V sobotu 2.května 2009 se rozrostl počet oddílů fotbalového klubu TJ Sokol Tlumačov o další přírůstek – „staré pány“.

Přehled výsledků družstva "starých pánů"

Holešov – Tlumačov 3:3 (2:2)

Branky: Mokrý, Guňa, Kel

Komentář:
V pořadí druhé „mistrovské“ utkání jsme sehráli v pátek 05.06.2009 na hřišti jednoho z nejlepších oddílů věkové kategorie „staří páni“ v regionu - Holešova.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, jako první se však radovali domácí, kteří šli po váhavé rozehrávce gólmana Procházky do laciného vedení. Inkasovaný gól nás nakopl k ještě větší aktivitě, kterou korunoval Mokrý vyrovnávací brankou. Ročníkově podstatně zkušenější domácí, za které nastoupilo mnoho padesátníků, dva šedesátníci a dokonce i jeden sedmdesátník, zhruba od 15. minuty vyrovnali hru a začali být fotbalovější. Ještě v první půli se znovu ujali vedení 2:1 a vypracovali si i další šance, které svým osobitým, dá se říci až „haškovským“, stylem zlikvidoval Lubomír Procházka. Těsně před koncem poločasu nás do hry naštěstí vrátil Guňa, který z rohu malého vápna propálil vše, co stálo v cestě. Poločas 2:2.

Do druhého poločasu jsem nastupovali s hlubokým přesvědčením, že domácím ve slunečném počasí brzy dojdou síly. Marně. Holešovští byli až do konce utkání fotbalovější, my jsme si museli sáhnout na dno sil, abychom se jim vyrovnali. Dvacet minut před koncem jsme předvedli pěknou fotbalovou akci, kterou založil Hrdina a po narážečce s Kvasničkou chladnokrevně zakončil Kel. 2:3! Domácí od tohoto okamžiku notně znervózněli, najednou to byli oni, kdo měl překvapivě navrch v disciplíně, kterou ovládáme na výtečnou, tj. v řečnování, hádání se a komentování jakéhokoli dění na hřišti. Když už to vypadalo, že vítězství udržíme, domácí v závěru po naší zbytečné ztrátě míče z rychlého protiútoku vyrovnali na konečných 3:3. Nutno podotknout, že zasloužených.

V sobotu dne 04.07.2009 se na hřišti v Tlumačově uskuteční první ročník turnaje starých pánů za účasti Jiskry Otrokovice, Zlámence a pochopitelně Tlumačova. Srdečně zveme všechny příznivce dobré zábavy (a dobré kopané?), přijďte nás povzbudit! Po turnaji oddíl kopané pořádá na vedlejší asfaltové ploše dnes už tradiční zábavu, na které vystoupí legendární EXPO-PENSION.

Naše nejbližší utkání se uskuteční v sobotu dne 27.06.2009 na hřišti Němčic nad Hanou. Tréninky budeme mít až do konce června každý čtvrtek od 18:00 hodin.