Sport - kopaná

Konečná tabulka OS dorost A - 2008/2009

Tabulka OS dorost A - 2008/2009

Oddíl dorostenců TJ Sokol Tlumačov – vítěz okresní soutěže 2008/2009

V sobotu 20.6. se konalo oficiální předání poháru od sekretáře OFS Zlín pana Krajčoviče. Gratulaci k vítězství, poděkování za reprezentaci obce a přání dalších úspěchů přijali kluci i od místostarosty pana Jonáška, pana Kela a oddílového „šéfa“ pana Horky.

Dorostenci k poháru získali i diplom a od Obce Tlumačov odměnu 5 000,-Kč.

Dorost 08-09

Ulman L.,Zezula,Otevřel,Heiland,Hotařík,Škrabal R.,Mouka J.,Ulman R.L.,Mouková L.
Pavelka,Škrabal M.,Švenda,Ulman L.Polák,Hrdina,Hána,Zálešák,chybí Šimek

Přehled výsledků ročníku 2008-2009 - dorostenci

TLUMAČOV - VŠEMINA 8:0 (3:0) ODDÍL DOROSTU - MISTRY !

Branky: R.Škrabal, vlastní, Hotařík, J.Mouka, Heiland, L.Ulman, Zezula, Hrdina

Komentář:
Na domácím hřišti byl tentokrát vidět nádherný fotbal ze strany našich borců, kombinované přihrávky, krásné střelecké příležitosti, aktivní hra všech hráčů, disciplinovanost, bojovnost… . Snad to způsobilo pečící se selátko pár metrů od hřiště, které bylo pro kluky přichystáno na zakončení sezóny, nebo dorostenci chtěli ukázat, že fotbal opravdu umí a postup do okresního přeboru si zaslouží.

Hrdina David 1x

Na po zápasovém posezení jsme zhodnotili sezónu a opět došlo na loučení. Tentokrát jsme se rozloučili s Tomášem (Hotárem) Hotaříkem a Ondrou (Flanelem) Zezulou, kteří dosáhli plnoletosti. Poděkovali jsme trenérovi Ulmanovi za čas strávený s kluky na hřišti. Poděkování také patřilo obětavým rodičům(Otevřelovi,Škrabalovi,Pavelkovi, Polákovi, Moukovi), kteří nejenom chodili své syny podpořit na domácí hřiště, ale byli ochotni vozit je auty na zápasy (a že to bylo víkendů!!!)

M I S T Ř I !!!!!!!!!!!!!

Mistři

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 9.6.2009

KAšAVA - TLUMAČOV 0 : 1 (0:0)

Branky: R.Škrabal

Komentář:
Naši hoši nastoupili v naprosté pohodě, s myšlenkou na jasný postup do okresního přeboru. Po zahajovacím hvizdu sudího se objevila na obou stranách nervozita se spoustou nepřesností. Vypadalo to, jako by soupeřova branka byla zakletá. Kluci ji obstřelovali ze všech stran, ale vždy mimo. Jedinou naši branku zajistil R.Škrabal po odkopnutém rohu M.Otevřela. Kašavští se celý zápas soustředili na obranu a náš brankář neměl téměř žádnou práci.

Poslední zápas kola hrajeme doma se Všeminou 6.6. v 16:30.

b

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 1.6.2009

TLUMAČOV - ŽERANOVICE 7:0 (2:0)

Branky: Heiland 3x, J.Mouka 2x, Zezula, R.Škrabal

Komentář:
Utkání začalo se zpožděním, jelikož se hosté zdrželi na cestě. Od první minuty hry bylo znát, kdo bude dominovat v dnešním utkání. V 8.min. měl hned dvakrát šanci J.Mouka, ale „až“ v 15.min jsme si zakřičeli poprvé “GÓL“. O něj se postaral J.Heiland, krásným obloučkem přes brankáře. Tato branka byla zajímavá tím, že míč nerozvlnil síť. Hostující hráč se v zoufalství z gólu, pokusil tento míč vyrazit rukou, za což „vyfasoval“ŽK, ale gól uznaný byl . V zápětí na to byl na obzoru další, Zezula však byl faulován ve vápně. Penalta, ale přiznána nebyla. Nevadí. J.Mouka přihrál z levé strany do vápna na Zezulu a ten zvýšil na 2:0.Ve 35.min. se pokusil J.Heiland pokořit dvakrát brankáře, orazítkoval však pouze tyč a břevno. O 4.min. později opět mířil Heiland a v zápětí Zezula, opět však nad branku.
Druhá půle se hrála také většinou na straně hostů. Hned ve 47.min. Heiland mířil nad bránu. Další přihrávka do „šestnáctky“ od J.Mouky nebyla žádným spoluhráčem zachycena. Ke střelbě se dostal i M.Otevřel, ten obstřeloval bránu ze všech stran. V 63.min.střídal Zezula a na trávník vyběhl „žák“ R.Zálešák. V 65.min. se po nahrávce z rohového kopu trefil do levého horního rohu J.Mouka. Sotva hosté rozehráli opět J.Mouka, využil protipohybu brankáře a dorazil míč do prázdné brány. O minutu později R.Škrabal trefil hlavou nacentrovaný míč od M.Otevřela. Poslední dva góly zajistil Heiland svými „brejky“ po přihrávkách R.Škrabala.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 26.5.2009

LUKOV - TLUMAČOV 3:2 (0:1)

Branky: J.Mouka, O. Zezula

Komentář:
A máme za sebou i první prohru v jarní části soutěže. Co bylo příčinou tohoto výsledku těžko říct. Snad kluci počítali s jasnou výhrou a podvědomě polevili, nebo důvodem byla neúčast našeho nejlepšího hráče M.Otevřela, který zrovna vypomáhal mužstvu „A“.
V prvních minutách měli naši hoši navrch, ale minimálně čtyři slibné šance nevyužili. Jednu ze šancí však proměnil J.Mouka, kdy pohotově dopravil odražený míč do brány. Další útoky bez větších problémů likvidovala soustředěná obrana Lukova. I jejich útok se ukázal. Při přiblížení k našemu hráči se poroučeli k zemi, aniž by mu náš hráč pomohl. Po pádu stačilo domácím zakřičet:“Faul !!!“ a pan rozhodčí jim to zapískal. Jeden z našich fanoušků(z řad rodičů) to nazval „Barandovem“. I to mohl být jeden s impulsů, který rozhodil naše hochy. Jeden z gólů, který jsme dostali byl z penalty, kdy si rozhodčí opět nechal poradit od domácích. Další branka proklouzla našemu brankáři mezi nohama, po nedůsledné obraně. V několika minutovém nastavení naši kluci ožili a snažili se o protiútoky. Z jednoho takového vznikl přímý kop, který T. Hotařík nacentroval do vápna a O.Zezula stál na správném místě. Utkání se tímto zdramatizovalo, ale síly už nestačily na remízu.

dorost

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 21.5.2009

TLUMAČOV - KOSTELEC 15 : 0 (5 : 0)

Branky: Škrabal M. 5x, Škrabal R. 3x, Heiland 2x,Švenda,Zezula, Ulman R., Hána, Mouka J.

Komentář:
Takto má vypadat výsledek mezi mužstvy sídlícími na prvním a posledním místě v tabulce. Nutno však dodat, že hosté nastoupili v 9.. Naši hoši začali aktivně od první minuty. Vítězné tažení zahájil Švenda, který pohotově hlavou dopravil míč v malém vápně do brány. Na druhý gól jsme dlouho nečekali. Heiland využil přihrávku do vápna od Mouky J., to mu však nestačilo a v zápětí se trefil ještě jednou, kdy dorážel odkopnutý míč hostujícím hráčem. Na 4:0 dával Škrabal R. z prostoru před brankou. Ještě před skončením prvního poločasu se prosadil Zezula, který zachytil míč odkopnutý Škrabalem R. z přímého kopu.
Po přestávce se naši hráči prostřídali. Za Škrabala M.do brány nastoupil Polák P. a Mira si šel protáhnout tělo na hřiště. Snad i to byl dobrý tah trenéra, jelikož Mira soupeřovi nasázel několik branek. Na jeho první branku mu vlastně nahrál jeho „sok“, který míč vyrazil před sebe. Měli jsme pocit, že bratři spolu soupeří, kdo dá více gólů. Škrabalovi R. se podařilo dát další dva za sebou, obzvláště ten druhý byl ukázkový – hlavou obloučkem přehodil brankáře. Škrabal M. byl opět na pravém místě, zachytil vyražený míč od brankáře a zvýšil na 9:0. Do „brankostroje“ nastoupil i obránce Ulman R. a krásným obloučkem překvapil gólmana.Přihrávky z autu využila další posila z řad žáků Hána. Po otočce na hranici „šestnáctky“ a zpracování si míče opět zvyšoval Škrabal M..Ten samý hráč ukázal i samostatný únik s míčem, se kterým se však dostal do neuvěřitelného úhlu a přesto dokázal rozvlnit síť.Musím se opakovat a opět se zmínit o Škrabalovi M., jenž přidal další gól na 14:0.
„Gólmánii“zakončil Mouka J. vstřelenou brankou z penalty, po nastřelené ruce hostujícího hráče.