21.14.05. (neděle)Tlumačov - Mladcová16:30
22.21.05. (neděle)Veselá - Tlumačov16:30
23.28.05. (neděle)Tlumačov - Nevšová17:00
24.03.06. (sobota)Tečovice - Tlumačov17:00
26.18.06. (neděle)Tlumačov - Němčice17:30

TJ Sokol Němčice - SK Tlumačov 2:3p. (0:1)

Branky: 9. D. Máčala , 57. D. Máčala

Komentář:
Tlumačov prokázal v Němčicích u Holešova zlepšenou formu a vyhrál na penalty

V Němčicích u Holešova mají hřiště menších rozměrů a duely na něm přinášejí řadu soubojů a také brankových situací. Stejně tomu bylo i v nedělním odpoledni, kdy se zde představil v poslední době dobře hrající Tlumačov. Hostům patřila první půle a Dan Máčala je poslal do vedení. Domácí ve druhém dějství srovnali, aby znovu Dan Máčala vrátil hostům vedení. O něj přišli hosté třináct minut před koncem, kdy vyrovnal reprezentat ČR neslyšících Holý. V penaltové loterii se štěstí usmálo na hostující tým.

Hosté šli do vedení již v 9. minutě zápasu
Domácí dokázali utkání dvakrát srovnat
V penaltové loterii se štěstí usmálo na hostující tým.

Na penalty vyhrál Tlumačov v poměru 5:4.

Sestava:

M. Škrabal [7.0] - P. Mouka [7.0] , R. Dvořák [7.0] , M. Juhaňák [7.0] , O. Sedlář [7.0] - J. Jonášek [7.0] (89. Z. Jonášek [2.0] ) , R. Zálešák [6.0] (82. M. Otevřel [6.0] ) , R. Šimoník [5.0] , T. Duroň [4.0] - J. Mouka [8.0] , D. Máčala [10.0]

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 2.11.2016

S.K. Tlumačov – SK Lukov 6:0, poločas 2:0

Branky: Branky domácích: 2x Jiří Mouka (19. a 82. min), 2x Daniel Máčala (52. a 64. min), Radek Zálešák (45. min), Jiří Jonášek (66. min)

Komentář:
V důležitém zápase vedle Dana Máčaly posílil domácí tým i další navrátilec, Bolek Psota. Tlumačov začal náporem, z něhož vytěžil několik rohů. Hosté spoléhali na rychlé brejky a po jednom z nich mohli jít v 10. minutě do vedení, kdy si dal málem vlastní gól Patrik Mouka. Ve 13. minutě předvedli hráči Lukova další rychlou akci, kterou zakončil Jan Šarman nádhernou střelou do šibenice, kterou ale Miroslav Škrabal konečky prstů vytáhl na roh. Důležitou první branku vstřelili domácí po individuální akci Jiřího Mouky, který obehrál dva protihráče a ani tváří v tvář Staňkovi v bráně Lukova nedal šanci. Tento okamžik domácí uklidnil, začali hosty přehrávat a dostávat se do zakončení. V dobrých střeleckých pozicích postupně netrefili Staňkovu bránu Patrik Mouka, Tomáš Duroň ani Dan Máčala. V poslední minutě první půle Jiří Mouka vysunul Dana Máčalu, kterému se sice nepovedla klička hostujícími golmanovi, ale kontrolu nad balonem neztratil, a příhrou pod sebe našel volného Radka Zálešáka, který do prázdné brány zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase už domácí na hřišti dominovali. Ve 47. minutě se řítil na Staňka Jiří Jonášek, ale lukovský brankář vytáhl parádní zákrok. V 52. minutě Jiří Jonášek z pravé strany prudce odcentroval a Dan Máčala z první málem protrhl síť. 3:0. V 64. minutě Dan Máčala zvýšil přesnou střelou už na 4:0. Spolupráce Máčala, Jonášek domácím zafungovala i v 66. minutě, kdy se na pravé straně prosadil Dan Máčala, který přesným pasem vybídl ke skórování Jiřího Jonáška. 5:0. Skóre zápasu uzavřel v 82. minutě Jiří Mouka, který levačkou vymetl pavučinu v pravém horním rohu Staňkovi brány. V poslední minutě ještě domácí Jan Švenda trefil v životní šanci tyč hostující brány.

František Kel

Sestava:
Sestava domácích: Škrabal, Sedlář, Dvořák, Mouka P., Juhaňák, Jonášek J., Zálešák, Duroň, Psota, Mouka J., Máčala
Střídali: Barwig, Šimoník, Otevřel, Franko, Švenda
Trenér: Jiří Jugas

S.K. Tlumačov – TJ Sokol Tečovice 1:0, poločas 1:0

Branky: J.Mouka

Komentář:

Domácí v důležitém derby zápase posílil Dan Máčala a jeho přítomnost na hřišti byla znát. Utkání Tlumačova s Tečovicemi mají vždy náboj a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Před slušnou diváckou návštěvou začali lépe domácí, kteří hned z první šance ve 13. minutě vstřelili úvodní, a jak se nakonec ukázalo, i rozhodující gól. Po standardní situaci Dan Máčala hlavou přihrál volnému Jiřímu Moukovi, který tvrdou střelou z první nedal Michalu Křížkovi v hostující bráně šanci. Tečovice inkasovaná branka nastartovala k převzetí inciativy. Hostující hráči začali domácí ve středu hřiště přehrávat a bylo jen otázkou času, kdy si začnou vytvářet i bankové příležitosti. Ve 25. minutě předvedly Tečovice krásnou kombinační akci, kterou Rostislav Závoda zakončil v pádu střelou, která jen těsně minula domácí bránu. Ve 30. minutě hostující Jan Vopatřil také ve vyložené pozici netrefil a když v největší šanci hostů ve 45. minutě vychytal Miroslav Škrabal i Davida Dorazina, odcházeli do šaten spokojenější domácí. Hned po pár vteřinách druhého poločasu mohlo být pro Tlumačov ještě veseleji. Jiří Mouka utekl po levé straně, ale z jeho centru Dan Máčala také těsně minul Křížkovu bránu. Hosté měli nadále více ze hry, ale vyložené brankové příležitosti si ve druhém poločase vytvořit nedokázali. Zahrávali však mnoho standardních situací, se kterými si domácí obrana, včele s nestárnoucím Radkem Dvořákem a bezchybným Miroslavem Škrabalem v bráně, s vypětím všech sil dokázala poradit. Díky vydřenému vítězství se domácí odlepili z předposledního místa tabulky.

Sestava:
Sestava domácích: Škrabal, Juhaňák, Dvořák, Mouka P., Jonášek Z., Sedlář, Duroň, Zálešák, Jonášek J., Mouka J., Máčala
střídali Šimoník, Otevřel
trenér Jiří Jugas

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 17.10.2016

TJ Sokol Nevšová - SK Tlumačov 5:2 (3:0)

Branky: R. Zálešák , P. Mouka

Komentář:
Domácí do půle dali tři branky

Zápas začal svižně, hosté do něho vstoupili bez většího respektu ve snaze favorita zápasu překvapit. Obrana domácích však byla pozorná a tak se k první střele v utkání dostal Vašek Tomšů, jehož prudkou střelu gólman hostů vyrazil, ale na následnou dorážku Michala Kollmana již nemohl reagovat. Domácí se po vstřelení branky uklidnili, hráli spíše zezadu a trpělivě čekali na další brejkovou situaci, která přišla zanedlouho po průniku Honzy Fuksy, který přesně našel Vaška Tomšů a ten bez problémů uklidil míč za záda gólmana. I poté měla Nevšová více ze hry, zahrávala řadu rohových kopů, kdy po jednom z nich Svaťa Beňo byl blízko vstřelení další branky, gólman Škrabal však čaroval a přesnou hlavičku k tyčce vytáhl na roh. Hosté se dostávali k průnikům sporadicky a domácí měli hru ve svých rukou. Při jednom z brejků se výborně uvolnil Michal Kollman a přestože měl dobrou pozici na střelu volil sympaticky přihrávku na Vaška Tomšů, který míč uklidil do odkryté brány a upravil tak na poločasových 3-0 pro Nevšovou.
Ve druhé půli se ke slovu dostali i hosté

Na začátku druhé půle domácí polevili, přestali se plně soustředit na hru a logicky přišel trest, který hosty vrátil do hry, kdy vstřelili hned v úvodu druhé půle kontaktní branku. Poté měli snahu utkání zdramatizovat, to se jim ale nepodařilo, jelikož výborně hrající Michal Kollman našel opět Vaška Tomšů a ten se nemýlil a střelou k tyči zvýšil vedení Nevšové na 4-1. I nadále Nevšová podnikala nebezpečné výpady směrem k soupeřově brance a jen díky výbornému gólmanovi hostí Škrabalovi nebyl gólový příděl výraznější. V 70. minutě utkání Svaťa Beňo bezchybně nacetroval na Vaška Tomšů, kterou hlavu přidal svoji čtvrtou branku v utkání. Hosté v závěru korigovali na konečných 5-2, ale to už nic nezměnilo na přesvědčivé výhře Nevšové, která si v tabulce stále drží čtyřbodový náskok před Mladcovou. V dalším kole prověří síly lídra tabulky poslední Lukov. Tlumačov se představí v dost důležitém utkání doma v derby proti Tečovicím, které se namlsaly výhrou nad rezervou Slavičína.