ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Sport - kopaná

Přehled výsledků jarní části ročníku 2004-2005 - žáci

Žáci zakončili sezónu vítězstvím! Kudlov - Tlumačov 1 : 2

Uvedený výsledek, který uhráli naši mladí fotbaloví žáci v neděli 26. června v posledním odloženém utkání s mužstvem Kudlova, znamená pro naše mužstvo žáků krásné 2. místo v konečné tabulce okresní soutěže žáků sezóna 2004/2005.
Jedině výhra v tomto utkání o 6 branek znamenala i první příčku v soutěži, která by zajišťovalo nominaci do turnaje vítězů okresních soutěží o postup do vyšší třídy – okresního přeboru. Vzhledem k výborné formě zejména v jarní části by si to naši mladí žáci zcela jistě zasloužili, ale fotbal je sport a nedá se nic dopředu kalkulovat či předvídat a musí se vše sportovně vybojovat na hřišti.
Jistě je třeba vyzvednout dvouměsíční šňůru neporazitelnosti našich žáků v délce 9 zápasů za sebou . Taktéž zaslouží pozornost zisk 28 bodů z 11 zápasů v jarní části soutěže za 9 výher, jednu remízu a jednu prohru.
Na vynikajících výsledcích má velkou zásluhu trenérské duo ve složení Ladislav Ulman a Roman Zálešák.
Základními pilíři sestavy v průběhu celé soutěže byli :
Miroslav Škrabal - Radim Škrabal, Ladislav Ulman, Václav Šimek, Radek Ulman - Richard Zbranek, Tomáš Hotařík, Jakub Heiland - Jiří Mouka, Marek Otevřel a Jan Švenda. Do utkání se téměř v každém zápase zapojili i hráči z širšího kádru, do kterého jsou začleněni: Josef Zbořil, Petr Hložek, David Kouřil, Petr Karmazín, Ondřej Ševela, Radek Zálešák, David Hrdina, Pavel Polák, Pavel Kašpar a Michal Janoštík.
Popřejme našim mladým fotbalovým nadějím pěkné a slunečné prázdniny. Věřme, že v průběhu dvouměsíčního odpočinku a regenerace, hráči neztratí chuť trénovat a dobře se připraví pro ročník 2005/2006 fotbalových soutěží, který započne již na konci měsíce srpna.

Ing. Jaroslav Ševela, starosta@tlumacov.cz

První jarní prohra mladých fotbalistů! Tlumačov - Tečovice 2 : 3 (poločas 0 : 2)

První jarní prohra mladých fotbalistů výrazně snížila naděje na vítězství v okresní soutěži žáků v ročníku 2004/2005 ! V neděli 19. června 2005 hostilo mužstvo tlumačovských žáků na domácím hřišti mužstvo Tečovic. Po prvním poločase naši fotbaloví žáci prohrávali 0 : 2, což byla pro ně i domácí diváky nezvyklá situace. V průběhu druhého poločasu se podařilo našim hráčům vyrovnat stav zápasu. Kdyby remizou utkání skončilo, tak by naše mužstvo získalo velmi potřebný bod za remízu, který by jim umožnil hrát poslední odložený zápas s Kudlovem v pohodě a s cílem zvítězit bez ohledu na skóre. K velkému zklamání jak tlumačovských mladých hráčů, tak i jejich fanoušků, soupeř z Tečovic vstřelil v poslední minutě vítěznou branku a tím si odvezl z Tlumačova plný bodový zisk.

Sestava: Miroslav Škrabal - Radim Škrabal, Ladislav Ulman, Václav Šimek, Radek Ulman - Richard Zbranek (Petr Hložek), Tomáš Hotařík, Jakub Heiland - Jiří Mouka, Marek Otevřel a Jan Švenda.
Naše mladé fotbalové naděje čeká výše zmiňovaný poslední (odložený) zápas s mužstvem Kudlova. Věřme, že tlumačovští žáci přistoupí k tomuto zápasu zodpovědně (malá naděje na vítězství v soutěži ještě „žije“) a uzavřou mistrovskou soutěž 2004/2005 vítězstvím tak, jak to bylo u nich v posledních měsících zvykem.

První prohra žáků

Nečekaný stav 0:2 po první půli žáky nezlomil, ale po vyrovnání na 2:2 přišla krutá tečka soupeře...

Mladí fotbalisté rozstříleli Spytihněv! Spytihněv - Tlumačov 2 : 9 (poločas 2 : 5)

V neděli 12. června 2005 zajíždělo mužstvo našich fotbalových žáků k mistrovskému utkání na spytihněvké hřiště. V prvním poločase byla znát herní převaha našeho mužstva, která byla korunována čtyřmi góly v řadě. Potom došlo u našich mladých fotbalových nadějí ke ztrátě koncentrace, čehož soupeř na domácím hřišti využil a vstřelil nám dva góly. Naše mužstvo si uvědomilo, že bojovat a hrát naplno se musí celý zápas a ještě do poločasu zvýšilo vedení na 5 : 2. V druhém poločase naši mladí fotbalisti pokračovali v líbivém fotbalu a přidali do soupeřovy sítě další 4 branky. Byť náš gólman Miroslav Škrabal v průběhu zápasu neměl mnoho práce, tak je třeba zmínit jím chycený pokutový kop, který velmi přísně nařídil delegovaný rozhodčí.
Sestava: Miroslav Škrabal - Radim Škrabal, Ladislav Ulman, Václav Šimek, Radek Ulman - Richard Zbranek, Tomáš Hotařík, Jakub Heiland - Jiří Mouka, Marek Otevřel a Jan Švenda. V průběhu druhého poločasu se do hry zapojili i náhradníci Petr Karmazín, Ondřej Ševela, Radek Zálešák a David Hrdina.

Žáci zaslouženě vyhráli! Tlumačov – Halenkovice 6 : 0 (poločas 2 : 0)

Počasí v neděli 5. června mírně zkomplikovalo začátek zápasu mezi fotbalovými žáky Tlumačova a Halenkovic, který musel být přerušen z důvodu intenzivního deště. Po desetiminutové přestávce nastoupila obě mužstva k pokračování zápasu, který již byl až do závěrečného hvizdu doprovázen sluníčkem. Přihlížejícím divákům dobrou náladu kromě slunečného počasí pomáhali navozovat i tlumačovští fotbaloví žáci, kteří svojí líbivou a nátlakovou hrou nepustili soupeře z Halenkovic k vážnější akci. Do začátku zápasu nastoupili naši mládežníci ve složení: Miroslav Škrabal, Radim Škrabal, Ladislav Ulman, Václav Šimek, Radek Ulman, Richard Zbranek, Tomáš Hotařík, Jakub Heiland, Jiří Mouka, Marek Otevřel a Jan Švenda. Na střídačce byli připraveni z širokého kádru trenérů Ladislava Ulmana a Romana Zálešáka ještě nominovaní náhradníci Petr Hložek, Ondřej Ševela, Radek Zálešák, David Hrdina, David Kouřil, Petr Karmazín, Pavel Polák a Pavel Kašpar, kteří se v průběhu druhého poločasu zapojili do vítězného zápasu.

Poznámka:
Dobrá dlouhodobá práce trenérů a výborné výsledky našich mladých fotbalových nadějí v průběhu soutěže 2004/2005 způsobily ojedinělou událost – na pravidelný středeční trénink dne 1.6.2005 se dostavilo 27 mladých fotbalových nadějí!

Vítězná série pokračuje !

Neděli 29.5.2005 si kromě vysokých teplot a celodenního sluníčka řada fanoušků mládežnické kopané zapamatuje i v souvislosti s přesvědčivým vítězstvím tlumačovských žáků na hřišti soupeře ze Žeranovic v poměru 4 : 1 . Touto výhrou naši mladí borci překonali dlouhodobou sérii nezdarů , které v minulosti mívali v utkáních s fotbalovými žáky z Žeranovic. Navíc v tomto zápase šlo o umístění a důležité body, protože se utkali sousedi z prvních míst tabulky. K zahájení zápasu trenéři Ladislav Ulman a Roman Zálešák nominovali tyto hráče : Miroslava Škrabala, Radima Škrabala, Ladislava Ulmana, Václava Šimka, Radka Ulmana, Richarda Zbranka, Marka Otevřela, Jakuba Heilanda, Jiřího Mouku , Jana Švendu a Ondřeje Ševelu. Od zahájení utkání naši mladí borci svou bojovností a nasazením všem dokazovali, že si chtějí odvézt tři body za vítězství. V průběhu druhého poločasu se do zápasu zapojili i další mladí hráči : Michal Janoštík, Radek Zálešák a David Kouřil. Za kolektivní výkon a bojovnost je třeba pochválit všechny hráče, protože s tak jasnou výhrou na hřišti soupeře před zahájením zápasu málokdo počítal.
Do konce jarního kola zbývá našim hráčům odehrát ještě 3 zápasy ( Halenkovice, Spytihněv , Tečovice ). Přejme fotbalovým žákům v posledních kolech soutěže bodový úspěch a tím i první místo v tabulce okresní soutěže.

Fotbaloví žáci opět vyhráli, tentokráte 5 : 2 v Jaroslavicích !

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli mladí tlumačovští borci do Jaroslavic. V prvním poločase mužstvo v sestavě: Miroslav Škrabal, Radim Škrabal, Ladislav Ulman, Václav Šimek, Radek Ulman, Richard Zbranek, Tomáš Hotařík, Jakub Heiland, Jiří Mouka, Marek Otevřel a Jan Švenda, předvádělo pohledný nátlakový fotbal a vstřelilo díky Janu Švendovi (3) a Marku Otevřelovi (2) pět branek, díky nimž vstupovalo do druhého poločasu s vedením 5:0. Pravděpodobně o přestávce došlo u našeho mužstva ke ztrátě koncentrace a domácím hráčům se podařilo ihned po přestávce vstřelit dva góly. V druhém poločase se do zápasu zapojili i další mladí hráči: Josef Zbořil, Ondřej Ševela, David Kouřil, David Hrdina a Pavel Polák. I přes několikero šancí se nepodařilo našim fotbalistům v druhém poločase skórovat a utkání měli plně pod kontrolou do konce zápasu. Díky výhře 5 : 2, kterou si naši mladí fotbalisté odvezli z Jaroslavic, můžou i nadále pomýšlet na přední (první) místo v tabulce okresní soutěže žáků. Velmi důležitý bude příští zápas 29. května s týmem Žeranovic (hřiště v Rackové 10.00 hod), které jsou v tabulce před našim mužstvem.
Věřím, že naše mladé fotbalové naděje se na zápas jara 2005 připraví s maximální odpovědností a potvrdí výbornou formu v jarních kolech.

Fotbaloví žáci porazili Žlutavu  5 : 0

V neděli v odpoledních hodinách vzbudila údiv žlutavských občanů dlouhá automobilová kolona, která zamířila k fotbalovému hřišti. Neprojížděl to ani prezident a ani premiér, ale to přijížděli k fotbalovému utkání mladí tlumačovští borci s kolonou svých skalních příznivců a fandů. Již při rozběhání bylo na našich chlapcích patrné, že chtějí vyhrát a odvézt si domů 3 body. Mužstvo byť nepřijelo v nejsilnější sestavě (o nominaci do mužstva dorostu si řekli svými výkony Marek Otevřel a Tomáš Hotařík), i tak byla soupiska plná borců připravených na hřišti podat maximální výkon. K tomuto zápasu trenéři Ladislav Ulman a Roman Zálešák nominovali následující mladé fotbalisty: Miroslava Škrabala, Ladislava Ulmana, Radima Škrabala, Radka Ulmana, Václava Šimka, Richarda Zbranka, Jana Švendu, Jakuba Hajlanda, Jiřího Mouku, Petra Hložka, Davida Kouřila, Josefa Zbořila, Ondřeje Ševelu, Radka Zálešáka, Davida Hrdinu a Michala Janoštíka. V prvním poločase ještě stačili mladí fotbalisté ze Žlutavy vzdorovat našemu tlaku, ale druhý poločas byl plně v režii tlumačovských fotbalových nadějí. Závěrečný hvizd rozhodčího byl pro tlumačovské fanoušky impulsem k potlesku za zasloužené vítězství našich žáků v poměru 5 : 0, čímž potvrdili své umístění na předních místech tabulky . Z kolektivního výkonu je třeba vyzvednout střeleckou potenci Jakuba Hajlanda (3 branky) a výkon rychlonohého Jiřího Mouky, který zamotával hlavy žlutavských obránců. Téměř 25 fanoušků z Tlumačova odjíždělo spokojeno a již se chystají na příští víkend, když družstvo našich žáků zajíždí k mistrovskému utkání do Jaroslavic.