Přehled výsledků ročníku 2006-2007 - "A" mužstvo muži

TLUMAČOV - ROKYTNICE 1:1 (0:1)

Branky: Dvořák
Komentář:
V utkání s jistým sestupujícím z okresního přeboru jsme si vytvořili nespočet šancí, které jsme ovšem nedokázali využít. Po celý zápas jsme byli lepším a aktivnějším týmem, jenže s koncovkou jsme si nedokázali poradit. I v naprosto vyložených šancích naši útočící hráči trefovali pouze brankáře hostů či mířili Pánubohu do oken. Rokytnice vytěžila z minima maximum, když po rychlém brejku v závěru první půle vstřelila gól. Alespoň remízu zařídil v závěru střídající Dvořák.
Sestava:
Pištěk - Skácel, Drga, Bartík (Dvořák), Malý - Jonášek, Kvasnička, Duroň, Juhaňák - Psota, Kytlica

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 13.6.2007

JAROSLAVICE - TLUMAČOV 1:3 (0:1)

Branky: Psota, Juhaňák, Kytlica
Komentář:
Na kvalitním trávníku Jaroslavic jsme si od začátku zápasu vytvořili znatelnou převahu a poměrně lehce jsme se dostávali do šancí. Jenže s koncovkou jsme byli na štíru. Ve třech stoprocentních příležitostech selhal Bača, neujala se ani hlavička Hrice, těsně vedle stříleli Dvořák s Kvasničkou a bez úspěchu skončila i dělovka Jonáška. Branku přinesla až kombinační akce na jejímž konci byla střela Psoty do šibenice. Domácí z ojedinělé šance trefili spojnici tyčky a břevna. Chvíli před koncem poločasu nebyla uznána branka Dvořáka po rohovém kopu pro údajný faul útočícího hráče. Po změně stran se hra vyrovnala a i Jaroslavice si vypracovaly několik slušných příležitostí. Jenže po rychlém brejku přehodil vybíhajícího brankáře Juhaňák a vedli jsme 2:0. Obrovské šance vzápětí spálili Dvořák s Psotou. Soupeř stihl korigovat po nešťastném odrazu míče v našem vápně, ale o chvíli na to vystihl malou domů Kytlica, vypíchl míč brankáři a do prázdné brány pojistil naši konečnou výhru. Nutno dodat, že naprosto zaslouženou.
Sestava:
Tyl - Juhaňák, Drga, Dvořák, Malý - Jonášek, Kvasnička, Duroň (Mikl), Hric (Skácel) - Bača (Kytlica), Psota

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 3.6.2007

TLUMAČOV - SEHRADICE 0:0

Branky:
Komentář:
Na Sehradice se nám tradičně nedaří a potvrdil to i nedělní zápas. V úvodu jsme sice soupeře zatlačili a vytvořili si dvě gólové šance, ale brzký gól, který by nám výrazně pomohl, nepadl. Poté jsme se bohužel jako obvykle přizpůsobili stylu hry soupeře a k vidění byl neurovnaný fotbal s řadou nepřesností na obou stranách. Nadále jsme sice byli aktivnější, ale přes obranu soupeře jsme se již tak lehce neprosazovali. V největší šanci se ocitl Psota, který uháněl sám na brankáře hostů, položil si jej na zem, ale v poslední chvíli mu míč ukopl vracející se obránce. Po změně stran jsme byli nadále mírně aktivnější, jenže Kvasnička trefil jen břevno a poté se proti výborně chytajícímu gólmanovi Sehradic neprosadil ani Jonášek. V závěru ještě zahrozili hosté, ale na bezbrankovém výsledku se už nic nezměnilo.
Sestava:
Pištěk - Juhaňák, Drga, Dvořák, Malý - Jonášek (Mikl), Kvasnička, Duroň, Hric (Skácel) - Psota, Bača

Komentář:
Zápas s naším sousedem v tabulce jsme začali solidně a od úvodu jsme soupeře přehrávali. Po několika nevyužitých šancích, z nichž za zmínku stojí břevno nastřelené Psotou, se trefil hlavou Jonášek. O chvíli později vypíchl stoperovi míč Psota a hravě si poradil s brankářem Návojné. Chvíli před koncem poločasu však hosté z ojedinělého brejku snížili a po změně stran přišla desetiminutovka z říše zlých snů. Soupeř po našich neuvěřitelných chybách vstřelil tři rychlé branky a dostal se do dvoubrankového vedení. Ačkoliv jsme se potýkali sami se sebou, dokázali jsme ještě vybojovat alespoň remízu. Nejprve Hric doklepl do sítě ránu Kvasničky a patnáct minut před koncem se podruhé prosadil hlavičkující Jonášek. V posledních minutách jsme mohli přidat pátý gól, jenže Jonášek v sólovém nájezdu nepřekonal gólmana soupeře a Miklova střela byla zblokována. Výsledný bod je pro nás rozhodně ztrátou.
Sestava:
Pištěk - Skácel (Mikl), Drga, Bartík (Hric), Malý - Jonášek, Kvasnička, Duroň, Juhaňák - Mudřík (Bača), Psota

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 15.5.2007

TEČOVICE - TLUMAČOV 2:1 (2:0)

Branky: Psota
Komentář:
V tradičně vyhecovaném derby jsme si zápas prohráli v první půli. Malou agresivitou a vlastními chybami v obraně jsme soupeře dostali na koně a po třiceti minutách jsme prohrávali o dvě branky. Ačkoliv se hrál vyrovnaný fotbal, domácí byli před oběmi šestnáctkami důraznější a až do konce poločasu jsme na jejich styl hry nenašli protizbraň. Po změně stran už to bylo o něčem jiném. Zvýšeným pohybem jsme soupeře začali přehrávat a rodily se i šance. Jenže uspěl pouze Psota, když dorazil prudký centr střídajícího Jonáška. O pár minut později byl autor gólové přihrávky sražen v pokutovém území, ale oboustranně špatně pískající sudí Měřička pokutový kop nenařídil. Utkání tak skončilo těsným vítězstvím Tečovic, které bylo pro soupeře vůbec první výhrou nad námi od podzimu 2003.
Sestava:
Tyl - Skácel, Drga, Bartík (Dvořák), Malý - Duroň, Kvasnička, Mikl (Jonášek), Juhaňák - Mudřík, Psota

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 8.5.2007

TLUMAČOV - SLAVIČÍN B 3:0 (1:0)

Branky: Psota, Kvasnička, Bača
Komentář:
Béčko divizního Slavičína je pro nás příjemným soupeřem, vždyť v předcházejících sedmi vzájemných utkáních jsme jej šestkrát porazili a neinkasovali jsme ani jednu branku. Tradice zůstala zachována i tentokrát. Začali jsme aktivněji a přitlačili jsme hosty k jejich pokutovému území, ale naše herní převaha ke gólu nevedla. Až příliš často jsme měli vychýlenou střeleckou mušku. Nakonec jsme se prosadili až v poslední minutě prvního poločasu, kdy byl faulován Psota a sám se z trestného kopu trefil k tyči. Po obrátce si Slavičín vypracoval jedinou šanci v zápase, ale na centr z křídla hostující útočník těsně nedosáhl. Poté už se opět hrálo podle našich not - v 55.minutě se po křídle protáhl do vápna Psota a jeho přihrávku uklidil do sítě Kvasnička. Třetí gól visel na vlásku, ale Juhaňák trefil zblízka tyč a Kvasničkova dělovka z dálky skončila na břevně. Dočkal se až střídající Bača, který po krátkém slalomu přízemní střelou uzavřel skóre zápasu. Před derby v Tečovicích jsme naladili dobrou formu - tři výhry v řadě se skórem 11:2.
Sestava:
Tyl - Juhaňák, Drga, Bartík, Malý - Duroň, Kvasnička, Dvořák (Jonášek), Hric (Skácel) - Mudřík, Psota (Bača)

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 30.4.2007

NEVšOVÁ - TLUMAČOV 1:2 (1:0)

Branky: Tyl (pok. kop), Psota
Komentář:
Po vysokém vítězství nad Březovou jsme se představili na půdě Nevšové. Utkání se z důvodu rekonstrukce hřiště soupeře hrálo v Rokytnici. Začátek zápasu nám hrubě nevyšel a domácí si vytvořili drtivý tlak, z něhož naštěstí pro nás rezultoval pouze jeden inkasovaný gól. Ostatní příležitosti hráči Nevšové spálili. Zhruba v polovině prvního poločasu jsme se začali více prosazovat kombinační hrou a ve zbytku první části jsme se usadili před domácí svatyní. Jenže Mudřík ani Kvasnička své šance neproměnili a když nám (již podruhé na jaře) upřel evidentní pokutový kop rozhodčí Střelec, stav skóre se do pauzy nezměnil. Hned po přestávce našel Malý Duroně, ten se kličkou zbavil stopera a uháněl sám na brankáře. Po jeho kontaktu s vracejícím se hráčem domácích přišla penalta. Exekuce se chopil brankář Tyl a nemýlil se - 1:1. Mohli jsme přidat i pojistku, ale střelecká potence nás nezdobí již hodně dlouhou dobu. V největší šanci Mudřík z malého vápna neprostřelil domácího brankáře. Nevšová zahrozila břevnem po rohovém kopu, ale postupně se stále víc a víc projevovala naše fyzická převaha a přetížená domácí obrana kupila chyby. Definitivní rozhodnutí přišlo v 85. minutě, kdy se po báječném Miklově uvolnění ocitl sám před gólmanem Psota a po rychlé kličce zasunul míč do prázdné brány. Tři body jsou pro nás velmi cenné zejména z důvodu silné neoblíbenosti soupeře v naší kabině. Průběh zápasu z loňského jara totiž stále máme v živé paměti.
Sestava:
Tyl - Skácel, Drga, Bartík (Dvořák), Malý - Duroň, Kvasnička, Mikl (Jonášek), Juhaňák - Psota (Bača), Mudřík

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 22.4.2007

TLUMAČOV - BŘEZOVÁ 6:1 (2:0)

Branky: Psota 2, Mudřík, Drga, Kvasnička, Juhaňák
Komentář:
Do druhého jarního zápasu na domácí půdě jsme šli s jasný cílem - po porážce s Pasekami a remíze v Pohořelicích konečně naplno bodovat. Od úvodu jsme byli aktivnější a náš nápor vyústil v brzký gól Psoty. O chvíli na to se po rozehraném rohovém kopu prosadil v mlýnici před bránou Mudřík a bylo to 2:0. Hosté nesložili zbraně, vyrovnali hru a vypracovali si několik slušných příležtostí, jenže výborný Pištěk všechny šance pochytal. Druhý poločas začal naším opětovným tlakem a přetížená obrana Březové záhy kapitulovala. Po rohu Psoty zamířil hlavou pod břevno Drga a nejistého gólmana hostů zakrátko překonali v rozmezí dvou minut Psota s Kvasničkou. Oba se trefili z přímých kopů. Hostující tým se vzápětí dočkal čestného úspěchu, ale přílišnou radost z něj mít nemohl. Nadále jsme předváděli ofenzivní fotbal, ale z množství dalších příležitostí vyšla pouze jedna. Za to ovšem v exkluzivním balení. Juhaňák se v roli levého beka vydal na útočný výlet, dvěma protihráčům nasadil jesličky, kličkou se vyhnul stoperovi a své sólo zakončil křížnou střelou k tyči. Krásný gól byl symbolickou tečkou za výborným představením, které jsme naservírovali přítomným divákům.
Sestava:
Pištěk - Skácel, Drga, Bartík, Malý - Duroň, Kvasnička, Mikl (Jonášek), Juhaňák - Psota (Kytlica, Mudřík

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 16.4.2007

POHOŘELICE - TLUMAČOV 1:1 (0:0)

Branky: Ostrčilík
Komentář:
Po porážce v úvodním zápase jara s Pasekami Zlín v poměru 1:3 (branka Jonášek) jsme zavítali na půdu nováčka a zároveň posledního celku tabulky. Soupeř ovšem v prvním jarním kole zvítězil na na půdě Rokytnice 3:0 a dokázal, že jej nelze dopředu odepisovat. Úvod nám vyšel, byli jsme aktivnější a hned po několika minutách hry mohl otevřít skóre Juhaňák, ale trefil pouze tyčku. Převahu jsme si udržovali i nadále, bohužel však bez střeleckého vyjádření. Navíc nám byla upřena evidentní penalta po podražení Psoty brankářem domácích. O chvíli poté Juhaňák podruhé orazítkoval tyč. Pohořelice v závěru poločasu vystrčily růžky, ale ani ony se gólově neprosadily. Po změně stran jsme se dočkali zaslouženého vedení, když po rohovém kopu Psoty vrátil odražený míč do sítě střídající Ostrčilík. Z několika dalších šancí jsme pojistku nepřidali a přišel trest. Domácí se díky zvýšené bojovnosti dostali do tempa a patnáct minut před koncem střetnutí po standartní situaci vyrovnali. Dělba bodů je pro nás ztrátou.
Sestava:
Tyl - Skácel, Drga, Dvořák, Malý - Duroň, Kvasnička, Mikl, Juhaňák - Mudřík (Ostrčilík, Hric), Psota

Petr Skácel, kain.otr@seznam.cz, 10.4.2007

TLUMAČOV : LUDKOVICE 2:2 (2:1)

Branky: Mudřík, Juhaňák
Komentář:
Na terénu, který spíš připomínal bahenní lázeň než fotbalový trávník, se odehrál náš poslední zápas v podzimní sezóně. Začali jsme jej výborně, když se ve 2.minutě po zpětné přihrávce Psoty trefil přízemní střelou k tyči Mudřík. Hosté odpověděli téměř ihned a ve 4.minutě po standartní situaci vyrovnali. Gólový úvod však zdaleka neskončil. V 10.minutě odcentroval zprava Duroň a nádherný volej Juhaňáka skončil až v síti. Namlsaný autor krásné branky mohl o chvíli poté zvýšit, ale zatřásl pouze břevnem. Neuspěl ani technický pokus Kvasničky z hranice pokutového území či Psotova rána po efektní otočce. Ludkovice hrozily především z brejkových situací, ale k vážnějšímu ohrožení naší brány se už nedostaly. Po změně sran soupeř přidal na pohybu a agresivitě a po rohovém kopu se dočkal i vyrovnání. Naší odpovědí byl zvýšený tlak, jenže přetažený centr Skácela skončil na břevně, Juhaňákovu ránu zastavila tyčka a dorážející Bača trefil pouze padajícího brankáře. Šancí jsme si sice vypracovali o poznání více než hostující tým, na konečné dělbě bodů se ovšem už nic nezměnilo. Podzimní část okresního přeboru jsme tedy zakončili na 4.místě tabulky se ziskem 25 bodů a aktivním skóre 22:16.