Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je sobota, 16.10.2021 - svátek má Havel, zítra slaví Hedvika
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Fotogalerie Tlumačova

Fotografie obce

Dominantou Tlumačova, kterou nemůžete při průjezdu obcí přehlédnout, je kostel sv. Martina. V roce 2017 prošla jeho fasáda rekonstrukcí.

Kostel sv. Martina

V těsném sousedství kostela sv. Martina stojí bývalý panský dům č.p. 90. Tento dům je registrovanou památkou. Nyní je dům velice hezky opraven a účelově využit. Uvnitř je restaurace a kavárna Schodky, která takto byla nazvána podle charakteristických schodišť.

Panský dům č.p. 90

V letech 2002 - 2003 proběhla rekonstrukce dvora obecního úřadu. Na jeho místě vzniklo nové náměstíčko s kašnou. Náměstíčko se svými lavičkami a klidnou atmosférou se stalo odpočinkovou oázou ve středu obce.

Náměstíčko

V blízkosti školy, naproti kostela sv. Martina přes cestu, se nachází budova fary. Budova fary je rovněž na seznamu chráněných památek Tlumačova. V roce 2019 proběhla rekonstrukce fasády.

Fara

Základní škola Tlumačov má svou novou a starou část. Budova na fotografii zobrazuje starší budovu bývalé měšťanské školy z roku 1911. Z fotografie je patrno, že jí nedávná rekonstrukce velmi prospěla.

Budova měšťanské školy z roku 1911

V části obce zvané U Trojice, stojí objekt bývalého kláštera. V něm bývala v minulých letech umístěna Mateřská škola II. V současné době je tento objekt čerstvě rekonstruován a nově je v něm umístěna Speciální mateřská škola Klubíčko.

Budova bývalého kláštera U Trojice - školka Klubíčko

Novou tvář Tlumačovu dávají nové nebo nově zrekonstruované budovy. Jednou z takových budov je dům s pečovatelskou službou. Podnětem k jeho výstavbě byla ničivá povodeň, která se částí obce přehnala v roce 1997. Svůj nový domov zde našli především naši starší spoluobčané, které povodeň připravila o střechu nad hlavou.

Dům s pečovatelskou službou

Obec Tlumačov byla hlavním investorem při stavbě nové bytovky, která vyrostla v části obce U Trojice. Vzniklo tak devět nových obecních bytů.

Bytový dům U Trojice

Zdravotní středisko, ve kterém jsou ordinace praktického, dětského a zubního lékaře.

Zdravotní středisko

Budova obecního úřadu prošla v roce 2015 rekonstrukcí a nachází se v centru obce - ulice Nádražní 440.

Obecní úřad

Hasičská zbrojnice rovněž prošla rekonstrukcí.

Hasičská zbrojnice

K Tlumačovu neodmyslitelně patří koně. Ve zdejším Zemském hřebčinci jsou ustájeni především kvalitní plemenní hřebci a klusáci. Při hřebčinci působí voltižní oddíl, který každoročně bojuje o titul mistra republiky a dělá nám čest i na zahraničníh soutěžích, kde dosáhl několika pěkných výsledků na mistrovstvích Evropy a světa.

Zemský hřebčinec

Dětské hřiště. V roce 2005 byl vybudován dětský koutek v ulici Sokolské pro nejmenší děti. Mobiliář, který sestává z houpaček, průlezek, skluzavek, kolotoče, laviček a pískoviště, splňuje standardy v současnosti platných vyhlášek a předpisů a je určen pro děti do 10 let věku.

Dětské hřiště

Budova bývalých uhelných skladů v centru obce. Po velmi pěkné a citlivé rekonstrukci v objektu sídlí firma PSI Hubík.

Hubík

Moderní architektura administrativní budovy společnosti Duraline.

Duraline

Sochou prezidenta Masaryka, která přežila na svém podstavci minulou dobu, se nemůže pochlubit každá obec. Památník padlým spoluobčanům ve světových válkách stojí u hlavní silnice naproti budovy základní školy. V roce 2015 byl tento památník obětem 1. světové války rekonstruován.

Socha T.G. Masaryka

Tlumačov z ptačí perspektivy.

Letecký záběr Tlumačova od Otrokovic

Nahoru


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
16.10.2021 v 23:44:04, © Obec Tlumačov 2002-2021