ÚJEZD - TLUMAČOV 1:2 (0:1)

Branky: Hrdina D., Hujíček J.

Komentář:
Proč hrát fotbal, nebo trénovat mládež?
Třeba jen pro takové zážitky, které nabídl tento zápas. Byl to přímý boj o body se sousedem v tabulce. Trenérům se podařil celý tým dobře namotivovat a připravit na toto poslední utkání. Velká škoda, že zápas byl hraný opět venku pro naše nezpůsobilé hřiště a nemohli jsme tento excelentní výkon předvést doma. Za velmi větrného počasí a se změnou v sestavě/chyběl-Holub, Filák/ jsme se pustili do soupeře velmi aktivně. Tým domácích vedený svým urostlým kapitánem, který již naskakuje do týmu mužů to s námi neměl lehké. Naše výborná souhra celého týmu slavila úspěch v podobě vstřeleného gólu Hrdinou D. Šance byly z rohů i z rychlých protiútoků. Ale i soupeř zlobil. Dvě superšance zlikvidoval skvěle chytající Janošík M.
Po přestávce jsme rychle navázali na naši vynikající hru a i mladší žáci se nechali strhnout svými staršími spoluhráči ke svým výkonům a pomohli tak výrazně k týmovému výsledku. Domácí díky taktickému faulu našeho obránce sice vyrovnali z přímého kopu svým „velkým žákem“, ale nepočítali s naším tlakem a až buldočí snahou o vítězství. Už první šance ke konci utkání volala po gólu. Mouka P. střílel přímý kop tak dobře, že Hujíček J. stojící u zadní tyče se dostal do megašance, ale míč netrefil jak chtěl. V zápětí opět závar před bránou soupeře a ruce letí nahoru. Proč? To zrovna skalecká hvězda rozvlnila síť.
Potom nehraj fotbal!
Za žákovský tým hráli svůj poslední zápas: Hrdina D., Janošík M., Hujíček J., Hoďa D., Kašpar P., Grmela L. Filák T. Ne věkem, ale z důvodu založení mladších žáků/ Holub H., Mouka P., Šimoník R./ někteří budou své fotbalové umění předvádět v dorosteneckém týmu.
Hodně štěstí všem nejen ve sportu!

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 22.6.2010

PŘÍLUKY - TLUMAČOV 1:9 ( 0:6)

Branky: Grmela L. 4x, Janoštík M. 2x, Hujíček J. 2x, Mouka

Komentář:
Zápas s nejslabším týmem soutěže byl hraný s velkým elánem. Po těžkých posledních zápasech jsme se mohli opět radovat z výrazného vítězství a zpravit si seběvědomí předvedenou hrou. Již od prvních minut bylo jasné, že to domácí s námi budou mít těžké. Bylo jen otázkou času, kdy se naši útočníci /Grmela, Janošík/ prosadí. První gólová akce přišla v páté minutě, kdy si Grmela L vzpomněl, jak na podzim dával branky. Kluci byli při chuti a soupeře téměř nepustili z jeho půle. Záložník /Šimoník, Hujíček/ vytvářeli gólové šance ze kterých těžil celý tým ve výrazné poločasové vedení.
V druhém poločase tempo mírně polevilo, ale naše hra byla stále pro soupeře oříškem. Domácí se přece radovali z čestného úspěchu, kdy se nám nepodařilo pokrýt střílejícího hráče a ten střelou po zemi překvapil našeho mladého brankáře Machovského D. Při chuti byla i naše stoperská dvojice /Mouka, Holub/. Mouka P. ukázal na závěr sezóny opět něco ze své fotbalové dovednosti a z přímého kopu trhal sítě domácích.
Opět velká škoda, že se tohoto zápasu nezúčastnili všichni mladší hráči, pro které to byla ideální příležitost si zahrát.

MLADCOVÁ - TLUMAČOV 3:0 (3:0)

Komentář:
Stejný scénář hry jako při podzimním utkání. Velký počet chybějících hráčů bez možnosti vystřídání, ale za to předem neodevzdaný zápas s tímto mládežnickým gigantem v přeboru. Vinou nezpůsobilého hřiště se hrálo venku, ale na výsledek to nemělo vliv.
Očekávání velkého tlaku domácích se naplnilo již v první minutě. Střela křižmo přes velké vápno prošla do naší sítě a to ještě více povzbudilo protivníka k větší aktivitě. Naši obránci to neměli snadné, hrálo se stále na naší polovině. Taktika v bránění našeho území byla snaživá, ale i přes to měla trhliny. Díky důrazu obránců v bránění území se soupeř dostal k penaltě a zvýšil skóre. To se do přestávky ještě jednou změnilo k radosti domácích.
V druhé půli se hra již vyrovnala, ale na víc než na střelení břevna a větší ohrožení soupeřovy brány to nestačilo. Přes kvalitní obránce domácích se nešlo téměř probít našim rychlým útočníkům, kteří se dostávali do protiútoků z přesných přihrávek zálohy a obrany. Díky štěstí, ale hlavně bojovnosti a odhodlání všech jedenácti mušketýrů se s tímto nerovným soupeřem střetnout, se skóre už nezměnilo. Zápas dohráli se vztyčenou hlavou, za což jim patří uznání.
Jen jedna velká škoda, že přístup (docházka) některých mladších hráčů k přípravě a zápasu je velice laxní a nejde s nimi téměř počítat, což trenérům stěžuje jejich práci. Jejich fotbalový vývoj poherní a výkonnostní stránce tak stagnuje a začíná se to projevovat na hřišti, čímž trpí celý fotbal.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 14.6.2010

MYSLOČOVICE - TLUMAČOV 2:2 (0:1)

Branky: Grmela L., Janoštík M (P)

Komentář:
Těžký zápas s již tradičně vypjatou atmosférou (hlavně mimo hřiště). Na podmáčeném hřišti jsme nezačali špatně. Od začátku zápasu jsme domácí více tlačili na jejich polovinu a ti měli velké problémy s našimi rychlými protiútoky. Po pěkné přihrávce na L. Grmelu jsme se mohli radovat z vedení. Dál jsme pokračovali v našem soustředěném výkonu, ale jen vinou naší již tradiční jarní únavy v proměňování šancí si soupeř neodnesl více gólů do šaten.
V druhém poločase nás soupeř zaskočil vyrovnávací brankou a naše koncentrace polevila. Vydatný déšť jako by pokropil živou vodou domácí a ti toho dokonale využili ve vedení. Na našich hráčích byla vidět velká snaha i v těchto opravdu těžkých podmínkách s výsledkem ještě něco udělat. A že se má bojovat až do konce se přesvědčili sami. Trenérům vyšel tah vysunout M. Janoštíka do útoku, ten byl faulován v pokutovém území. Penaltu proměnil a udělal tím radost celému týmu, protože prohrát jsme si dnes opravdu nezasloužili.
Díky za bojovnosti až do konce zápasu sklidili hráči uznání od našich skalních fanoušků.

Petra Šimoníková, kis@tlumacov.cz, 3.6.2010

KAšAVA - TLUMAČOV 1:4 (1:2)

Branky: Janoštík M. 2x, Grmela L., Hrdina D.

Komentář:
Zápas hraný v nezvykle ranních hodinách a na naše poměry „zvláštním“ promočeném hřišti. Ze začátku nám měla pomoci hra z kopce na níže položenou bránu. Tato výhoda se nám dlouho nedařila zužitkovat, protože se naši hráči opět nemohli dostat do herní pohody. Až v 20 minutě poločasu si Grmela L. zaběhl pro přihraný míč a rozvinul soupeřovu síť. Nervozita z nás spadla, ale domácí se z protiútoku dostali za naši ruku ve vápně k penaltě a vyrovnali. Po pěkně kopnutém rohu Hujíčkem J. dal branku Janoštík M. A byl to gól vítězný.
Po přestávce byli domácí nuceni hrát v deseti (zranění neměli střídání). Tuto situaci naši hráči zvládli s přehledem a dostávali se i do pěkných kombinačních šancí. Po svém rychlém průniku dal gól Hrdina D. a svou druhou brankou ukončil zápas Janoštík M. Zlepšeným výkonem v druhém poločasu jsme ukázali, že fotbal hrát umíme, jen to potvrdit v dalším zápase.