Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je úterý, 26.10.2021 - svátek má Erik, zítra slaví Šarlota / Zoe
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

ADRESA OÚ

Obec Tlumačov
Nádražní 440
763 62 Tlumačov
Telefon: 577 444 211
DS: xgybaz2
tlumacov@tlumacov.cz

Obecní úřad - kontakty

VYHLEDÁVÁNÍ

Prohlášení o přístupnosti a návod k používání stránek.

Základní informace o stránkách

Redakční rada internetových stránek obce Tlumačov prohlašuje, že oficiální internetové stránky obce Tlumačov umístěné na adrese http://www.tlumacov.cz jsou tvořeny s přihlédnutím k pravidlům a metodickým pokynům dokumentu "Best practice - pravidla pro tvorbu přístupného webu"; dále s přihlédnutím k normám konsorcia WCAG 2.0 a také k metodickým pokynům Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR - projekt "Blind Friendly Web" (http://www.blindfriendly.cz).

Mobilní verze webu http://m.tlumacov.cz je tvořena jako Mobile Friendly Website a úspěšně splňuje požadavky testu použitelnosti v mobilech.

Webové stránky www.tlumacov.cz jsou vytvořeny pomocí technologie XHTML, PHP5 a MYSQL. Kód stránek je validní dle specifikace XHTML 1.0 Transitional a neobsahuje syntaktické chyby. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné nejen pro majoritní prohlížeče, ale i pro alternativní prohlížeče a pro osoby se zvláštními potřebami.

Uvedeným pravidlům ne zcela odpovídají níže uvedené části webu (a některé další - převážně z důvodu neexistující jiné informace, než ve formě obrázku, s nepodstatnou obsahovou formou sdělení):


Stránky předpověď počasí, test o Tlumačovu a nabídka práce jsou založeny na použití javascriptu, proto při vypnutí vykonávání skriptů v prohlížeči nebudou stránky správně zobrazeny.


Grafický vzhled webu

Grafický vzhled webu je vytvořen pomocí kaskádových stylů CSS.
Pro slabozraké uživatele je zpracován styl "Blind Friendly" (přímý odkaz "Slabozrací" na každé stránce webu vpravo nahoře). U tohoto stylu je nastaven větší kontrast a v základu využívá větší velikosti písma než ostatní styly a většího rozsahu volitelných velikostí písma.

Stránky byly testovány v nejrozšířenějších a nejpoužívanějších internetových prohlížečích s ohledem na jejich grafickou jednotu vzhledu a na zachování funkčnosti všech sekcí webu.


Použití cookies

Stránky ke své funkci nevyužívají soubory cookies.


Kontakty - dotazy a ohlášení chyb

Máte-li ke stránkám nějaké dotazy nebo naleznete-li na těchto stránkách chybu či něco, co nefunguje správně, pošlete nám informaci na e-mailovou adresu redakce stránek nebo přímo správci stránek: janrydel@volny.cz - Jan Rýdel.
Můžete využít i formulář pro přímý kontakt do redakce stránek. Nedostatky se pokusíme opravit.


Nápověda ke stránkám

K používání internetových stránek obce Tlumačov je zpracována Nápověda a návod k používání stránek.


© Copyright

O autorských právech právech k těmto stránkám


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
26.10.2021 v 03:25:27, © Obec Tlumačov 2002-2021