Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je pondělí, 27.9.2021 - svátek má Jonáš, zítra slaví Václav
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zprávy z Tlumačova

Tlumačovští hasiči bilancovali uplynulý rok

 09.02.2017 (čtvrtek) - Jan Rýdel - tajemnikou@tlumacov.cz - 2308x

Tlumačovští hasiči bilancovali uplynulý rok Sbor dobrovolných hasičů Tlumačov na své výroční valné hromadě hodnotil uplynulý rok 2016. K 31.12.2016 má členská základna SDH Tlumačov celkem 31 členů, z toho je 8 žen a 23 mužů.


V prvních měsících roku 2016 proběhlo školení řidičů, velitelů, strojníků a školení s názvem Ochrana obyvatelstva pro předurčené jednotky. V březnu strojníci společně připravili techniku na letní období roku. V dubnu dohlíželi na hladký průběh soutěže v Aerobiku, dále uspořádali sběr železa a na konci měsíce pomáhali stavět májku. V květnu byli naši hasiči požádáni o technickou pomoc při motoristické soutěži Moped rally a koncem měsíce pak pomáhali skácet májku. Na začátku měsíce června se podíleli na akci s názvem Odpoledne pro celou rodinu, která se protáhla až do pozdních nočních hodin. V polovině června se zúčastnili noční hasičské soutěže v Mokré, kde obsadili 11. místo a to navzdory tomu, že věkový průměr družstva činil 40,3 let a s touto cifrou byli nejstarším soutěžícím družstvem.

V září byly na programu akce pořádané pro děti - Pohádkový park a Den otevřených dveří s představením tlumačovského hasičského sboru místním školkám a základní škole. U dětí měly tyto akce pozitivní ohlas (viz článek MŠ Tlumačov http://ms.tlumacov.cz/cz/nase-navsteva-u-hasicu-174.htm ). Doufejme, že si některé z dětí najdou cestu na hasičskou zbrojnici a stanou se z nich v budoucnu noví členové hasičského sboru – budou určitě vítány!
V říjnu si dali opět sraz strojníci a uvedli techniku na zimní provoz. Závady, které se vyskytly během roku, byly úspěšně odstraněny. V listopadu členové SDH pomáhali navodit vánoční atmosféru u rozsvíceni stromku nejen kvalitní svařákem, ale i předvánoční pohodou.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Tlumačov
Obec je zřizovatelem zásahové Jednotky sboru dobrovolných hasičů Tlumačov, která provádí požární zásahy a záchranné práce při živelních pohromách nebo jiných mimořádných situacích v naší obci. V současné době má tato dobrovolná jednotka 13 aktivních a plně připravených členů. V loňském roce vyjížděla zásahová jednotka celkem k jedenácti zásahům. K těm nejnáročnějším zásahům patřily požáry ke konci roku, kdy v září likvidovali spolu s profesionálními hasiči rozsáhlý požár seníku v areálu bývalého družstva a v prosinci pak požár haly na zpracování autovraků.
V průběhu roku jsou členové jednotky školeni a provádí také praktickou přípravu podle plánu odborné přípravy jednotky. V rámci požární preventivní činnosti provedli členové jednotky v loňském roce kontrolu nadzemních hydrantů a čerpacích míst ze zdrojů požární vody v obci.

(Čerpáno z výročních zpráv SDH a JSDH Tlumačov dodaných p. Ottou Šnajdrem, velitelem JSDH)


Tlumačovští hasiči bilancovali uplynulý rok
Požár seníku

Tlumačovští hasiči bilancovali uplynulý rok
Požár haly s autovraky

Tlumačovští hasiči bilancovali uplynulý rok
Návštěva dětí - den otevřených dveří

Tlumačovští hasiči bilancovali uplynulý rok
Tlumačovská LIAZkaPoslední články z činnosti Sboru dobrovolných hasičů


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
27.09.2021 v 17:53:14, © Obec Tlumačov 2002-2021