Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je sobota, 16.10.2021 - svátek má Havel, zítra slaví Hedvika
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zajímavosti v Tlumačově a blízkém okolí - tipy na výlety

"Hanácké Atény" - Kroměříž na kole

Pohodový rodinný cyklovýlet výlet s cílem v "Hanáckých Aténách" - Kroměříži. Z Tlumačova můžete vyrazit do Kroměříže na nenáročný cyklovýlet, který zvládnou i Vaše děti. Jeho délka je něco kolem 12 km a jeho trasa vede po rovině. Zcela se vyhnete provozu na silnicích a po cyklotrase a asfaltových cestičkách kolem Záhlinických rybníků a lužních lesů u řeky Moravy se projedete až téměř do centra tohoto krásného města.

Komplex historických zahrad a Arcibiskupského zámku v Kroměříži byl v prosinci 1998 zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO). Zcela jistě stojí toto město za shlédnutí i ze sedla kola.

Na kole se vydáte po silnici směrem na Kurovice a na konci Tlumačova (u budovy pálenice) odbočíte doleva a pokračujete dále kolem Metalšrotu a podél železniční trati směrem na Hulín. Trasa vede po značené cyklotrase přes Slivotín a pokračuje po pravé straně železnice až k železničnímu přejezdu u obce Záhlinice. Zde se dáte doleva a přes hlavní cestu pokračujete směrem k Záhlinickým rybníkům po asfaltové cestě. Projedete po hrázích rybníků až k Rybářství Hulín, kde můžete dětem krátkou přestávkou u výběhu pštrosa a kádí ryb zpestřit jízdu na kole. Přírodní park Záhlinické rybníky je významných hnízdištěm stěhovavých ptáků a tak zde můžete pozorovat různé druhy ptáků. Po této pauze pokračujete dál po cestě na hrázích rybníků až k mostu přes říčku Rusavu, kterou po mostě přejedete a dostanete se do lužních lesů u řeky Moravy. Na této cestě minete Hájovnu (Zámeček) s chovnou stanicí bažantů a stále pokračujete dále až do Kroměříže. Cestička vás dovede přes okrajovou část Kroměříže až k vlakovému nádraží, kde již naleznete podrobnou mapu města.


Trasa cyklovýletu do Kroměříže
Trasa výletu do Kroměříže

Tento výlet je opravdu nenáročný a zvládnou ho na kolech i děti. Zpět můžete jet stejnou cestou nebo můžete na kolech zamířit směrem na obec Trávník a přes Kvasice se vrátit zpět do Tlumačova.

Kroměříž - pohled na náměstí s radnicí v pozadí
Pohled na náměstí s radnicí v pozadí


Další informace o městě Kroměříž


Zpět na další tipy na výlet


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
16.10.2021 v 23:57:29, © Obec Tlumačov 2002-2021