Domů » Zprávy » Tip na jarní výlet: Podhůřím Bílých Karpat – Z BOJKOVIC DO LUHAČOVIC

Tip na jarní výlet: Podhůřím Bílých Karpat – Z BOJKOVIC DO LUHAČOVIC

VÝCHODNÍ MORAVA – Centrála cestovního ruchu Východní Moravy pracuje nejen na propagaci Zlínského kraje vůči návštěvníkům ze zahraničí a okolních krajů, ale také inspiruje obyvatele kraje k návštěvě zajímavých míst a k aktivnímu trávení volného času. K tomu, věřme dobře, poslouží naše tipy na výlety. Tento výlet směřujeme do podhůří Bílých Karpat, navštívíme Bojkovice a Luhačovice.
Město Bojkovice se může odkazovat na historii sahající do raného středověku. Toto nevelké, ale zajímavé město je výchozím místem našeho tipu na výlet. Cílovým bodem je pak lázeňské město Luhačovice. Jedná se o nenáročný, 11 km dlouhý pěší výlet.
Trasa vedoucí od železniční zastávky Bojkovice-město je značena modrou turistickou značkou. V centru města zavítejte do Muzea Bojkovska, které poskytne řadu zajímavých informací z historie regionu, mimo jiné je zde expozice zaniklého řemesla zvěrokleštičského. Trasa prochází kolem zajímavého Mariánského sloupu a míjí kostel. sv. Vavřince. Pak vystoupá nad město, abyste se na vyhlídce Vranovy žleby mohli kochat pohledem na Bojkovice, na hřeben Bílých Karpat i novogotický zámek Nový Světlov. Značená trasa pak vede mírně zvlněným terénem, přitom mimo jiné překročíte potok s poetickým názvem Třešňůvka a po krátkém stoupání lesíkem se ocitnete na loukách a v sadech nad obcí Přečkovice. Sejdete do centra vesnice, která je jednou ze součástí Bojkovic, zastavíte se u modrobílé výklenkové kapličky a zvolna stoupáte k Bílému kříži nad Luhačovicemi. Zde doporučujeme modrou značku opustit a jít do Luhačovic po červeně značeném Jurkovičově okruhu vlevo po okraji lesa. Na místě zvaném Karolinčina vyhlídka si užijete výhledů na toto skvostné lázeňské město.
V cíli putování si užijte pohostinnost Luhačovic a všech lákadel, která zde na znavené turisty či poutníky čekají.
Během výletu se budete pohybovat po části značených úseků Cyrilometodějské stezky, a sice trasy Skalka nad Váhom (Slovensko) – Velehrad
(www.cyril-methodius.eu/25161-skalka-velehrad) .

Do Bojkovic se snadno dopravíte vlakem po železniční trati zvané Vlárská dráha. Ta spojuje Brno s Trenčianskou Teplou na Slovensku. V Luhačovicích pak pro návrat můžete využít spoje autobusové či vlakové dopravy.