Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je úterý, 26.10.2021 - svátek má Erik, zítra slaví Šarlota / Zoe
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Sport - kopaná

Konečná tabulka OS dorost A - 2008/2009

Tabulka OS dorost A - 2008/2009


Oddíl dorostenců TJ Sokol Tlumačov – vítěz okresní soutěže 2008/2009


V sobotu 20.6. se konalo oficiální předání poháru od sekretáře OFS Zlín pana Krajčoviče. Gratulaci k vítězství, poděkování za reprezentaci obce a přání dalších úspěchů přijali kluci i od místostarosty pana Jonáška, pana Kela a oddílového „šéfa“ pana Horky.

Dorostenci k poháru získali i diplom a od Obce Tlumačov odměnu 5 000,-Kč.

Dorost 08-09

Dorost 08-09

Dorost 08-09
Ulman L.,Zezula,Otevřel,Heiland,Hotařík,Škrabal R.,Mouka J.,Ulman R.L.,Mouková L.
Pavelka,Škrabal M.,Švenda,Ulman L.Polák,Hrdina,Hána,Zálešák,chybí ŠimekPřehled výsledků ročníku 2008-2009 - dorostenci

TLUMAČOV - VŠEMINA 8:0 (3:0) ODDÍL DOROSTU - MISTRY !

Branky: R.Škrabal, vlastní, Hotařík, J.Mouka, Heiland, L.Ulman, Zezula, Hrdina

Komentář:
Na domácím hřišti byl tentokrát vidět nádherný fotbal ze strany našich borců, kombinované přihrávky, krásné střelecké příležitosti, aktivní hra všech hráčů, disciplinovanost, bojovnost… . Snad to způsobilo pečící se selátko pár metrů od hřiště, které bylo pro kluky přichystáno na zakončení sezóny, nebo dorostenci chtěli ukázat, že fotbal opravdu umí a postup do okresního přeboru si zaslouží.

Střelci 2008-2009:

Heiland Jakub 13x
Škrabal Radim 11x
Mouka Jiří 8x
Švenda Jan 6x
Zezula Ondřej 5x
Škrabal Mira 5x
Otevřel Marek 5x
Ulman Radek 4x
Hotařík Tomáš 3x
Ulman Laďa 2x
žáci:
Hána Laďa 2x
Hrdina David 1x

Na po zápasovém posezení jsme zhodnotili sezónu a opět došlo na loučení. Tentokrát jsme se rozloučili s Tomášem (Hotárem) Hotaříkem a Ondrou (Flanelem) Zezulou, kteří dosáhli plnoletosti. Poděkovali jsme trenérovi Ulmanovi za čas strávený s kluky na hřišti. Poděkování také patřilo obětavým rodičům(Otevřelovi,Škrabalovi,Pavelkovi, Polákovi, Moukovi), kteří nejenom chodili své syny podpořit na domácí hřiště, ale byli ochotni vozit je auty na zápasy (a že to bylo víkendů!!!)

M I S T Ř I !!!!!!!!!!!!!

Mistři

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 9.6.2009


KAšAVA - TLUMAČOV 0 : 1 (0:0)

Branky: R.Škrabal

Komentář:
Naši hoši nastoupili v naprosté pohodě, s myšlenkou na jasný postup do okresního přeboru. Po zahajovacím hvizdu sudího se objevila na obou stranách nervozita se spoustou nepřesností. Vypadalo to, jako by soupeřova branka byla zakletá. Kluci ji obstřelovali ze všech stran, ale vždy mimo. Jedinou naši branku zajistil R.Škrabal po odkopnutém rohu M.Otevřela. Kašavští se celý zápas soustředili na obranu a náš brankář neměl téměř žádnou práci.

Poslední zápas kola hrajeme doma se Všeminou 6.6. v 16:30.

b

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 1.6.2009


TLUMAČOV - ŽERANOVICE 7:0 (2:0)

Branky: Heiland 3x, J.Mouka 2x, Zezula, R.Škrabal

Komentář:
Utkání začalo se zpožděním, jelikož se hosté zdrželi na cestě. Od první minuty hry bylo znát, kdo bude dominovat v dnešním utkání. V 8.min. měl hned dvakrát šanci J.Mouka, ale „až“ v 15.min jsme si zakřičeli poprvé “GÓL“. O něj se postaral J.Heiland, krásným obloučkem přes brankáře. Tato branka byla zajímavá tím, že míč nerozvlnil síť. Hostující hráč se v zoufalství z gólu, pokusil tento míč vyrazit rukou, za což „vyfasoval“ŽK, ale gól uznaný byl . V zápětí na to byl na obzoru další, Zezula však byl faulován ve vápně. Penalta, ale přiznána nebyla. Nevadí. J.Mouka přihrál z levé strany do vápna na Zezulu a ten zvýšil na 2:0.Ve 35.min. se pokusil J.Heiland pokořit dvakrát brankáře, orazítkoval však pouze tyč a břevno. O 4.min. později opět mířil Heiland a v zápětí Zezula, opět však nad branku.
Druhá půle se hrála také většinou na straně hostů. Hned ve 47.min. Heiland mířil nad bránu. Další přihrávka do „šestnáctky“ od J.Mouky nebyla žádným spoluhráčem zachycena. Ke střelbě se dostal i M.Otevřel, ten obstřeloval bránu ze všech stran. V 63.min.střídal Zezula a na trávník vyběhl „žák“ R.Zálešák. V 65.min. se po nahrávce z rohového kopu trefil do levého horního rohu J.Mouka. Sotva hosté rozehráli opět J.Mouka, využil protipohybu brankáře a dorazil míč do prázdné brány. O minutu později R.Škrabal trefil hlavou nacentrovaný míč od M.Otevřela. Poslední dva góly zajistil Heiland svými „brejky“ po přihrávkách R.Škrabala.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 26.5.2009


LUKOV - TLUMAČOV 3:2 (0:1)

Branky: J.Mouka, O. Zezula

Komentář:
A máme za sebou i první prohru v jarní části soutěže. Co bylo příčinou tohoto výsledku těžko říct. Snad kluci počítali s jasnou výhrou a podvědomě polevili, nebo důvodem byla neúčast našeho nejlepšího hráče M.Otevřela, který zrovna vypomáhal mužstvu „A“.
V prvních minutách měli naši hoši navrch, ale minimálně čtyři slibné šance nevyužili. Jednu ze šancí však proměnil J.Mouka, kdy pohotově dopravil odražený míč do brány. Další útoky bez větších problémů likvidovala soustředěná obrana Lukova. I jejich útok se ukázal. Při přiblížení k našemu hráči se poroučeli k zemi, aniž by mu náš hráč pomohl. Po pádu stačilo domácím zakřičet:“Faul !!!“ a pan rozhodčí jim to zapískal. Jeden z našich fanoušků(z řad rodičů) to nazval „Barandovem“. I to mohl být jeden s impulsů, který rozhodil naše hochy. Jeden z gólů, který jsme dostali byl z penalty, kdy si rozhodčí opět nechal poradit od domácích. Další branka proklouzla našemu brankáři mezi nohama, po nedůsledné obraně. V několika minutovém nastavení naši kluci ožili a snažili se o protiútoky. Z jednoho takového vznikl přímý kop, který T. Hotařík nacentroval do vápna a O.Zezula stál na správném místě. Utkání se tímto zdramatizovalo, ale síly už nestačily na remízu.

dorost

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 21.5.2009


TLUMAČOV - KOSTELEC 15 : 0 (5 : 0)

Branky: Škrabal M. 5x, Škrabal R. 3x, Heiland 2x,Švenda,Zezula, Ulman R., Hána, Mouka J.

Komentář:
Takto má vypadat výsledek mezi mužstvy sídlícími na prvním a posledním místě v tabulce. Nutno však dodat, že hosté nastoupili v 9.. Naši hoši začali aktivně od první minuty. Vítězné tažení zahájil Švenda, který pohotově hlavou dopravil míč v malém vápně do brány. Na druhý gól jsme dlouho nečekali. Heiland využil přihrávku do vápna od Mouky J., to mu však nestačilo a v zápětí se trefil ještě jednou, kdy dorážel odkopnutý míč hostujícím hráčem. Na 4:0 dával Škrabal R. z prostoru před brankou. Ještě před skončením prvního poločasu se prosadil Zezula, který zachytil míč odkopnutý Škrabalem R. z přímého kopu.
Po přestávce se naši hráči prostřídali. Za Škrabala M.do brány nastoupil Polák P. a Mira si šel protáhnout tělo na hřiště. Snad i to byl dobrý tah trenéra, jelikož Mira soupeřovi nasázel několik branek. Na jeho první branku mu vlastně nahrál jeho „sok“, který míč vyrazil před sebe. Měli jsme pocit, že bratři spolu soupeří, kdo dá více gólů. Škrabalovi R. se podařilo dát další dva za sebou, obzvláště ten druhý byl ukázkový – hlavou obloučkem přehodil brankáře. Škrabal M. byl opět na pravém místě, zachytil vyražený míč od brankáře a zvýšil na 9:0. Do „brankostroje“ nastoupil i obránce Ulman R. a krásným obloučkem překvapil gólmana.Přihrávky z autu využila další posila z řad žáků Hána. Po otočce na hranici „šestnáctky“ a zpracování si míče opět zvyšoval Škrabal M..Ten samý hráč ukázal i samostatný únik s míčem, se kterým se však dostal do neuvěřitelného úhlu a přesto dokázal rozvlnit síť.Musím se opakovat a opět se zmínit o Škrabalovi M., jenž přidal další gól na 14:0.
„Gólmánii“zakončil Mouka J. vstřelenou brankou z penalty, po nastřelené ruce hostujícího hráče.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 12.5.2009


BŘEZOVÁ - TLUMAČOV 1:4 (0:2)

Branky: Škrabal R. 3x, Zezula O.

Komentář:
: Ačkoli podle předpovědi počasí mělo být krásně slunečno, opět nás na Březové zaskočil silný vítr, který se podílel na nepřesnosti přihrávek obou celků. První půle hry se odehrávala většinou ve středu hřiště. První gól vsítil do brány Škrabal R. po vystřeleném přímém kopu Otevřela M..
Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po opravdu dlouhém výkopu (za pomoci větru)našeho brankáře, domácí hráč ve svém pokutovém území tuto přihrávku odhlavičkoval (možná viděl i několik hvězdiček), to už byl poblíž Zezula O., který malou tečí dopravil míč do brány.Po kratším odpočinku bylo vidět na domácím mužstvu, že se jen tak nevzdají a dokázali se také prosadit z přímého kopu. V závěru utkání se dvakrát po sobě prosadil Škrabal R..Byly to dvě stejné akce, jako přes kopírák. Radim si pohrál s obranou, ukázal několik kliček a pak už mu nezbylo nic jiného, než vstřelit a rozvlnit síť.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 4.5.2009


TLUMAČOV - HALENKOVICE 4:0 (2:0)

Branky: Hotařík T., Švenda J. 2x, Heiland J.

Komentář:
Do tohoto zápasu kluci vstupovali se vzpomínkou na zápas z podzimního kola, kdy s tímto soupeřem remízovali 1:1. Utkání začalo velmi vyrovnaně a hrálo se především mezi oběma vápny. Po 15.minutách hry využil Otevřelův vstřelený míč z rohového kopu Hotařík T. a hlavou míč umístil do brány. Druhý gól zajistil našemu celku Švenda J.dorážkou v malém vápně. Druhý poločas se odehrával většinou na soupeřově straně, od několika gólů je zachránil vlastní brankář.Avšak ten rezignoval ještě dvakrát. A to po střele Heilanda J., který využil pěknou přihrávku od Škrabala R. . Hosté se v závěru hry nezmohli na žádný vážnější útok směrem na naši bránu, jejich brankář byl však krátký na Švendovu hlavičku a tímto nám Jenda potvrdil výsledek. Ten však mohl ještě změnit svým druhým gólem Hotařík T., který se hlavou trefil přímo nad břevno.

Náš tým se umístil na prvním místě v tabulce!

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 1.5.2009


TRNAVA - TLUMAČOV 1:2 (1:0)

Branky: Hotařík T., Heiland J.

Komentář:
Zápas se odehrál na hřišti v obci Neubuz. Naši hoši podruhé v této sezóně bodovali a tentokrát si třech bodů velmi cení. Vždyť na podzim při domácím utkání s tímto soupeřem prohráli 4:1.
První poločas byl vyrovnaný bez větších šancí. Zaujal však brankář Škrabal M. svými zákroky.
Byla vidět nervozita z častého překopávání hřiště způsobené menším rozměrem, což dělalo problém hlavně našim hráčům. Pár minut před ukončením prvního poločasu se trefil do brány Hotařík T. po rohovém kopu Škrabala R. (gól do šatny). Po přestávce bylo vidět, že se domácí nevzdají. Tlačili hru na naši branku a to se jim povedlo. Naši kluci to však také nevzdali a při parádní přihrávce směrem k soupeřově brance se ukázal jako lepší sprinter Heiland J. a dokázal zvítězit nejen nad obráncem, ale i nad brankářem.

Další utkání sehrají naši dorostenci na domácím hřišti s Halenkovicemi 25.4.2009 (sobota) v 6:30 hod.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 22.4.2009


JAROSLAVICE – TLUMAČOV 1:2 (1:0)

Branky: Otevřel Marek 2x

Komentář:
Jarní kolo tým dorostenců zahájil výhrou. V prvním poločase to tak, ale vůbec nevypadalo, jelikož domácí 2x vystřelili a jednou trefili. Za to naši kluci vystřelili 15x, ale do sítě se nic nedostalo. Chyběli nám přesné přihrávky a rychlejší útoky. Náš brankář dostal ŽK za nevhodné chování po napomenutí od rozhodčího.(Kdo jste to viděli, budete se mnou souhlasit, že se rozhodčí unáhlil.) On totiž pan rozhodčí neviděl několik „ruk“, i ve vápně, fauly občas pískl, ale opačně,….. .Ve druhém poločase jediné, co pro nás mohl udělat, bylo vyloučení domácího hráče, po dvou ŽK. Hra se na naší straně výrazně zlepšila. Při jednom z útoků byl Radim Škrabal atakován zezadu a tím pro nás získal penaltu, kterou Mara Otevřel nekompromisně umístil pod horní břevno. Vyrovnáno!!! Mara Otevřel dalším svým gólem zajistil vítězství, kdy vlastně nevěděl co s míčem, tak prostě ze 20 metrů vystřelil do brány.

Sestava:
Škrabal M., Švenda J., Hotařík T., Ulman L., Ulman R.,Škrabal R., Zálešák R., Heiland J.,Mouka J.,Polák P.,Pavelka R.,Gabrhelík D.,Zezula O.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 17.4.2009


VšEMINA - TLUMAČOV 0:6 (0:1)

Branky: Heiland J. 2x, Odložilík M., Švenda J.

Komentář:
Na soupeře naši dorosti vyrukovali s aktivní hrou hned od první minuty. Soupeř se však statečně bránil a klukům se nedařilo vystřelit na bránu. Nakonec se však ve 43.minutě před odchodem do kabin trefil Heiland J. po přihrávce z rohového kopu. Ve druhém poločase utkání proběhlo bojovně na obou stranách. Úspěch naši hoši sklidili, když po dalším rohovém kopu umístil míč do brány Odložilík M.. Tento hráč se vzápětí trefil ještě jednou. Na hřišti „houstla“ atmosféra a domácí začali používat nejen nevhodný slovník, ale i ostřejší zákroky na naše hráče. Rozhodčí udělil za toto chování několik ŽK na obou stranách. Stav 0:4 a 0:5 zařídil Švenda J. z rychlých útoků. V závěru zápasu pojistil zasloužené vítězství Heiland J..
Tímto utkáním jsme zakončili okresní podzimní soutěž umístěním na 2.místě!

Střelci podzimní části soutěže:

Švenda J. 6x
Otevřel M . 5x
Heiland J. 5x
Odložilík M. 4x
Mouka J. 3x
Ulman R. 3x
Škrabal R. 2x
Ulman L. 1x
Hána Vl. 1x

Sestava:
Škrabal M., Švenda J., Ulman L., Ulman R., Mouka J., Polák P., Otevřel M., Pavelka R., Šimek V., Odložilík M., Heiland J.,

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 21.10.2008

TLUMAČOV - KAšAVA 4:0 (2:0)

Branky: Otevřel M. 2x, Mouka J., Hána Vl.

Komentář:
S tímto soupeřem jsme hráli v květnu t.r. za vydatného deště, utkání skončilo naší prohrou 5 : 2.
Proto jsme do tohoto utkání nastupovali se smíšenými pocity. Ty se naštěstí velmi brzy vytratily po velmi pěkné akci zakončené gólem Otevřela M., který využil přihrávku od Poláka P. . V samém závěru první půle zvýšil na rozdíl dvou branek Mouka J. . Po změně stran se již hrálo pod taktovkou domácích. Jednu ze šancí proměnil po přihrávce od Heilanda J. opět Otevřel M.. Naši hoši hru kontrolovali a hosty už nepustili do žádných akcí. Další střeleckou příležitost využil Hána Vl., který vypomáhá z družstva žáků.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 16.10.2008


ŽERANOVICE - TLUMAČOV 2:2 (2:1)

Branky: Mouka J. 2x

Komentář:
Jako první se do branky trefili domácí, respektive náš hráč, který v dobrém úmyslu vykopnout míč, trefil se z 1 metru do naší brány. Druhý gól, ještě v prvním poločase, si domácí zařídili již sami. Jednu ze šancí proměnil Mouka J., a tak se šlo do kabin za přijatelného stavu 2 : 1. Druhá půle byla z fotbalového hlediska vyrovnaná. Hra se vyznačovala hlavně nepřesnými přihrávkami na obou stranách. Naši hoši se snažili vyrovnat skóre, ale střely mířily většinou mimo branku. Nejblíže ke gólu měli Polák P., Otevřel M., Heiland J. a Mouka P. Po hodině hry zařídil vyrovnání opět Mouka J. Domácí vytvářeli ke konci zápasu tlak, avšak naše obrana ( Ulman L., Ulman R., Pavelka R., Šimek V.) svými zásahy už nedovolila soupeřům žádnou vážnější akci. Je však škoda, že jsme nedokázali dát ještě jeden gól.

Další utkání hrajeme doma s Kašavou 11.10. (sobota) v 15:00h.

Oznámení pro hráče (dorostence a žáky) :

Tak jako každý rok, tak i letos máme brigádu. Opět se sejdeme u železničního přejezdu, směr Kurovice. Budeme čistit chodník k Metalšrotu. Prosíme členy oddílu, aby si vzali jako pracovní nářadí motyky a rýče. Sraz je v 8.00h. 11.10. 2008 (sobota).

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 5.10.2008


TLUMAČOV - LUKOV 4:0 (1:0)

Branky: Švenda J. 2x, Otevřel M., Ulman Radek

Komentář:
Bez komentáře...

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 2.10.2008


KOSTELEC - TLUMAČOV 0:7 (0:1)

Branky: Škrabal R., Heiland 2x, Ulman R. 2x, Otevřel M., Ulman L.

Komentář:
Utkání začalo o 10 minut později, jelikož domácí hráči se na zápas „trousili“ a minutu před zahájením měli v zápisu o utkání teprve devět jmen hráčů. Pan rozhodčí byl však tak „hodný“, nejenže trpělivě čekal na vedoucího mužstva a hlavního pořadatele, ba dokonce, jak hráči přicházeli, tak je dopisoval do protokolu o utkání. A zatím ostatní hráči mokli a mrzli...
Naši hráči byli od první minuty lepší v útoku, jen se jim (tak jako v ostatních utkání) nedaří zakončit přesnou střelou do brány. A tak jejich střely „lítaly“ kolem branky. Ve 44.minutě jsme se přece jen dočkali gólu do šatny od Škrabala R. Domácí se nezmohli na žádnou odpověď a inkasovali ještě šest branek.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 25.9.2008


TLUMAČOV - BŘEZOVÁ 1:0 (1:0)

Branky: Otevřel Marek

Komentář:
V 10.minutě využil chyby hostující obrany k vedoucí brance Otevřel Marek. Téměř celý zápas se hrálo na půlce hostů. Ti se však statečně bránili a naši hoši jejich bránu obstřelovali ze všech stran, ale umístit míč do ní už nedokázali. Několik gólů na kopačce měl Heiland Jakub, Mouka Jiří i Otevřel Marek. Po tomto zápase lze naše dorosty pochválit za aktivní hru s dobrými přihrávkami a pokusy o střelbu. Byl to pěkný fotbal a kluci bojovali až do konce zápasu.
Opět jsme využili hráče z žákovského mužstva Hána V., Mouka P., Hrdina D. .

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 14.9.2008


HALENKOVICE - TLUMAČOV 1:1 (0:0)

Branky: Heiland Jakub

Komentář:
První poločas byl vyrovnaný, hrál se útočný fotbal, obě mužstva si vytvářela šance, ale bez přesného zakončení na branku.
Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu. Po přestávce usměrnil odražený míč za záda brankáře Jakub Heiland. Další gól měl na kopačce opět tento hráč, ale míč zvedl na břevno. Po hře v prvním poločase to vypadalo, kdo dá první gól ten vyhraje. Vedli jsme 0 : 1, ne však dlouho. Po nepřiměřeném zásahu našeho obránce v šestnáctce byla odpískána penalta, na kterou byl náš brankář krátký. I přes nesnesitelné horko se naši hoši snažili a bojovali až do konce. Poslední minuty zápasu se zdramatizovaly a byly velmi dlouhé. Na obou stranách dostali hráči po jedné ŽK.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 9.9.2008


TLUMAČOV - TRNAVA 1:4 (1:3)

Branky: Škrabal Radim

Komentář:
Výsledek utkání ukázal, kdo měl na hřišti převahu. Soupeř hrál s jistotou. Naši hoši se občas také předvedli, ale chyběla přesná střela na bránu. Jednu - ale ukázkovou - předvedl Škrabal R., kdy míč poslal na bránu z 25 metrů a trefil levý horní roh.
Opět jsme využili tři mladší hráče (Mouka P., Zálešák R., Hrdina D.).

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 2.9.2008


TLUMAČOV - JAROSLAVICE 0:0

Komentář:
Po jarním kole z důvodu věku jsme se rozloučili s Hapalem R. a Pavlíkem M.

Po dvou přípravných zápasech (Napajedla, Kvasice) během dvouměsíční přestávky se pustili dorosti do dalšího boje o přední místa v tabulce.

K vidění bylo pohledné a kvalitní utkání, jen tomu chybělo přesné zakončení.
Naši hoši měli několik šancí v podobě nastřelených tyčí. Do základní sestavy byli nominováni dva žáci (Mouka P. a Zálešák R.), kteří předvedli, že se starších hráčů nebojí a dokáží být rovnocennými soupeři. Tato skutečnost dokazuje velkou nechuť hochů v tomto věku (16-17 let) věnovat se sportu.

Sestava:
Škrabal M., Švenda J., Hotařík T., Ulman L., Ulman R., Mouka J., Škrabal R., Mouka P. (Hrdina D.), Zálešák R., Polák P., Otevřel M.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 27.8.2008


Archiv výsledků utkání a hodnocení předešlých sezón


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
26.10.2021 v 05:09:11, © Obec Tlumačov 2002-2021