Domů » Zprávy » Noční soutěž o putovní pohár Mikroregionu Jižní Haná

Noční soutěž o putovní pohár Mikroregionu Jižní Haná

V sobotu 23.8. se konal na fotbalovém hřišti v Tlumačově již 6. ročník noční soutěže v požárním sportu, od loňského ročníku konaný jako soutěž o putovní pohár Mikroregionu Jižní Haná. Letos k nám zavítalo 21 soutěžních družstev, 15 v mužské kategorii a 6 v kategorii ženy.

Asi 2 hodiny před samotnou soutěží se rozpršelo což komplikovalo přípravy, při samotném začátku už se počasí umoudřilo, ale mokrý terén s nevyspitatelnými podmínkami noční soutěže sliboval dramatickou a zajímavou podívanou.

Jako první se na start připravovali domácí muži, kterým se doma tradičně nedaří, i letos neprolomili domácí prokletí a po zaváhání na rozdělovači ukončili útok časem 19,37, který nemůže ohrozit přední pozice. Po nich se připravoval obhájce loňského prvenství – muži z Karolína, bohužel téměř totožná chyba jako u domácích a byl z toho nedokončený pokus.
Pak se představilo první ženské družstvo z Malenovic, na pravém terči dokončily se solidním časem 22,13 bohužel čas na druhém terči 37,20 nedával moc velké šance na dobré umístění.
Dalším startujícím byli muži z Nové Dědiny,kteří docílili času 17,20 a na start se připravovalo „B“ družstvo z Karolína, kteří dokončili s časem 19,13. Muži z Hřivínova Újezda, kteří zvítězili v předloňském ročníku nedokončili svůj pokus a do výsledkové listiny přibylo další N. Muži z Mladcové dosáhli času 19,02 a poté muži z Lukova byli dalším družstvem s neplatným pokusem. Po mužích z Bílovic, kteří dosáhli času 18,01 se představilo další ženské družstvo Litenčic, které se hodně trápilo a skončilo s časem 1:12,39.

Zástupce našeho Mikroregionu – muži s Kvasic dokončili časem 23,66. Ženy s Karolína se taky nevyvarovali chyb a výsledkem byl neplatný pokus.Muži z Vrbky (24,25) a muži z Hoštic (54,50) neohrozili vedoucí pozice a na start se připravoval další z favoritů – muži z Vítonic, ti už trochu taktizovali a strojník si zkušeně počkal na rozběhlý útok,čas 16,96 znamenal průběžné 1.místo.Pak se představili ženy z Prštného a docílili času 28,88, poslední ženy ve startovním poli z Březolup dosáhli času 27,86 a v soutěži plné chyb a neplatných pokusů to stačilo na vítězství v ženské kategorii.Muži z Bělova „předvedli“ další neplatný pokus a muži z Litenčic čas 29,40. Jako poslední se připravovali muži z Vrbětic, další z horkých adeptů na vítězství, po startu se kluci nechali ovlivnit výkřikem nebo písknutím a zastavili se, bohužel pokyn k zastavení nedal ani startér ani hlavní rozhodčí! Výsledkem bylo další N ve výsledkové listině, kluci přesto chtěli odběhnout útok, ale již mimo soutěž a předvedli krásný čas 15,85.

Noční soutěž v Tlumačově si za 6 roků své existence získala spoustu příznivců a velká divácká účast to jen potvrzuje. Přes určité komplikace pro obyvatele Sportovní ulice (zvýšený hluk a částečné znečištění ve vodovodním řádu) věříme že se tato soutěž bude konat i v následujících letech a bude minimálně tak kvalitní jako ročníky minulé.