Přehled výsledků ročníku 2008-2009 - "A" mužstvo muži

TLUMAČOV - BŘEZOVÁ 5:2 (3:1)

Branky: Janeba 2, Duroň, Psota, Kvasnička

Komentář:
Závěrečný zápas jarní sezony proti poslednímu celku tabulky jsme zvládli bez problémů a po jednoznačném průběhu utkání jsme vysoko zvítězili. V konečné tabulce ročníku 2008/09 jsme obsadili šesté místo s bilancí 12 vítězství, 4 remíz a 10 porážek, celkovým skóre 41:42 a ziskem 40 bodů.

Sestava:
Škrabal - Juhaňák, Dvořák, Kvasnička, Malý - Jonášek J., Mudřík, Otevřel, Duroň - Janeba, Psota. Střídali Bača, Mokrý a Jonášek Z.

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 23.6.2009

ÚJEZD - TLUMAČOV 3:0 (0:0)

Komentář:
Po domácím vítězství nad Tečovicemi jsme zamířili na hřiště Újezdu, kde jsme ve vyrovnaném prvním poločase bohužel nedokázali vstřelit úvodní branku a po pauze jsme za to byli potrestáni třemi góly domácího celku. Za týden nás čeká poslední zápas sezony, ve kterém přivítáme Březovou. Hraje se netradičně už v sobotu v 16.30.

Sestava:
Škrabal - Juhaňák, Dvořák, Kvasnička, Malý - Jonášek, Mudřík, Otevřel, Bača - Psota, Janeba

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 16.6.2009

TLUMAČOV - TEČOVICE 2:0 (0:0)

Branky: Bača, Psota

Komentář:
V nedělním derby jsme doma přivítali celek Tečovic, kterému se letos příliš nedaří a pohybuje se ve spodních patrech tabulky. Úvod zápasu byl ve znamení oboustranně ofenzivního fotbalu, ale ačkoliv si obě mužstva vytvořila několik vyložených šancí, branka z nich nepadla. Po přestávce jsme začali soupeře výrazně přehrávat a v 55. minutě jsme šli do vedení po hezké akci - Janeba podržel míč, uvolnil rozběhnutého Jonáška a jeho prudký centr trefil z voleje do brány střídající Bača. Po inkasovaném gólu hosté znervózněli, ale v koncovce si žádnou příležitost nevypracovali. Naopak my jsme si vytvářeli další šance, jenže dlouho se nám nedařilo přidat druhou branku, navíc gólovou hlavičku Janeby rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. V závěru, kdy už nedisciplinovaně hrající Tečovice dohrávaly jen v deseti hráčích, jsme se však přece jen prosadili, když Psota sebral na polovině hřiště míč, utekl obráncům soupeře a obstřelil gólmana - 2:0. Díky vítězství jsme si ve vyrovnané tabulce definitivně zajistili udržení v okresním přeboru a držíme páté místo. Naopak Tečovicím stále reálně hrozí sestup do III. třídy, což všechny fanoušky Tlumačova velmi mrzí.

Sestava:
Tyl - Zimčík (Bača), Dvořák, Kvasnička, Ulman - Jonášek, Mudřík, Duroň (Otevřel), Malý - Janeba, Psota

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 7.6.2009

NEVšOVÁ - TLUMAČOV 5:1 (2:0)

Branky: Dvořák

Komentář:
Na hřišti Nevšové jsme po dvou výhrách v řadě utržili debakl 1:5. Utkání začali o poznání lépe domácí hráči a už po dvaceti minutách vedli 2:0. A když zkraje druhého poločasu Nevšová přidala další dvě branky, bylo o výsledku rozhodnuto. Náš čestný úspěch zařídil z přímého kopu Dvořák. V tabulce jsme po 23. kole na šestém místě.

Sestava:
Tyl - Zimčík, Srna, Dvořák, Z. Jonášek - J. Jonášek, Mudřík, Duroň, Malý - Psota, Škrabal. Střídali Mokrý, Vlček

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 2.6.2009

TLUMAČOV - NÁVOJNÁ 1:0 (0:0)

Branky: Mudřík

Komentář:
První jarní vítězství na hřišti Sehradic jsme hodlali potvrdit i v domácím utkání proti předposlední Návojné. Nakonec se nám to povedlo, ale hra určitě nebyla podle představ trenéra i fanoušků. Proti houževnatému soupeři jsme se trápili a vysvobodila nás až branka kapitána Mudříka z 80. minuty, díky níž jsme vyhráli 1:0. V tabulce jsme se posunuli na páté místo.

Sestava:
Tyl - Zimčík, Dvořák, Srna, Malý - Jonášek J., Mudřík, Duroň, Otevřel - Psota, Janeba. Střídali Ulman, Škrabal.

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 25.5.2009

SEHRADICE - TLUMAČOV 2:3 (0:2)

Branky: Jonášek J. 2, Psota

Komentář:
V sedmém jarním kole jsme se konečně dočkali prvního vítězství. K úspěchu na hřišti Sehradic nám pomohl zejména povedený vstup do utkání, když už po patnácti minutách jsme díky trefám Jonáška a Psoty vedli o dva góly. I v oslabené sestavě bez distancovaných veteránů Dvořáka s Kvasničkou jsme náskok do poločasu udrželi. Po pauze domácí snížili, ale trefa Jonáška po rychlém brejku znamenala další gól v síti Sehradic. Ačkoliv soupeř ještě utkání zdramatizoval druhou brankou, vyrovnat už nedokázal. V tabulce jsme se posunuli na sedmé místo.

Sestava:
Tyl - Zimčík, Malý, Srna, Jonášek Z. - Jonášek J., Mudřík, Duroň, Psota - Janeba, Otevřel. Střídali Ulman a Bača.

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 19.5.2009

TLUMAČOV - BŘEZNICE 1:2 (1:0)

Komentář:
Šest zápasů a pouze jeden získaný bod. S touto nelichotivou jarní bilancí jsme vstupovali do zápasu s Březnicí. Ale jakoby nás dosavadní špatné výsledky motivovaly a v souboji s druhým celkem tabulky jsme byli od začátku lepší. Vytvořili jsme si tři čisté gólovky, ale ani jednu jsme nedokázali využít. Po půlhodině hry se naštěstí trefil povedeným lobem Dvořák a vedli jsme 1:0. Poté ze tří metrů překopl prázdnou branku Psota a po pauze spálil dvě stoprocentní šance Otevřel. Naše soužení v koncovce pomohlo soupeři, který se zvedl a během pěti minut dokázal otočit skóre po téměř totožných situacích - rychlý brejk, náš nedůraz při bránění a při rozhodující brance navíc i velká porce štěstí. V hektickém závěru jsme ještě přišli o vyloučené veterány Dvořáka s Kvasničkou. Zápas, ve kterém jsme po šedesáti minutách mohli vést 4:0, tak skončil výhrou Březnice. I takový je zkrátka fotbal.

Sestava:
Tyl - Juhaňák, Dvořák, Srna, Ulman - Jonášek, Mudřík, Kvasnička, Duroň - Psota, Otevřel (Kytlica)

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 11.5.2009

VIZOVICE - TLUMAČOV 4:1 (3:1)

Komentář:
Po porážce v Dolní Lhotě (0:3) jsme zavítali na hřiště lídra z Vizovic. Vstup do utkání nám nevyšel a brzy jsme prohrávali 0:2. Poté se nám díky Mudříkovi podařilo snížit, ale domácí ještě do poločasu zvýšili na náskok dvou branek. Po přestávce už jsme síly na obrat nenašli a Vizovice ještě dokázaly skóre navýšit. V tabulce jsme kvůli porážce 1:4 klesli na sedmé místo.

Sestava:
Tyl - Zimčík, Dvořák, Malý, Ulman - Jonášek J., Mudřík, Kvasnička, Duroň - Bača, Psota. Střídali Jonášek Z., Otevřel, Švenda

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 5.5.2009

TLUMAČOV - LUDKOVICE 1:1 (1:0)

Branky: Srna

Komentář:
Po vysoké porážce na hřišti B týmu Napajedel (0:5) jsme doma přivítali Ludkovice. Zápas z naší strany nezačal špatně, ale dlouho jsme se nemohli prosadit gólově. Stoprocentní šanci spálil Jonášek, do tyče mířil Psota. Až ve 35. minutě se po rohu dostal odražený mič k Srmovi a ten parádní střelou z voleje, která se odrazila od břevna do sítě, skóroval. Po přestávce jsme však polevili a po chybě v naší obraně se hostům podařilo vyrovnat. Vzápětí jsme opět přidali, ale brankář Ludkovic se několikrát vyznamenal, v poslední minutě pak trefil střídající Kytica jen břevno. Po remíze 1:1 jsme se v tabulce propadli na čtvrté místo.