Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je neděle, 17.10.2021 - svátek má Hedvika, zítra slaví Lukáš
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Sport - kopaná - výsledky družstva mužů A v sezóně 2005-2006

Konečná tabulka okresního přeboru mužů 2005-2006

Konečná tabulka okresního přeboru mužů 2005-2006

Tabulka střelců:Přehled výsledků jarní části ročníku 2005-2006 - "A" mužstvo muži

TLUMAČOV : BŘEZŮVKY 5:2 (3:1)

Branky: Mokrý, Dvořák, Mudřík, Duroň, Kytlica
Komentář:
Po porážce v Ludkovicích 2:3 (góly Dvořák, Juhaňák) z minulého kola jsme nastoupili na hřišti Záhlinic k utkání se zachraňujícími se Březůvkami. V úmorném vedru se hrál otevřený fotbal s řadou brankových příležitostí a hrstka přítomných diváků se určitě nenudila. Klasický scénář našich zápasů se opět opakoval, úvod střetnutí zvládli lépe hosté, kteří šli do brzkého vedení brankou z pokutového kopu. Naštěstí hned vzápětí z otočky vyrovnal Mokrý a jeho gól nás probudil. Březůvky sice několikrát zahrozily, jednou trefily i tyč, ale aktivita se postupně zcela přenesla na naše kopačky. Výtečně jsme zvládli závěr prvního poločasu, kdy se nejprve ve vápně prosadil pohotovou střelou Dvořák a chvíli po něm prošel přes tři hráče Duroň a předložil míč před téměř prázdnou bránu Mudříkovi. Hosté sice po změně stran po povedeném rychlém brejku snížili, ale to bylo z jejich strany vše. Na dvoubrankový rozdíl ve skóre zvýšil nádhernou ránou pod břevno Duroň a v závěru se po nezištné zpětné přihrávce Hrice trefil Kytlica. K výhře nad malátným a slabým soupeřem, který postupně fyzicky zcela odešel, nám stačil průměrný výkon, potěšit nás může především střelecká produktivita. Pět gólů přece jen nestřílíme každý týden.
Sestava:
Gergela - Odstrčilík, Drga, Dvořák, Holub - Juhaňák (Skácel), Kvasnička, Duroň, Psota - Mokrý (Hric), Mudřík (Kytlica)

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 19.6.2006


TLUMAČOV : MYSLOČOVICE 4:3 (1:2)

Branky: Kvasnička 4
Komentář:
Zápas se hrál na travnatém povrchu na Starém hřišti v Otrokovicích. Obvykle prestižní derby mělo tentokráte o poznání menší náboj, hosté k utkání přijeli jako poslední tým tabulky a jistý sestupující do III.třídy. Přesto byli v úvodu překvapivě aktivnější a šli i do vedení, když potrestali nedorozumění v naší obraně. Z letargického začátku, kdy jako by na nás ještě ležela deka z nepodařeného utkání v Sehradicích, jsme se postupně probrali a po nádherné střele Kvasničky bylo vyrovnáno. Do rámce průměrného zápasu s řadou nepřesností na obou stranách zapadl i rozhodčí, který v závěru poločasu nařídil nepochopitelnou penaltu, z níž šly Mysločovice do vedení. A když po hrubce dorosteneckého gólmana Gergely, který pustil lehce tečovanou střelu z dobrých 35 metrů, šli hosté po přestávce do dvojgólového vedení, nevypadalo to s námi dobře. Jiskřičku naděje vykřesal svým druhým gólem Kvasnička, když se nemýlil z penalty nařízené po zákroku na střídajícího Mokrého. Nutno ovšem podotknout, že i tento pokutový kop byl z kategorie těžko pochopitelných. Mysločovicím postupně ubývaly síly a náš nápor sílil. O vyrovnání se postaral v 70.minutě opět Kvasnička, když z přímého kopu vymetl pavučinku a zkompletoval hattrick. Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, kopal v 91.minutě Posta roh a hostující obránce zahrál rukou. Kvasnička zachoval chladnou hlavu a svým čtvrtým gólem rozhodl z pokutového kopu o tom, že tři body zůstaly "doma".
Sestava:
Gergela - Odstrčilík, Drga, Dvořák, Holub - Juhaňák (Kytlica), Kvasnička, Duroň, Psota - Hric (Mokrý), Mudřík

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 4.6.2006


SEHRADICE : TLUMAČOV 2:0 (2:0)

Branky:
Komentář:
V dohrávce 19. kola jsme v pátek zavítali do Sehradic a opět se potvrdilo, že pokud nastoupíme do zápasu bez respektu k soupeři, nemůžeme uspět. V minulých kolech jsme hráli vyrovnané partie s nejlepšími týmy OP, tentokrát jsme se museli za předvedený výkon stydět. Nedařilo se nám vůbec nic, lehkovážně jsme ztráceli míče při rozehrávce, scházel důraz v soubojích, střelba a především to nejpodstatnější - bojovnost a chuť hrát. Opticky jsme sice měli míč více na svých kopačkách, ale po zbytečných ztrátách jsme často pouštěli protivníka k rychlým brejkům do nezajištěné obrany. Oba góly jsme inkasovali v úvodní půlhodině, poté to již byla z naší stran křeč. Branku Sehradic jsme ohrozili pouze dvakrát, Skácel trefil hlavou tyč a Kvasničkovu střelu vytěsnil gólman na roh. Toť ze strany naší ofenzívy vše. Za bojovný a poctivý výkon si domácí vítězství zasloužili, náš tým zklamal na plné čáře. Snad to pro nás byla potřebná facka před závěrem soutěže, který rozhodně vypustit nehodláme.
Sestava:
Gergela - Skácel (Odstrčilík), Drga, Dvořák, Holub - Juhaňák (Bartík), Kvasnička, Duroň, Psota - Mokrý (Hric), Mudřík

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 3.6.2006


NEVŠOVÁ : TLUMAČOV 2:1 (1:1)

Branky: Psota
Komentář:
Dlouho jsem přemýšlel, jak napsat tento komentář. Nemá smysl zápas na Nevšové podrobně popisovat, protože co se v neděli odpoledne odehrálo na tamějším hřišti, nelze hodnotit obvyklým způsobem, na jaký jste v této rubrice zvyklí. Každý, kdo někdy hrál fotbal, ví, že nejhorší pocit, který můžete na hřišti zažít, je bezmoc. Bezmoc z toho, že osud zápasu vzal do rukou někdo jiný. Ač se snažíte seč můžete, nic vám není platné vaše fotbalové umění, pokud narazíte na rozhodčího, který se rozhodne vás zaříznout jako podsvinče a přitom se vám bude pohrdavě smát do obličeje. A pokud se navíc jedná o bývalého hráče klubu, jehož dres oblékáte, zůstane vám na jazyku hodně hořká příchuť.Už před výkopem jsme se připravovali na to, že domácí v boji o postup do 1.B třídy budou chtít vyhrát za každou cenu. Realita však předčila veškeré naše očekávání. Nikdo z nás nehraje fotbal prvním rokem a všichni jsme již zažili utkání, v nichž jsme se cítili verdikty rozhodčích poškozeni. I přesto se těžko smířit s tím, že si z vás někdo udělal dobrý den a vy jste se stali pouhými sparingpartnery, nikoliv plnohodnotnými účastníky zápasu, o jehož výsledku rozhodl ještě před jeho začátkem někdo jiný. Jméno rozhodčího tohoto duelu zde uvádět nebudu a ani nechci, nestojí mně za to. Jen doufám, že se mu v neděli večer do postele uléhalo spokojeně a s pocitem dobře vykonané práce. Ale nebuďme naivní, když podobné praktiky fungují v první lize, proč by to nemělo jít v okresním přeboru ? Ivánkové a Milánkové totiž existují i tady, jen mají jiná jména. Způsob jejich chování je však naprosto stejný jako u jejich "slavnějších" kolegů. Zvrácený a ubohý.
Sestava:
Pištěk - Skácel (Vlček), Drga, Dvořák, Holub - Juhaňák, Kvasnička, Duroň, Psota - Mokrý (Kytlica), Mudřík (Hric)

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 29.5.2006


TLUMAČOV : VALAŠSKÉ KLOBOUKY 2:2 (1:1)

Branky: Mokrý 2
Komentář:
Naše série zápasů v exilu kvůli poničenému terénu na hřišti v Tlumačově pokračuje, tentokrát jsme vzali zavděk Záhlinicemi. Na výborně připraveném povrchu jsme přivítali aspiranta na postup do 1.B třídy, ambiciózní tým Valašských Klobouk, a přítomným divákům se servíroval velmi kvalitní fotbal, který nepostrádal nic - k vidění byly góly, stoprocentní šance, vynikající zásahy brankářů, chybné výroky rozhodčích a červená kartu na závěr. O emoce zkrátka nebyla nouze, utkání mělo od začátku spád a náboj. Technickou kvalitu hostujícího týmu jsme eliminovali obětavým a kolektivním výkonem a po dvaceti minutách jsme šli do vedení. Po jednom z mnoha průniků aktivního Psoty jsme měli výhodu autového vhazování, po němž se Mokrý obtočil kolem svého strážce a levačkou z úhlu vymetl pavučinku. Soupeř se brzy vzpamatoval a gólově odpověděl trefou přímo z rohového kopu. Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně. Dobře hrající Mudřík však po samostatném úniku spálil vyloženou šanci a Kvasničkovu střelu vytěsnil gólman Klobouk konečky prstů na tyč. Za chvíli ovšem zahrával Psota roh a míč proletěl celým vápnem až k probuzenému střelci Mokrému, který se ze dvou metrů nemohl mýlit. Vedení jsme mohli i pojistit, ale žádna další možnost se neujala a tak udeřilo na druhé straně. Hostující Valaši výborně zvládli rychlý brejk a po zpětné přihrávce se z vápna trefil jejich útočník přesně k tyči. V nastaveném čase mohl dokonat obrat kanonýr soupeře Beňo, ale jeho hlavičku skvěle zneškodnil Pištěk a napravil tak svou chybu při první obdržené brance. Remíza je pro nás určitě úspěchem, ještě větším pozitivem je však předvedený výkon, který byl na hranici našich možností. Kdybychom s takovým nasazením odehráli všechna dosavadní odehraná utkání, asi by na první příčce tabulky netrůnilo béčko Viktorie Otrokovic.
Sestava:
Pištěk - Skácel, Drga, Dvořák, Holub - Odstrčilík, Kvasnička, Duroň, Psota - Mokrý (Hric), Mudřík (Kytlica)

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 21.5.2006


VIKTORIA OTROKOVICE B : TLUMAČOV 0:0

Branky:
Komentář:
Na půdě prvního celku okresního přeboru jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezóně a nechybělo málo, abychom se domů vraceli s plným bodovým ziskem. Hned v úvodu zápasu totiž po přihrávce Kvasničky vstřelil regulérní gól Psota, ale asistent rozhodčího naprosto nesmyslným odmáváním neexistujícího ofsajdu zmařil naši šanci na brzké vedení. Přesto jsme již v prvním poločase do puntíku plnili předzápasové taktické pokyny a díky naší kompaktní obraně se soupeř dostal do jediné pološance. Domácím dělal velké problémy náš důraz v soubojích a útočné duo Mudřík-Psota svým neustálým pohybem a presinkem nutilo beky Viktorky k chybám. Po změně stran se obrázek hry příliš nezměnil, nadále jsme drželi útočníky soupeře na dostřel od brány a často jsme již v zárodku eliminovali snahu domácích o kombinaci. Na bránkáře Pištěka za celých devadesát minut nešla ani jediná přímá střela, což dokumentuje tristní útočné představení otrokovické Viktorky a naši stoprocentní práci v obraně. Naši výhru mohli zařídit Psota nebo Kvasnička, ale prvně jmenovaný nestačil po Mudříkově uličce obstřelit vybíhajícího gólmana a Kvasnička mířil po vyšachování obrany z vápna těsně vedle. Vybojovaný bod nás může těšit a celý tým si za výborný výkon zaslouží pochvalu.
Sestava:
Pištěk - Skácel, Drga, Dvořák, Holub - Bartík (Hric), Kvasnička, Duroň, Juhaňák (Kytlica) - Mudřík, Psota

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 15.5.2006


TLUMAČOV : PASEKY ZLÍN 1:0 (0:0)

Branky: Mudřík
Komentář:
I druhý zápas na domácí půdě jsme odehráli na umělé trávě v Hulíně. Velké hřiště přece jen více sedělo běhavému a technickému týmu Pasek, který měl ve vyrovnané první části dvě velké příležitosti skórovat. Jednou trefili hosté břevno, podruhé unikající útočník těsně minul. Šance se však urodily i na opačné straně, po odvážném průniku Duroně střílel nad Bača a Dvořákův trestný kop skončil několik centimetrů nad břevnem. Ve druhém poločase se více do hry dostali hosté, kteří hrozili především rychlými akcemi z křídelních prostorů. Postupem času se aktivita definitivně přestěhovala na kopačky Pasek a náš tým se víceméně soustředil na udržení bezbrankové remízy. Díky střelecké nemohoucnosti soupeře vše spělo k dělbě bodů, kterou bychom po průběhu zápasu určitě brali. Ovšem i tentokrát se potvrdilo, že fotbal nemá logiku. V 86.minutě se dostal k míči na hranici vápna Mudřík, zasekávačkou se zbavil obránce a levačkou se přesně trefil k tyči. Jeho následný radostný sprint byl navíc zcela jistě nejrychlejším, který za celé utkání předvedl. Paseky již nedokázaly odpovědět a tři body tak připadly nám. Možná nezaslouženě, ale na to se po skončení soutěže nikdo ptát nebude.
Sestava:
Pištěk - Skácel, Drga, Dvořák (Mokrý), Holub - Mudřík, Kvasnička, Duroň, Juhaňák - Psota, Bača (Bartík)

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 8.5.2006


ROKYTNICE : TLUMAČOV 4:1 (1:1)

Branky: Juhaňák
Komentář:
Sobotní zápas v Sehradicích se nehrál kvůli silně podmáčenému hřišti a proto jsme o prodlouženém víkendu odehráli pouze utkání na půdě Rokytnice. Na těžkém terénu jsme začali zostra a měli více ze hry. Po několika náznacích šancí padl úvodní gól ve 20.minutě po autovém vhazování, kdy se na malém vápně nejrychleji zorientoval Juhaňák a poslal nás do vedení. Vzápětí propásl možnost zvýšit skóre Mudřík, trefil pouze břevno. V závěru poločasu jsme trestuhodně zaspali a domácím se podařilo vyrovnat. Druhou část zápasu ovlivnil rychlý gól Rokytnice, který určil ráz zbytku zápasu. Ačkoliv se nadále hrálo převážně na polovině domácích a naše hra místy připomínala dobývání středověkého hradu, vyrovnat jsme už nedokázali. Navíc nás soupeř vyškolil v produktivitě a po rychlých brejcích dvakrát udeřil. Nic nebyla platná Kvasničkova rána do břevna ani další pokusy o zvrácení nepříznivého skóre. Stoprocentní efektivita Rokytnice a náš špatný vstup do druhého poločasu byly rozhodujícím důvodem, proč jsme ze hřiště týmu, který jsme jednoznačně měli porazit, odjeli s prázdnou. I takový je fotbal.
Sestava:
Pištěk - Skácel, Drga, Dvořák, Holub - Bača (Bartík), Juhaňák (Mokrý), Kvasnička, Psota - Mudřík, Duroň

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 2.5.2006


TLUMAČOV : SLAVIČÍN B 3:0 (0:0)

Branky: Bača, Mokrý, Psota
Komentář:
V prvním utkání na "domácí" půdě nás čekalo o záchranu bojující béčko divizního Slavičína. Zápas jsme odehráli na umělé trávě v Hulíně, protože naše hřiště je po povodních stále v nezpůsobilém stavu. Úvod utkání se nesl v opatrném duchu, mladý hostující celek však brzy ztratil viditelný respekt a začal nám místy zle zatápět. Ačkoliv se hrál vyrovnaný fotbal, do šancí se v první půli dostávali pouze Slavičínští. Jednou nás zachránilo břevno a ve dvou případech hostující hráči vyřešili nadějnou šanci špatně sami. Po poločasové domluvě jsme přidali a brzy se začala projevovat naše fyzická převaha. Jako klíčové se nakonec ukázalo střídání, oba náhradníci se v koncovce prosadili brankou. Nejprve zakončil v 60.minutě rychlou akci střelou podél brankáře Bača a o několik minut později po přiťuknutí Kvasničky prostřelil brankáře hostů Mokrý. Dvojgólové vedení nás pochopitelně uklidnilo a zbytek utkání byl plně v naší režii. O třetí branku se postaral v 85.minutě Psota po rychlém autu Mokrého. Vítězství 3:0 tak znamenalo konec naší trochu paradoxní výsledkové série proti Slavičínu B. Od jeho postupu do okresního přeboru v létě 2003 jsme ve všech pěti doposud odehraných duelech zvítězili shodným skóre 2:0. O příštím víkendu nás čeká náročný dvojzápas, v sobotu zavítáme na půdu dalšího kandidáta na sestup Sehradic a v pondělí míříme k dohrávce 14.kola do Rokytnice.
Sestava:
Pištěk - Skácel, Drga, Dvořák, Holub - Duroň, Kvasnička, Juhaňák (Bača), Psota - Bartík (Mokrý), Mudřík

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 23.4.2006


TEČOVICE : TLUMAČOV 0:1 (0:1)

Branky: Duroň
Komentář:
Derby většinou nemá favorita a platilo to i v sobotním zápase na půdě Tečovic. Do tradičně vyhecované bitvy dvou nesmiřitelných rivalů jsme vstoupili aktivně a domácí se poprvé dostali k míči ve 2.minutě, když jej jejich gólman lovil ze své sítě po pohotové střele Duroně. Brzké vedení nás nepochopitelně uspokojilo a Tečovice se chopily taktovky hry. Několik náznaků šancí naštěstí zůstalo nevyužito. Postupem času jsme vyrovnali hru, dvakrát zahrozil opět Duroň. Domácí se soustředili na nakopávané míče a standartní situace, nicméně výšková převaha našich obránců byla pro ně těžko překonatelná. Druhý poločas byl ve znamení marného dobývání naší branky, několik závarů jsme, někdy se štěstím, vyřešili a mohli jsme i zvýšit. Po centru Mokrého však střílel vedle Mudřík a vzápětí se neprosadil ani Bača. V infarktovém závěru měl největší šanci na své kopačce v 93.minutě domácí exligista Dostál, ale z deseti metrů mířil nad. Tři body jsme vydřeli silou vůle, ale po neštastné ztrátě ve Štípě jsou pro nás velmi cenné. Těšit nás rovněž může fakt, že jsme porazili jednoho z našich největších soupeřů na půdě a prodloužili svou úspěšnou sérii zápasů proti tomuto soupeři. V posledních sedmi duelech s Tečovicemi jsme neochutnali hořkost porážky a i tentokrát zůstala tradice zachována.
Sestava:
Pištěk - Skácel, Drga, Dvořák, Holub - Duroň, Kvasnička, Juhaňák, Bača (Odstrčilík) - Bartík (Mokrý), Mudřík (Hric)

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 16.4.2006


Soupiska týmu pro sezónu 2005 - 2006

Změny v kádru v létě: odešel Dujíček (V.Otrokovice), přišel Kvasnička (Kvasice)


Archiv výsledků utkání a hodnocení předešlých sezón


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
17.10.2021 v 00:01:47, © Obec Tlumačov 2002-2021