Domů » Zprávy » Návštěva z Ďanové v naší obci

Návštěva z Ďanové v naší obci

Ve středu 15. dubna 2015, v dopoledních hodinách, jsme přivítali milou návštěvu z partnerské obce Ďanová ze Slovenska.

Přátele ze Slovenska, v čele se starostou obce Ing. Miroslavem Ďanovským, přivítal na radnici starosta Tlumačova Petr Horka. Hlavním důvodem návštěvy bylo pozvání od hasičů z Ďanové na oslavy vzniku jejich sboru. Bohužel se termín oslav kryje s termínem oslav SDH v naší obci (11.7.2015), proto zástupci hasičů, p. Otto Šnajdr a p. Jan Šnajdr, za pozvání poděkovali, ale osobní účast museli odmítnout.
Po přijetí na radnici se celá skupina vydala na krátkou procházku Tlumačovem. V jejím průběhu navštívili naši hasičskou zbrojnici s ukázkou techniky. Při přátelském rozhovoru v Kulturním a informačním středisku, kde se ke všem zúčastněným přidal i místostarosta obce Mgr. Rajmund Huráň, byla prodiskutována otázka další spolupráce, hovořilo se o běžném životě v obou obcích a plánech vedení obce do stávajícího volebního období.
Krátce po 15 hodině jsme se s přáteli rozloučili, poděkovali za návštěvu a popřáli jim šťastný návrat do Ďanové.