Domů » Zprávy » Sportovní odpoledne aneb Hurá jsou prázdniny

Sportovní odpoledne aneb Hurá jsou prázdniny

Začaly prázdniny a doba dovolených a jelikož se mají plnit sliby (před rokem jsme slíbili v Ďanové, při Športových hrách, že za rok uděláme podobnou akci v Tlumačově), uspořádalo KIS Tlumačov v sobotu 3. července 2010 akci Sportovní odpoledne aneb Hurá jsou prázdniny.

Kolem 10:30 hod. zastavil autobus plný Ďanovjáků u budovy základní školy. Po moravském přivítání (štamprlí slivovice) si, zejména ti mladší, postavili stany v areálu dětského hřiště mateřské školy. Ostatní spali ve vzorně připravených třídách ve škole.
Před společným, slavnostním obědem starosta obce Ing. Jaroslav Ševela všechny srdečně přivítal, řekl pár organizačních věcí a všem popřál příjemnou zábavu a pobyt v Tlumačově.
No a po obědě se začalo, v okolí KIS, soutěžit. Akce byla přístupná i veřejnosti a v různých soutěžních disciplínách mohl změřit síly opravdu každý. 6 věkových kategorií zápolilo v hodu kroužky na čápa, v hodu míčky do otevřené tlamy lva, v hodu do dálky medicinbalem, ve skoku snožmo do dálky z místa a v trefě do braky. O legraci nebyla nouze.
O hudební produkci se postaral muzikant Radek Verner ze Zlína s vynikajícím Karlem Gottem Revival Morava. Občerstvení zabezpečili manželé Pšenkovi a firma Enapo připravila pro děti zdarma skákací hrad. Nechyběla ani sladká tečka v podobě cukrové vaty.
V rámci Sportovního odpoledne byla sehrána dvě přátelská utkání mezi Tlumačovem a Ďanovou. Nejdříve se na umělý povrch školního hřiště postavili muži a pak hrací plochu ovládly ženy. Bylo možné vidět pěknou kopanou, za kterou by se nemuseli stydět ani fotbalisté na Mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice. Samozřejmě ti naši, kdyby se tam dostali.
V 17 hodin byli vyhlášeni ti nejlepší v soutěžích. Odnesli si diplom a malý dárek. Nebylo ovšem důležité, kdo vyhrál, ale kdo se sportovní akce zúčastnil.
Po večeři a malém odpočinku se šlo na taneční zábavu se skupinou Expo-Penzion, kterou pořádala TJ Sokol Tlumačov, oddíl fotbalistů. Starší občané z Ďanové pobyli jen krátce, mladší vydrželi téměř až do rána.
Slunečné nedělní ráno 4.července 2010 bylo ve znamení loučení. Snídaně, balení věcí i návštěva mše v kostele sv. Martina proběhlo do 10:30 hod., kdy se vydal autobus se slovenskými kamarády zpět do jejich rodné vlasti. Děkujeme za chutné sýry a další dárky. Zase někdy na shledanou.

Poděkování za vydařenou akci patří všem dobrovolníkům na soutěžních stanovištích, kuchařkám ve školní jídelně, vedení školy, firmě Enapo, manželům Pšenkovým, pracovníkům údržby OÚ Tlumačov, tlumačovským fotbalistům a fotbalistkám, ostatním pomocníkům při organizaci a mým spolupracovnicím z KISka.

Fotografie v galerii – Sportovní odpoledne aneb Hurá jsou prázdniny