Domů » Zprávy » Voltižní závody v Tlumačově a Frenštátu pod Radhoštěm

Voltižní závody v Tlumačově a Frenštátu pod Radhoštěm

Dva reportážní články s fotografiemi ze závodů voltižního oddílu Tlumačov.

Frenštát pod Radhoštěm – 14. 4. 2007

Jako každým rokem se první závody letošní sezony konaly ve Frenštátě p. R., a to závody o Velikonoční vajíčko.
Na tyto první závody vyjely z Tlumačova dvě skupiny a tři jednotlivci, z koní to byl Farmon a Catalin IV – 33.Dopolední program začínal soutěží skupin kat. D, Junior a Senior.
Tlumačovská skupina ,,D“ se skládala z Kristýny Klvačové, Lucky Hablovičové, Ondry Šamšy a Veroniky Paulové.
Po příjezdu na závody byla tato skupina doplněna ještě dětmi z TJ Slovan Frenštát. V tomto složení startovali na Farmonovi pod vedením Pavlíny Neprašové. Na Farmonovi startovala i další skupina , a to složená skupina z TJ voltiž Tlumačov ve složení Kateřina Králová, Ondřej Svoboda, Margita Urbanová, Dana Truchlyová, Lenka Chlumská, Michaela Hanová a Honza Hablovič. Tato skupina je složená ze členů z TJ Slovan Frenštát, TJ Orion Praha a PZOO Chomutov. Byla složena proto, abychom měli větší šanci na úspěch na mezinárodních závodech a taky na pozdějším Mistrovství Evropy v Maďarsku.Díky tomu může ČR reprezentovat i seniorská skupina – jsme totiž jediní v celé ČR.
V kategorii jednotlivců za TJ voltiž Tlumačov startovali Petr Eim, Margita Urbanová a Tereza Hanová, na koni Catalin. Svoji premiéru si střihla Alice Eimová, která v letošní sezoně vystřídala cvičení za lonžování a lonžovala právě naše jednotlivce. Bohužel kvůli zranění nemohla startovat naše ,,nová“ jednotlivkyně a velká naděje Nela Kouřilová (cvičí po 4 leté pauze)

Konečné umístění vypadalo následovně :

Jednotlivci Ženy A :
1. místo – Jana Sklenaříková, TJJ Lucky Drásov
2. místo – Kateřina Stejskalová, TJJ Lucky Drásov
3. místo – Veronika Krátká – Hřebčín Albertovec
5. místo – Margita Urbanová, TJ voltiž Tlumačov

Jednotlivci Ženy B :
1. místo – Kateřina Dušková, PZOO Chomutov
2. místo – Jana Bartoňková, TJJ Lucky Drásov
3. místo – Tereza Hanová, TJ voltiž Tlumačov

Jednotlivci Muži :
1. místo – Petr Eim, TJ voltiž Tlumačov
2. místo – Lukáš Klouda, TJJ Lucky Drásov
3. místo – Josef Zelinka, TJ Orion Praha

Skupiny Senior :
1. místo – TJ voltiž Tlumačov

Skupiny Junior :
1. místo – TJJ Lucky Drásov
2. místo – TJ Slovan Frenštát
3. místo – TJ Orion Praha

Skupiny D : 1. místo – TJ voltiž Tlumačov

Frenštát pod Radhoštěm - 14. 4. 2007

Frenštát pod Radhoštěm - 14. 4. 2007

Frenštát pod Radhoštěm - 14. 4. 2007


Tlumačov – 28. 4. 2007

V sobotu 28. 4. 2007 se v Tlumačově konaly druhé závody letošní sezony, byla to poslední možnost nominovat se na mezinárodní závody, které se budou konat v Rakousku, Šale a v Brně. Po náročné přípravě, která předcházela závodění se sjely do Tlumačova všechny oddíly z celé České republiky, aby změřily své síly a aby se do zahraničí dostali jen ti nejlepší. Celé závody provázelo velmi pěkné počasí a proto se i dobře cvičilo.
Náš oddíl reprezentovaly opět dvě skupiny, ,,D“ a Senior a z jednotlivců to byli Petr Eim, Margita Urbanová a Tereza Hanová.. Musím říct, že všem našim závodníkům se na domácí půdě poměrně dařilo a odrazilo se to i na konečném hodnocení. Obě skupiny startovaly ve stejném složení, akorát v seniorské se vyměnila Dana Truchlyová za Terezu Fuskovou z TJ Slovan Frenštát p. R. Skupina ,,D“ startovala na koni Dan, byly to jedny z jeho prvních závodů a proto na něm startovala i Tereza Hanová jako jednotlivec. Seniorská skupina cvičila opět na Farmonovi.Oba tyto koně lonžovala Pavlína Neprašová. Největší boj se strhl asi v kategorii skupin Juniorů, ve které o přední příčky soupeřily oddíly TJJ Lucky Drásov, TJ Slovan Frenštát – v jejich skupině cvičí i naše Terka Hanová a PZOO Chomutov.
Jednotlivce čekaly v první části povinné a technické sestavy a v druhé jejich volné sestavy.V této kategorii byl boj o přední příčky také poměrně vyrovnaný i z toho důvodu, že to byly poslední nominační závody. Naši jednotlivci startovali na Catalinovi , opět pod vedením naší nové lonžérky Alice Eimové.

Konečné výsledky vypadaly následovně:

Jednotlivci Ženy A:
1. místo – Jana Sklenaříková, TJJ Lucky Drásov
2. místo – Margita Urbanová, TJ voltiž Tlumačov
3. místo – Veronika Krátká, Hřebčin Albrtovec

Jednotlivci Ženy B:
1. místo – Kateřina Dušková, PZOO Chomutov
2. místo – Jana Bartoňková, TJJ Lucky Drásov
3. místo – Tereza Hanová, TJ votliž Tlumačov

Jednotlivci Muži :
1. místo – Petr Eim, TJ voltiž Tlumačov
2. místo – Lukáš Klouda, TJJ Lucky Drásov
3. místo – Josef Zelinka, TJ Orion Praha

Skupiny D :
1. místo – TJ voltiž Tlumačov

Skupiny Junior :
1. místo – TJJ Lucky Drásov
2. místo – TJ Slovan Frenštát p. R.
3. místo – PZOO Chomutov

Skupiny Senior :
1. místo – TJ voltiž Tlumačov