Zcela se vyhnete provozu na silnicích a po cyklotrase a asfaltových cestičkách kolem Záhlinických rybníků a lužních lesů u řeky Moravy se projedete až téměř do centra tohoto krásného města.

Tip na výlet - Holešov

Tip na výlet - Holešov Tento krátký tip na cyklovýlet vás zavede do města Holešov. Cesta je nenáročná, do centra města je to z Tlumačova necelých 13 km.

Tip na výlet - Hrad Lukov

Tip na výlet - hrad Lukov Trochu zapomenutou a ne zcela objevenou zajímavostí v našem kraji se zdá postupně renovovaný hrad Lukov. Můžete se k němu vypravit autem nebo autobusem do obce Lukov a nebo můžete vyrazit k hradu na kole. Pro poslední úsek trasy z obce Lukov do kopců bude ale nutné horské kolo.

Podrobnosti k tipu na výlet
Ing. Pavel Růžička

Tip na výlet - skanzen lidových staveb v Rymicích u Holešova

Tip na výlet - skanzen lidových staveb v Rymicích Muzeum Kroměřížska spravuje areál památek lidového stavitelství východní Hané v Rymicích u Holešova. Vesnická stavení rekonstruovaná v sedmdesátých letech představují způsob bydlení a hospodaření v této části Moravy v posledních dvou staletích.

Další podrobnosti na adrese: www.muzeum-km.cz
Ing. Jan Rýdel, janrydel@volny.cz

Tip na výlet - ZOO Zlín-Lešná

Tip na výlet - ZOO Lešná Přibližně 25 km od Tlumačova se nachází Zoologická zahrada Zlín - Lešná, která patří mezi nejkrásnější zoologické zahrady. Areál ZOO se rozkládá v historickém lešenském parku, ve kterém roste více než 1 140 druhů dřevin a okrasných bylin. V ZOO se seznámíte s typickými zástupci zvířat čtyř kontinentů - Afriky, Asie, Austrálie a Jižní Ameriky. V areálu ZOO můžete navštívit i krásný zámek.

Další podrobnosti na adrese: www.zoolesna.cz
Ing. Jan Rýdel, janrydel@volny.cz

Tip na výlet - Baťův kanál

Tip na výlet - Baťův kanál Unikátní stavebně-technická památka, která je využívaná jako turistická atrakce. Táhne se od Otrokovic až téměř k Hodonínu částečně po řece Moravě, částečně v samostatném kanále souběžně s řekou. Téměř celá vodní cesta v délce asi 50 km je nyní opravena a je zprovozněno 13 plavebních komor s unikátním křížením kanálu s řekou Moravou u Vnorov a s říčkou Veličkou u Strážnice. Plavba po kanále umožňuje poznat technické zajímavosti z historie i současnosti provozu této vodní cesty.

Další podrobnosti na adrese: www.batacanal.cz
Ing. Jan Rýdel, janrydel@volny.cz

Tip na výlet - Větrný mlýn ve Velkých Těšanech

Tip na výlet - větrný mlýn ve Velkých Těšanech Jižně od Kroměříže, v dolině mezi severními výběžky Chřibů leží osada Velké Těšany. Na jihozápadním svahu nad vesnicí, nedaleko lesa Chvaletiny, asi 200 metrů od silnice do sousední obce Vrbky byl ve 20. letech 19. století postaven větrný mlýn, využívající vhodných povětrnostních podmínek kraje a zároveň nedostatku stálých vodních toků.

Další podrobnosti na adrese: www.muzeum-km.cz
Ing. Jan Rýdel, janrydel@volny.cz

 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
16.10.2021 v 23:51:16, © Obec Tlumačov 2002-2021