Domů » Zprávy » Tlumačov dává o sobě vědět – úspěchy mládeže

Tlumačov dává o sobě vědět – úspěchy mládeže

Konstatováním, že tlumačovská mládež je vlajkovou lodí naší obce, jsem uzavřel příspěvek – komentář k článku o soutěžích v aerobiku ze dne 18.4.2007, a to jsem z daleka netušil, jaké další úspěchy našich dětí nás čekají.

Kromě aktuálních článků o vynikajícím úspěchu dětí z DDM Sluníčko Tlumačov ve finále soutěže „Děti fitness“ v aerobiku v Praze a výborným sportovním výkonům členů oddílu Voltiže Tlumačov je třeba vzpomenout i na další významné úspěchy tlumačovských dětí, které zaslouží pozornost. V rámci Komunitního plánování sociálních služeb na Otrokovicku proběhla mimo jiné i literární soutěž v rámci základních škol Otrokovicka na téma „Pomoc lidem starým, zdravotně postiženým, nezaměstnaným“, ve které naše základní škola měla svá želízka v ohni ve dvou soutěžních kategoriích. Práce našich žáků celou porotu zaujaly, o čemž svědčí jejich velmi dobré umístění. Mezi mladšími soutěžícími se na 3. místě umístila Ivana Halířová z 5. ročníku a post nejvyšší, 1. místo vybojoval Tomáš Hink z 6. ročníku. Naši školu nezahanbili ani žáci vyšších ročníků, neboť i ti bodovali – 3. místo patřilo Zuzaně Kyticové z 9. ročníku a 2. místo Ondrovi Ševelovi ze 7. ročníku naší školy. Žáci Základní školy Tlumačov se mohou pyšnit velmi dobrými výsledky v Poháru rozhlasu škol v lehké atletice, kde zejména výkony Martiny Dědkové, Jiřího Machaly, Karolíny Polákové, Tomáše Dočkala, Václava Ščepky, Nikoly Šimoníkové, Michaely Maťašové, Ladislava Ulmana a Lukáše Melichara výrazně přispěly k mimořádnému úspěchu tlumačovské školy, která obsadila 4. místo v celkovém hodnocení Poháru otrokovických škol v atletice 2006-2007. Výborné výsledky zápasů ve florbale v průběhu celé sezóny zajistily našim hráčům – žákům základní školy a členům zájmového kroužku florbal při DDM Sluníčko dobré umístění v závěrečné tabulce v rámci Otrokovické florbalové ligy 2006-2007. Je třeba uvést, že v některých zápasech naši žáci podali výborný výkon a velmi těsně se úrovní a kvalitou hry přiblížili ZŠ Mánesova Otrokovice, která je dlouhodobou florbalovou baštou a velkým dodavatelem hráčů pro ligový tým Panthers Otrokovice. Bližší informace o florbalové sezóně si můžete přečist v Tlumačovských novinkách z března 07.Na závěr této zprávy jsem si ponechal nejen z mého pohledu další vynikající úspěch našich dětí a základní školy, a to postup z okrskového přes okresní a krajské kolo do celostátního finále Cyklistické soutěže pořádané BESIPEM. Soutěž sestává z několika disciplín: znalosti pravidel silničního provozu, jízda po dopravním hřišti pod dozorem dopravní policie, jízda zručnosti, znalost poskytování první pomoci. Je pozoruhodné, že do celostátního kola postoupily tlumačovské děti ve dvou kategoriích. Celostátní kolo bude vícedenní a proběhne ve Zlínském kraji v měsíci červnu. Přejme našemu týmu ve složení Patrik Mouka, Radek Šimoník, Monika Matulíková, Kristýna Kvasničková (mladší kategorie) a Petr Sedláček, Josef Procházka, Jana Kolomazníková, Ludmila Jonášková (starší kategorie) hodně štěstí. Tak, jak jsem věřil v úspěch našeho aerobiku ve finále v Praze, tak věřím také našim mladým cyklistům, že zúročí velmi dobrou přípravu, předvedou své zkušenosti z běžného každodenního provozu a umístí se na čele „pelotonu“ v republikovém finále. Děkuji dětem ( i pedagogům ) za vynikajícím reprezentaci naší obce.