Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je úterý, 26.10.2021 - svátek má Erik, zítra slaví Šarlota / Zoe
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Sport - kopaná

Konečná tabulka OP žáci - 2009/2010


Konečná tabulka


Přehled výsledků ročníku 2009-2010 - OP žáci

ÚJEZD - TLUMAČOV 1:2 (0:1)

Branky: Hrdina D., Hujíček J.

Komentář:
Proč hrát fotbal, nebo trénovat mládež?
Třeba jen pro takové zážitky, které nabídl tento zápas. Byl to přímý boj o body se sousedem v tabulce. Trenérům se podařil celý tým dobře namotivovat a připravit na toto poslední utkání. Velká škoda, že zápas byl hraný opět venku pro naše nezpůsobilé hřiště a nemohli jsme tento excelentní výkon předvést doma. Za velmi větrného počasí a se změnou v sestavě/chyběl-Holub, Filák/ jsme se pustili do soupeře velmi aktivně. Tým domácích vedený svým urostlým kapitánem, který již naskakuje do týmu mužů to s námi neměl lehké. Naše výborná souhra celého týmu slavila úspěch v podobě vstřeleného gólu Hrdinou D. Šance byly z rohů i z rychlých protiútoků. Ale i soupeř zlobil. Dvě superšance zlikvidoval skvěle chytající Janošík M.
Po přestávce jsme rychle navázali na naši vynikající hru a i mladší žáci se nechali strhnout svými staršími spoluhráči ke svým výkonům a pomohli tak výrazně k týmovému výsledku. Domácí díky taktickému faulu našeho obránce sice vyrovnali z přímého kopu svým „velkým žákem“, ale nepočítali s naším tlakem a až buldočí snahou o vítězství. Už první šance ke konci utkání volala po gólu. Mouka P. střílel přímý kop tak dobře, že Hujíček J. stojící u zadní tyče se dostal do megašance, ale míč netrefil jak chtěl. V zápětí opět závar před bránou soupeře a ruce letí nahoru. Proč? To zrovna skalecká hvězda rozvlnila síť.
Potom nehraj fotbal!
Za žákovský tým hráli svůj poslední zápas: Hrdina D., Janošík M., Hujíček J., Hoďa D., Kašpar P., Grmela L. Filák T. Ne věkem, ale z důvodu založení mladších žáků/ Holub H., Mouka P., Šimoník R./ někteří budou své fotbalové umění předvádět v dorosteneckém týmu.
Hodně štěstí všem nejen ve sportu!

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 22.6.2010


PŘÍLUKY - TLUMAČOV 1:9 ( 0:6)

Branky: Grmela L. 4x, Janoštík M. 2x, Hujíček J. 2x, Mouka

Komentář:
Zápas s nejslabším týmem soutěže byl hraný s velkým elánem. Po těžkých posledních zápasech jsme se mohli opět radovat z výrazného vítězství a zpravit si seběvědomí předvedenou hrou. Již od prvních minut bylo jasné, že to domácí s námi budou mít těžké. Bylo jen otázkou času, kdy se naši útočníci /Grmela, Janošík/ prosadí. První gólová akce přišla v páté minutě, kdy si Grmela L vzpomněl, jak na podzim dával branky. Kluci byli při chuti a soupeře téměř nepustili z jeho půle. Záložník /Šimoník, Hujíček/ vytvářeli gólové šance ze kterých těžil celý tým ve výrazné poločasové vedení.
V druhém poločase tempo mírně polevilo, ale naše hra byla stále pro soupeře oříškem. Domácí se přece radovali z čestného úspěchu, kdy se nám nepodařilo pokrýt střílejícího hráče a ten střelou po zemi překvapil našeho mladého brankáře Machovského D. Při chuti byla i naše stoperská dvojice /Mouka, Holub/. Mouka P. ukázal na závěr sezóny opět něco ze své fotbalové dovednosti a z přímého kopu trhal sítě domácích.
Opět velká škoda, že se tohoto zápasu nezúčastnili všichni mladší hráči, pro které to byla ideální příležitost si zahrát.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 22.6.2010


MLADCOVÁ - TLUMAČOV 3:0 (3:0)

Komentář:
Stejný scénář hry jako při podzimním utkání. Velký počet chybějících hráčů bez možnosti vystřídání, ale za to předem neodevzdaný zápas s tímto mládežnickým gigantem v přeboru. Vinou nezpůsobilého hřiště se hrálo venku, ale na výsledek to nemělo vliv.
Očekávání velkého tlaku domácích se naplnilo již v první minutě. Střela křižmo přes velké vápno prošla do naší sítě a to ještě více povzbudilo protivníka k větší aktivitě. Naši obránci to neměli snadné, hrálo se stále na naší polovině. Taktika v bránění našeho území byla snaživá, ale i přes to měla trhliny. Díky důrazu obránců v bránění území se soupeř dostal k penaltě a zvýšil skóre. To se do přestávky ještě jednou změnilo k radosti domácích.
V druhé půli se hra již vyrovnala, ale na víc než na střelení břevna a větší ohrožení soupeřovy brány to nestačilo. Přes kvalitní obránce domácích se nešlo téměř probít našim rychlým útočníkům, kteří se dostávali do protiútoků z přesných přihrávek zálohy a obrany. Díky štěstí, ale hlavně bojovnosti a odhodlání všech jedenácti mušketýrů se s tímto nerovným soupeřem střetnout, se skóre už nezměnilo. Zápas dohráli se vztyčenou hlavou, za což jim patří uznání.
Jen jedna velká škoda, že přístup (docházka) některých mladších hráčů k přípravě a zápasu je velice laxní a nejde s nimi téměř počítat, což trenérům stěžuje jejich práci. Jejich fotbalový vývoj poherní a výkonnostní stránce tak stagnuje a začíná se to projevovat na hřišti, čímž trpí celý fotbal.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 14.6.2010


MYSLOČOVICE - TLUMAČOV 2:2 (0:1)

Branky: Grmela L., Janoštík M (P)

Komentář:
Těžký zápas s již tradičně vypjatou atmosférou (hlavně mimo hřiště). Na podmáčeném hřišti jsme nezačali špatně. Od začátku zápasu jsme domácí více tlačili na jejich polovinu a ti měli velké problémy s našimi rychlými protiútoky. Po pěkné přihrávce na L. Grmelu jsme se mohli radovat z vedení. Dál jsme pokračovali v našem soustředěném výkonu, ale jen vinou naší již tradiční jarní únavy v proměňování šancí si soupeř neodnesl více gólů do šaten.
V druhém poločase nás soupeř zaskočil vyrovnávací brankou a naše koncentrace polevila. Vydatný déšť jako by pokropil živou vodou domácí a ti toho dokonale využili ve vedení. Na našich hráčích byla vidět velká snaha i v těchto opravdu těžkých podmínkách s výsledkem ještě něco udělat. A že se má bojovat až do konce se přesvědčili sami. Trenérům vyšel tah vysunout M. Janoštíka do útoku, ten byl faulován v pokutovém území. Penaltu proměnil a udělal tím radost celému týmu, protože prohrát jsme si dnes opravdu nezasloužili.
Díky za bojovnosti až do konce zápasu sklidili hráči uznání od našich skalních fanoušků.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 3.6.2010


KAšAVA - TLUMAČOV 1:4 (1:2)

Branky: Janoštík M. 2x, Grmela L., Hrdina D.

Komentář:
Zápas hraný v nezvykle ranních hodinách a na naše poměry „zvláštním“ promočeném hřišti. Ze začátku nám měla pomoci hra z kopce na níže položenou bránu. Tato výhoda se nám dlouho nedařila zužitkovat, protože se naši hráči opět nemohli dostat do herní pohody. Až v 20 minutě poločasu si Grmela L. zaběhl pro přihraný míč a rozvinul soupeřovu síť. Nervozita z nás spadla, ale domácí se z protiútoku dostali za naši ruku ve vápně k penaltě a vyrovnali. Po pěkně kopnutém rohu Hujíčkem J. dal branku Janoštík M. A byl to gól vítězný.
Po přestávce byli domácí nuceni hrát v deseti (zranění neměli střídání). Tuto situaci naši hráči zvládli s přehledem a dostávali se i do pěkných kombinačních šancí. Po svém rychlém průniku dal gól Hrdina D. a svou druhou brankou ukončil zápas Janoštík M. Zlepšeným výkonem v druhém poločasu jsme ukázali, že fotbal hrát umíme, jen to potvrdit v dalším zápase.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 18.5.2010


TLUMAČOV - BRATŘEJOV 0:2 (0:2)

Komentář:
Do zápasu s vedoucím týmem tabulky jsme šli nebojácně a odhodlaně bojovat o body. V polovině poločasu se hosté ujali vedení. Naši obránci nestačili pokrýt míč, který byl vyražen naším brankářem po umístěné střele soupeře a pro dobíhajícího hráče nebyl problém skórovat. Druhá branka do naší sítě padla úplně stejně jako první. Střela na bránu, vyražení míče brankářem a radující se pohotový soupeř.
Po přestávce jsme se víc tlačili do brankoviště a na všech hráčích byla vidět snaha o lepší výsledek. Naše průniky přes obranu nám odráželi urostlejší protihráči, ale i ti udělali chybu, z které byla penalta. Šanci na zvrat dostal Hujíček J., ale jeho střelu chytil brankář hostů. Škoda této, i jiných slibných šancí, protože soupeř nebyl vyloženě lepší, ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát, což nás trápí celé jaro.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 12.5.2010


VIZOVICE - TLUMAČOV 1:2 (0:2)

Branky: Grmela L., Mouka P.

Komentář:
Zápas o povinné body s tabulkově slabším soupeřem jsme zvládli. V prvním poločase jsme si vynutili více šancí a naše zlepšená hra na soupeře platila. Byli jsme hladoví po gólu a po průniku do velkého vápna, ve kterém ustál souboj o míč aktivní Šimoník R, se tak k odraženému míči dostal Grmela L. a vsítil vedoucí gól. Tato branka nás povzbudila a po pěkně zahraném rohu Hrdinou D. si na míč naběhl Mouka P. a hlavou trefil roh brány. Po přestávce jsme neproměnili několik slibných šancí a vinou uspokojení z vedení jsme dovolili soupeři zdramatizovat zápas. Domácí vstřelili branku a ožili, my jsme s vypětím všech sil vítězství ubránili.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 4.5.2010


TLUMAČOV - FRYšTÁK 0:4 (0:0)

Komentář:
V prvním poločase jsme si vypracovali více šancí než soupeř, ale gólů jsme se opět nedočkali. Téměř tutovku ani po druhé dorážce nedokázal proměnit Grmela L., který hlavičkoval do horní tyčky. Škoda této velké šance v závěru poločasu, protože po přestávce se hosté začali více prosazovat po naší pravé straně. Stačilo mírné zaváhání naší obrany a než jsme se stačili trochu zformovat a hrát lepší fotbal, tak nám soupeř nasázel hned 4 góly ve velice krátké době. Hostům vyšlo i dobré střídání hráčů, kdy do druhého poločasu poslali svou „silnější“ střídačku. Naší hře chyběl nápad a kombinační hra, která nám dokonale vycházela v podzimní části i s proměňováním gólových příležitostí.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 28.4.2010


LOUKY -TLUMAČOV 1:0 (1:0)

Komentář:
Opět špatný vstup do zápasu a špatná souhra celého týmu. Soupeř nebyl lepší, ale využil šanci ke konci poločasu, kdy jsme nepokryli dorážejícího hráče po zásahu našeho brankáře.
Ve druhém poločase se pozměnilo rozestavení hráčů, ale hra byla stále špatná. K naší hře se přidal i katastrofálním výkonem rozhodčí, který nám nepískl ve vápně 3-4 jasné hraní rukou a to naše hráče ovlivnilo v jejich přístupu ke hře a chování. (5 žlutých karet).
Nejlepší hráč, který nás podržel byl Filák T.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 19.4.2010


TLUMAČOV - MALENOVICE 2:1 (1:1)

Branky: Hrdina. D., Grmela L.

Komentář:
Zápas o velmi důležité body s nepříjemným soupeřem, který nás v podzimním vzájemném utkání porazil, nám nad očekávání vyšel.
Úvod zápasu nám trochu utekl a než jsme se stačili rozehrát už jsme lovili míč z brány. Tato branka nám nevzala chuť do hry a i my jsme párkrát zahrozili a z těchto šancí byly dvě tyčky. Soupeř tak věděl, že to s námi nebude mít jednoduché. Kluci nesložili zbraně a po pěkné přihrávce obrany se k míči dostal Hrdina D. a svým průnikem zajistil poločasové vyrovnání.
V druhé půli to bylo opět herně vyrovnané. Na našich hráčích byla vidět velká chuť po vítězství a to i nakonec rozhodlo. Po levé straně se k míči dostal Hrdina D., přihrál skvělému a s přehledem hrajícímu Hujíčkovi J., ten ke skórování vybídl přihrávkou Grmelu L., který rozvlnil soupeřovu síť k velké radosti celému týmu. Závěr utkání už jsme si před zle dotírajícími hosty pohlídali.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 14.4.2010


BŘEZNICE - TLUMAČOV 5:1 (2:1)

Branky: Janoštík M.

Komentář:
První jarní zápas hraný za větrného počasí nám moc radosti nepřinesl. Než jsme se stačili na menším hřišti aklimatizovat, tak domací dokonale využili našich zaváhání v obraně a dostali se do dvoubrankového vedení. Naše snaha s nepříznivým výsledkem něco udělat se stupňovala a díky průbojnému Janoštíkovi M. jsme vstřelili kontaktní gól. Už to vypadalo, že se naši hráči zlepšili, ale do konce prvního poločasu vyrovnávací gól nepřišel.
Obraz hry se přenesl i do druhého poločasu. Kluci se snažili, ale góly dávali domácí. Ti třikrát překvapili našeho brankáře, který byl na střely a hlavičky krátký a na takový příděl už nešlo herně reagovat.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 7.4.2010


TLUMAČOV - MYSLOČOVICE 3:0 (0:0)

Branky: Grmela L, Hrdina D., Mouka P.

Komentář:
Poslední podzimní zápas s nádechem derby s úkolem hlavně potvrdit zlepšenou formu z kol minulých se nám proti tabulkově lépe postaveným soupeřům vydařil nad očekávání dobře.
Do úvodu zápasu jsme šli s touhou o dobrý výsledek a s tím, že v tomto utkání nemáme co ztratit. Soupeře jsme zaskočili větší aktivitou a chvíli si s námi nevěděl rady. Do velkých šancí se dostal Grmela L. a Šimoník R., ale chybělo nám k radosti lepší zakončení. Pak si zahráli i hosté, ale do vyložené šance je naši zadáci nepustili.
V druhém poločase už naše souhra slavila úspěch. Hujíček J. našel svou přihrávkou za obranu protivníka rychlého Grmelu L. a ten se již gólově prosadil. Branka nás uklidnila a bylo vidět na našich hráčích, že mají chuť do fotbalu. Zlepšená celková hra některých našich hráčů / Kašpar P., Hoďa D., Kalandra D./ přispěla k vývoji zápasu. Soupeři nevěděli co hrát, a tak jsme důležitou brankou Hrdiny D. pojistili naše vedení. Hra se sklidnila a hostům docházeli síly. V tu chvíli se k nevýdanému sólu pro tohoto hráče a z postu předstopera vysunul Mouka P., který si s obranou svými ladnými pohyby pohrál, narazil si míč s Grmelou L. a nedal svým tlumačovským bodlem brankáři šanci. Tím zasadil soupeři poslední ránu a mohl si vychutnat svou chvíli slávy za potlesku od všech přihlížejících. Udělal tím tak pěknou tečku za posledním zápasem i za krásným podzimním dnem.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 2.11.2009


TLUMAČOV - KAšAVA 3:3 (1:1)

Branky: Grmela L. 2x, Šimoník R. (P)

Komentář:
Hosté jako lídr žákovského přeboru se v tomto zápase prezentovali hrou na své dva
vysoké a herně vyspělé hráče a to jim neslo ovoce. Ze začátku utkání to vypadalo, že tento soupeř nemůže klást velký odpor, ale naše hra byla opět opatrná a hlavně nepřesná. Dostali jsme se díky opět aktivnímu Grmelovi L. do vedení, ale radost nám dlouho nevydržela a do přestávky hosté vyrovnali.
Úvod druhého poločasu nám nevyšel, hlavně naše přihrávky nenacházely adresáty a soupeř se začal prosazovat rychlými brejky. Naši obránci měli co dělat, ale nestačili pokrýt rychlého soupeře a ten šel do vedení o dvě branky. Zápas se mírně zdramatizoval tím, že po přísně nařízené penaltě, ke které se jako správný kapitán postavil Šimoník R. a s přehledem ji proměnil, jsme se dostali opět do kontaktu se soupeřem. Vypadalo, že si hosté přece jen odvezou vítězství, ale naše vůle a snaha byla velká a dokonale se nám vyplatila. Grmela L. potvrdil, že góly střílet umí a trefil nám " těžkou " remízu.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 30.10.2009


MLADCOVÁ - TLUMAČOV 2:0 (1:0)

Komentář:
Souboj o střed tabulky vyšel lépe domácím hráčům. Již od úvodu zápasu se soupeř, který byl ve výškové převaze usadil na naší polovině a začal zle dotírat. Kluci bojovali, ale domácí byli častěji u míče a jejich šance musel řešit brankář Janoštík M., který držel v celém zápase mužstvo nad vodou. Když už se zdálo, že se do přestávky ubráníme, tak se urostlejšímu soupeři podařila střela, která po mokré trávě skončila v naší síti.
Po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí byli při chuti a stále svou hru stupňovali, až se dočkali i druhého gólu. My jsme sice soupeře moc neohrozili, ale za svou bojovnost, někdy i statečnost našich mladších hráčů se celý tým v tomto utkání nemá za co stydět.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 27.10.2009


BRATŘEJOV - TLUMAČOV 0:3 (0:1)

Branky: Grmela Lukáš 3x

Komentář:
Do zápasu se šlo s obavou o výsledek, ale taky s velkým odhodláním nedat domácím nic zadarmo. Po počátečním „oťukávání“soupeře co nám dovolí, jsme to byli my, kdo byl více aktivní. Do šancí jsme se dostávali našimi útočníky Grmelou L. a Hrdinou D. Hlavně šance Hrdiny D. zaváněly gólem. Cílem našich hráčů bylo střílet z každé dobré pozice, ale domácí brankář, který byl nevelké postavy byl vždy na správném místě. Naše zvýšené úsilí přineslo ovoce. K vyraženému míči v brankovišti se dostal Grmela L. a dostal nás do vedení. V závěru poločasu jsme mírně polevili, ale snaha domácích o vyrovnání byla marná.
I druhý poločas byl hraný ve vysokém tempu. Hra byla vyrovnaná, ale naše touha po vítězství v tomto zápase byla velká. Opět to byl velice snaživý a rychlý Grmela L. s kterým to domácí obrana měla těžké a svými dvěma góly dokonal hattrick. Potvrdil tak, že fotbalová základna na Skalách je kvalitní.
Závěr utkání jsme si pohlídali a soupeře, který se do poslední chvíle snažil, jsme do větší šance nepustili. V tomto utkání podali všichni ukázkový výkon, svou bojovností a odpovědným přístupem k zápasu ukázali /trenérům/, že si každý své místo v sestavě „našel“
Za pěkný herní projev a důležité body byli kluci odměněni potleskem od skalních fanoušků z řad rodičů.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 13.10.2009


Archiv výsledků utkání a hodnocení předešlých sezón


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
26.10.2021 v 03:31:16, © Obec Tlumačov 2002-2021