Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je úterý, 26.10.2021 - svátek má Erik, zítra slaví Šarlota / Zoe
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Sport - kopaná, "staří páni"

V roce 2009 vzniklo mužstvo fotbalového klubu S.K. Tlumačov – „staří páni“.

Staří páni 2021
Staří páni - 90 let fotbalu v Tlumačově


Kopaná - staří páni 2009Přehled výsledků družstva "starých pánů"

Holešov – Tlumačov 3:3 (2:2)

Branky: Mokrý, Guňa, Kel

Komentář:
V pořadí druhé „mistrovské“ utkání jsme sehráli v pátek 05.06.2009 na hřišti jednoho z nejlepších oddílů věkové kategorie „staří páni“ v regionu - Holešova.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, jako první se však radovali domácí, kteří šli po váhavé rozehrávce gólmana Procházky do laciného vedení. Inkasovaný gól nás nakopl k ještě větší aktivitě, kterou korunoval Mokrý vyrovnávací brankou. Ročníkově podstatně zkušenější domácí, za které nastoupilo mnoho padesátníků, dva šedesátníci a dokonce i jeden sedmdesátník, zhruba od 15. minuty vyrovnali hru a začali být fotbalovější. Ještě v první půli se znovu ujali vedení 2:1 a vypracovali si i další šance, které svým osobitým, dá se říci až „haškovským“, stylem zlikvidoval Lubomír Procházka. Těsně před koncem poločasu nás do hry naštěstí vrátil Guňa, který z rohu malého vápna propálil vše, co stálo v cestě. Poločas 2:2.

Do druhého poločasu jsem nastupovali s hlubokým přesvědčením, že domácím ve slunečném počasí brzy dojdou síly. Marně. Holešovští byli až do konce utkání fotbalovější, my jsme si museli sáhnout na dno sil, abychom se jim vyrovnali. Dvacet minut před koncem jsme předvedli pěknou fotbalovou akci, kterou založil Hrdina a po narážečce s Kvasničkou chladnokrevně zakončil Kel. 2:3! Domácí od tohoto okamžiku notně znervózněli, najednou to byli oni, kdo měl překvapivě navrch v disciplíně, kterou ovládáme na výtečnou, tj. v řečnování, hádání se a komentování jakéhokoli dění na hřišti. Když už to vypadalo, že vítězství udržíme, domácí v závěru po naší zbytečné ztrátě míče z rychlého protiútoku vyrovnali na konečných 3:3. Nutno podotknout, že zasloužených.

V sobotu dne 04.07.2009 se na hřišti v Tlumačově uskuteční první ročník turnaje starých pánů za účasti Jiskry Otrokovice, Zlámence a pochopitelně Tlumačova. Srdečně zveme všechny příznivce dobré zábavy (a dobré kopané?), přijďte nás povzbudit! Po turnaji oddíl kopané pořádá na vedlejší asfaltové ploše dnes už tradiční zábavu, na které vystoupí legendární EXPO-PENSION.

Naše nejbližší utkání se uskuteční v sobotu dne 27.06.2009 na hřišti Němčic nad Hanou. Tréninky budeme mít až do konce června každý čtvrtek od 18:00 hodin.

Sestava:
První venkovní utkání jsme sehráli v sestavě: <br />
Lubomír Buffon Procházka, Horka Karel, Holub, Hrdina, Jaroš, Šimoník, Kel, Kvasnička, Hric, Mokrý, Guňa, Tyl, Hotařík a Wirth.

František Kel, frantisek.kel@seznam.cz, 6.6.2009


Tlumačov - Jiskra Otrokovice 4:2 (4:0)

Branky: Guňa 2x, Mokrý, Němec

Komentář:
V sobotu 2. května 2009 se rozrostl počet oddílů fotbalového klubu TJ Sokol Tlumačov o další přírůstek – „staré pány“.

K zahajovacímu utkání jsme si symbolicky pozvali „staré pány Jiskry Otrokovice“ v čele s bývalými oporami Tlumačovské kopané, Alešem Dovrtělem, Vlastimilem Maňáskem, Petrem Malinou a Jiřím Remešem. Počáteční ostych ze soupeře zvučného jména se nám podařilo překonat až smrtícím únikem lehkonohého Guni po skvělém vysunutí Kvasničky. 1:0! Od tohoto okamžiku jsme ovládli hru a soupeři do poločasu nasázeli další tři branky. Trefili se postupně Mokrý, znovu Guňa a s mírnou nadváhou nastupující Jiří Němec, po jehož blafáku golmanovi hostů oblétly pergolu dvě Mexické vlny. Poločas 4:0!

Po přestávce jsme jako správní hostitelé trochu polevili, abychom hostům neotrávili plánované pozápasové posezení. Ač se střídající Lubomír Procházka v bráně překonával, dvě nechytatelné střely skončily za jeho zády. S končeným výsledkem 4:2 tak byli nakonec spokojeni úplně všichni.

Kvality a dlouholeté zkušenosti hostů se nakonec naplno projevily v průběhu třetího poločasu vydařeného utkání, který již neměl vítěze a skončil zaslouženou remízou, byť jsme se někteří z nás překonávali.

Zahajovací utkání jsme odehráli v sestavě Pištěk, Vlček, Zdeněk Holub, Michal Procházka, Kel, Kvasnička, Karel Horka, Hric, Jaroš, Hotařík, Guňa, Morký, Jiří Němec, Šimoník, Tyl, Wirth a Lubomír Buffon Procházka.

Utkání jako hlavní arbitr s přehledem odpískal Petr Vlček, který ještě za nerozhodného stavu správně posoudil švagrovražedný kontakt Jaroše s Dovrtělem v našem pokutovém území jako nasimulovaný pád hostujícího útočníka. Velké poděkování patří manželům Jonáškovým za skvěle připravené hřiště.

František Kel, frantisek.kel@seznam.cz, 6.6.2009Archiv výsledků utkání a hodnocení předešlých sezón


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
26.10.2021 v 04:21:04, © Obec Tlumačov 2002-2021