Domů » Zprávy » Masopust

Masopust

10. února 2018 se za zvuku muziky i jiného rozpustilého rachocení vydal na svoji cestu obcí masopustní průvod. Od osmé hodiny ranní se masky vydaly po předem vyznačené trase. Průvod jako vždy uspořádali přátelé masopustního veselí.

Zúčastnili se pevní členové naší skupiny, kteří se s námi pustili do obnovení tradice, již před třemi lety, ale také noví přátelé, díky kterým se rok od roku rozrůstáme, za což jsme velmi rádi. Tlumačovský masopust opět patřil tradičním maskám. Jako byl medvěd s vodičem, dále například cikánka, doktor a sestřička, zvířátka, nevěsta se ženichem, řezník, Karkulka s vlkem, jeptiška, Indiánka a spousta dalších. Na kostýmech si všichni účastníci dali velmi záležet, za což jim patří velký dík. Převážně z toho důvodu, že přátelé masopustního veselí vše připravují a chystají ve svém volném čase. Celý maškarní rej opět provázeli již zkušení laufři, kteří nám určovali směr trasy a upozorňovali občany, že se masky blíží. Letošní rok nás obyvatelé ve dveřích vítali s výborným jídlem i pitím a naše milé hospodyňky se těšily, jak je medvěd provede v tanečních krocích. Masopustní veselí trvalo až do pozdních hodin, jelikož naše obec je opravdu rozsáhlá. Celý průvod byl ukončen posezením u country muziky TEXAS v Hospodě u Hřebčína.

Děkujeme všem, kteří se této akce zúčastnili. Nejen díky pořadatelům, ale hlavně díky lidem, co zde žijí, je tento den vždy nezapomenutelný a výjimečný. Chtěli bychom i velmi poděkovat za finanční dary, které od Vás dostáváme, a tudíž jsme mohli pořídit mnoho dalších masek. Dále jsme obdarovali klub seniorů, který si to dle našeho názoru zaslouží, jelikož jsou to právě oni, kteří tuto akci vehementně podporují. Letos věnujeme dary do tomboly na plesy pořádané naší obcí a školou.

Děkujeme Vám, že se letošní ročník opět vydařil a už se těšíme za rok zase na shledanou.
Přátelé masopustního veselí.

Účastníci akce:
Laufři – Petr Zlámal, Miroslav Škrabal
Medvědi – Michal Hric, Petr Odstrčil
Vodiči – Martin Juhaňák, Dušan Kozumplík
Sestřička – Jiří Mouka
Doktor – Kateřina Odstrčilová
Jeptiška – Kristýna Kvasničková
Mnich – Lenka Vybíralová
Hrozny – Aneta Vybíralová, Martin Hložek
Ovečka – Lenka Hricová
Velikonoční zajíček – Lada Mouková
Kočka – Jana Kolomazníková
Cikánka – Jana Skopalová
Řezník – Stanislav Guňa
Myslivec – Ivana Doleželová
Siamská dvojčata – Veronika Holubová, Andrea Janíková
Miminko – Patrik Mouka
Kominík – Radek Šimoník
Karkulka s vlkem – Michaela Manová, Jakub Řezník
Indiánka – Jana Juhaňáková
Ženich s nevěstou – manželé Kolomazníkovi
Smrtka – Michal Adamovič
Vězeň – Tomáš Duroň
Prase – Jakub Němec

Fotografie z akce https://mischelmanova.rajce.idnes.cz/Masopust_2018_Tlumacov/ .