Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je sobota, 20.1.2018 - svátek má Ilona, zítra slaví Běla
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Sport - kopaná, dorostenci

Dorostenci - Okresní přebor dorostu - rozpis utkání


Č.DatumUtkáníZačátekPoznámka
1.05.08. (sobota)Tlumačov - Prakšice17:00 
2.12.08. (sobota)Kvasice - Tlumačov14:00 
3.19.08. (sobota)Tlumačov - Jarošov16:30 
4.26.08. (sobota)Dolní Němčí - Tlumačov14:00 
5.02.09. (sobota)Tlumačov - Šumice16:00 
6.09.09. (sobota)Koryčany - Tlumačov13:30 
7.16.09. (sobota)Tlumačov - Morkovice15:30 
8.24.09. (neděle)Staré Město - Tlumačov12:30 
9.30.09. (sobota)Tlumačov - Kněžpole15:00 
10.08.10. (neděle)Újezdec - Tlumačov12:30 
11.14.10. (sobota)Tlumačov - Strání15:00 
12.21.10. (sobota)Nivnice - Tlumačov14:30 
13.28.10. (sobota)Tlumačov - Boršice14:30 

Přehled výsledků družstva dorostenců

BŘEZNICE - TLUMAČOV 0 : 1 (0 : 0)

Branky: Škrabal R.

Komentář:
V tomto utkání se opět ukázalo, jaké problémy dělá našemu týmu velikost hřiště. Svými daleko kopnutými střelami často míč skončil mimo hřiště nebo na kopačce domácích. Hra se přesouvala z jedné půlky na druhou, ale nikdo z hráčů neměl téměř příležitost vystřelit. Po přestávce se pokračovalo ve stejném tempu, avšak pouhých pět minut. Po snaze o průnik do středu šestnáctky byl faulován Mouka J. a následně nařízen přímý kop. Míč si na místo činu (cca 25m) umístil Škrabal R.. Radim je známý svými dělovkami, a proto málo kdo pochyboval o jeho neúspěchu. Podařilo se! Domácí začali vyvíjet tlak, ale v bráně opět zastupující a dobře chytající Barwig P., skvěle svůj tým podržel v několika případech. Naši útočníci Grmela L. a Hána L. se snažili o rychlé brejky, ale právě velikost hřiště byla na vině jejich neúspěchu. Na obou stranách byli potrestáni ŽK právě útočníci za faul na brankáře při dobíhání míče. Minuty plynuly pomalu, avšak na našich dorostech nebyla vidět nervozita, hráli s přehledem a vítězství uhájili.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 17.10.2010


TLUMAČOV - SLOPNÉ 2 : 2 ( 0 : 1 )

Branky: Hána L. 2x

Komentář:

Úvod utkání lépe začali favorizovaní hosté, kteří sice měli mírně navrch, ale dostat míč do naší brány jim dělalo problém. Na konci prvního poločasu se však trefil jejich útočník. Po změně stran jim to vyšlo ještě jednou. Naši kluci se snažili, ale prostě to nešlo. Avšak jen do chvíle, kdy L.Hána předvedl svůj průnik do šestnáctky a podařilo se mu snížit stav. Začal boj s časem. Tento nervy drásající fotbal se hrál opravdu do poslední vteřiny, kdy opět L.Hána těsně před hvizdem rozhodčího o ukončení zápasu trefil bránu.Utkání tak skončilo zaslouženou remízou.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 13.10.2010


NEDAšOVA LHOTA - TLUMAČOV 10:1 (5:0)

Branky: Hána L.

Komentář:
Výsledek utkání hovoří za vše, co dodat…Na utkání se soupeřem jsme museli překonat 70 km vzdálenost. Na hřišti chyběli někteří klíčoví hráči (Grmela L., Hrdina D., Janoštík M., Hlaváč M.), většinu našich šancí eliminovali „urostlí“obránci a domácí brankář. „Čestného“góla vsítil Hána L.po rychlém brejku z levé strany. Terén hřiště byl na hranici hratelnosti, ale na domácích bylo znát po celou dobu utkání, že jim tento stav nevadí, ba jsou na něj zvyklí. Naši kluci při rychlejším pohybu za míčem padali jako „švestky“. Skvělý výkon v bráně ( i když výsledek tomu nenasvědčuje) předvedl Barwig „Barva“P..Jako zastupující brankář předvedl několik výborných zákroků a patřil s Hoďou D. a Moukou J. k nejlépe hrajícím na hřišti.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 9.10.2010


TLUMAČOV - MYSLOČOVICE 2:0 (0:0)

Branky: Grmela L., Hrdina D.

Komentář:
Po vyrovnaném úvodu si naši kluci začali vytvářet brankové příležitosti, ale chyběla špetka štěstí dostat míč za záda brankáře. To se podařilo až v druhé půli druhého poločasu, kdy se opřel do střely Grmela L. a svou hlavou rozvlnil síť. Tímto gólem uklidnil nervozitu všech zúčastněných. Soupeř se na naši stranu mnohokrát nedostal a když náhodou nějaká akce přišla, brankář Janošík M., svými zákroky zabránil změně výsledku. Vítězství našich dorostenců potvrdil svou pohotovostí Hrdina D., který se nejrychleji zorientoval po zmatcích v obraně soupeře.Byl to pěkný fotbal a všichni hráči mají pochvalu za bojovnost.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 26.9.2010


TLUMAČOV - PROVODOV 4:1 (3:0)

Branky: L.Hána 2x, J.Mouka, R.Zálešák

Komentář:
Utkání začalo šancí našich, kdy už ve 2.minutě po přihrávce od L.Grmely trefil hlavou míč L.Hána a poprvé umístil míč do brány hostů.. Na další gól jsme si počkali do 35.minuty od J.Mouky, který se nejrychleji zorientoval těsně před bránou. Za čtyři minuty se opět rozvlnila síť hostů po dělovce ze 20 m od R.Zálešáka. Sotva hosté rozehráli, hra se přesunula na jejich stranu a po minutě opět použil svou hlavu L.Hána, kterou našel svou přihrávkou R.Ulman. V 86.minutě neuhlídala naše obrana útočníka a ten pronikl až do pokutového území a hosté snížili stav. Naši hoši si po celou dobu utkání vytvářeli mnoho šancí, které však nedokázali zužitkovat.

26.09. (neděle) Tlumačov – Mysločovice 13:00

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 20.9.2010


MLADCOVÁ - TLUMAČOV 6:1 (3:1)

Branky: J. Holub

Komentář:
V prvním poločase předváděla obě mužstva vyrovnaný výkon a předvedla několik fotbalových akcí. Našim klukům se podařilo vstřelit vedoucí gól, který zařídil J.Holub křižnou střelou z patnácti metrů, jenž překvapila všechny včetně domácího brankáře. Z vedení jsme se dlouho neradovali a do přestávky jsme inkasovali tři góly. Po přestávce byl vystřídán brankář M.Janoštík (zranění) P.Barwigem. Ten měl hned v úvodu nelehkou úlohu v podobě penalty, kdy domácí hráč byl zraněn v obličeji míčem,ne nohou našeho hráče,což potvrdili i domácí. Závěr utkání patřil hostům, naši dorostenci na hřišti působili ospale, bez „šťávy“ a nepomohlo ani velmi hlasité hecování a povzbuzování trenérů, kteří „bojovali“ do poslední minuty.
Další utkání se hraje v neděli 19.9. ve 13:30 na domácí půdě s Provodovem.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 14.9.2010


TLUMAČOV - NÁVOJNÁ 0 : 3 (0:0)

Komentář:
Na domácí půdě jsme se setkali s mužstvem, které vede tabulku. První půle byla velmi vyrovnaná a celky se navzájem oťukávaly, avšak párkrát se hosté ozvali v podobě střelby ze standardních situací. Náš tým v brance podržel již uzdravený M.Janoštík.
Pět minut po přestávce zahájili hosté střelecké žně, kdy během sedmi minut nasázeli našim dorostům tři góly. V tomto utkání bylo několik zraněných a unavených (ze sobotního utkání za tým „A“), proto dostali šanci vyběhnout na hřiště i náhradníci. Je potřeba naše kluky pochválit, alespoň za takový výsledek, ostatní týmy dostaly od tohoto mužstva mnohonásobný „výprask“.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 9.9.2010


JAROSLAVICE - TLUMAČOV 1 : 1 (0:1)

Branky: J. Mouka

Komentář:
Zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme dominovali my, měli jsme spoustu střeleckých příležitostí, jen přesněji trefit bránu. Míč létal na břevna nebo těsně nad. V 15.minutě domácí hráč použil ruku v pokutovém území a proto přišel trest v podobě penalty. Naši hoši měli územní i herní převahu, domácí však vycházeli ze zajištěné obrany, proto se nám nedařily rychlé protiútoky. Po přestávce se domácí zmohli na pár akcí, v bráně nás opět bezvadně podržel zaskakující brankář P.Barva Barwig. Minuty plynuly a na naše dorosty dolehla špatná psychika, kterou způsobil hlavní sudí. Jako by měl potřebu pomoci domácímu celku alespoň k remíze. Trestal naše hráče za zákroky, které se v podstatě ani nestaly a když už k nějakému došlo, byli potrestáni většinou ŽK. Náš kapitán (J.Mouka), který má podle Pravidel fotbalu právo dotazovat se rozhodčího na důvody jeho rozhodnutí, za takový to dotaz získal také ŽK. Dalším „výkonem“rozhodčího bylo vyloučení (ČK) našeho hráče, který údajně způsobil faul těsně před „16“, ten se bránil (je pravda, že použil – ne přímo na rozhodčího-nesportovní chování). Byl nařízen přímý kop, ze kterého domácí vyrovnali, i když střílející hráč stál v ofsajdové pozici, na což upozorňoval „náš“pomezní. Samozřejmě, že takové to rozhodování nenechalo chladným našeho trenéra I.Grmelu i asistenta R.Šimoníka(v době zápasu vykonával funkci „ pomezního“) a reklamovali několik zákroků, sudí však tuto situaci nezvládal, proto se uchýlil k činu takovému, že oba tyto zastánce „svých hochů“ vykázal pár minut před koncem ze hřiště. Také se zmíním o faktu, že tento sudí nám neumožnil dvakrát vystřídat v čase, kdy byla hra přerušena.
Upozorňuji čtenáře tohoto článku, že toto jsou mé osobní dojmy z tohoto utkání, o které jsem měla potřebu se s Vámi podělit. Podle fotbalového řádu mně (vedoucí mužstva) a ani nikomu jinému nepřísluší hodnotit výkon rozhodčího v Zápisu o utkání. Tak nevím, kdo jiný se má zastat ( v podstatě ani nemáme možnost!) svých svěřenců, když ne my členové týmu a především rodiče, pokud je hráčům odpírána možnost regulérně vyhrát zápas.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 31.8.2010


LUDKOVICE - TLUMAČOV 2 : 4 (0:1)

Branky: Mouka J. 2x, Hána L., Ulman R.

Komentář:
První podzimní zápas v okresním přeboru dorostu 2010-2011 pod novou trenérskou dvojicí I.Grmela a R.Šimoník / asistent /se celému, nově složenému týmu, nadmíru povedl.
Do základní sestavy byli zapracováni i starší žáci (P.Mouka, R.Šimoník, J.Holub) a nevedli si vůbec špatně. Ale hlavní díl zodpovědnosti byl na starších hráčích(J.Mouka, R.Škrabal, R.Pavelka, R.Ulman, R.Zálešák) a ti tvořili hlavní kostru celého týmu v tomto zápase. Již od prvních minut jsme měli mírnou převahu a hlavně, kdyby proměnil R.Ulman své šance a zachoval klid při zakončení na nepříliš jistého brankáře domácích. Po těchto šancích jsme mohli vést a zklidnit naše herní napětí. V této chvíli se jako správný kapitán zachoval J.Mouka, který svou precizní útočnou hrou na soupeře platil a svůj tým povzbudil vedoucí brankou. I soupeř se nás snažil ohrozit, ale v bráně nás po celý zápas podržel P.Barva Barwig. který „na jedničku“zaskočil za zraněného M. Janoštíka (zraněn v přípravném zápase ve Kvasicích).
Do druhé půle jsme šli opět s aktivnějším pojetím hry a chutí po gólech. Vypadalo to, že vše půjde hladce a to po stavu 0:3 pro nás. Hoši upadli do „klídku“ a to se jim vymstilo. Nechali se obelstít domácím útočníkem a ten snížil stav. Avšak v následném útoku získal míč Ulman R., nekompromisně ho umístil do brány a zvýšil na 1:4. Opět nastal již zmiňovaný „klídek“ a opět přišla „studená sprška“ v podobě gólu od domácích. To už však čas ukrajoval poslední minuty utkání a našim „čerstvým“ dorostencům se podařily ukořistit první (cenné) body pod vedením nových trenérů.

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 24.8.2010Archiv výsledků utkání a hodnocení předešlých sezón


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-18


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
20.01.2018 v 08:15:48, © Obec Tlumačov 2002-2018