8.23.09. (sobota)Staré Město - Tlumačov15:30
6.28.09. (čtvrtek)Drslavice - Tlumačov15:30čtvrtek !
9.01.10. (neděle)Tlumačov - 1. FC Slovácko B15:00
10.08.10. (neděle)Újezdec - Tlumačov15:00
11.15.10. (neděle)Tlumačov - Březolupy15:00
12.22.10. (neděle)Havřice - Tlumačov14:30
13.29.10. (neděle)Tlumačov - Kunovice14:30

Přehled výsledků - "A" mužstvo muži

Tlumačov – Březolupy 2:0 (1:0)

Branky: 42. Zálešák, 55. Hrdina

Komentář:
Do Tlumačova v rámci 11. kola I.B třídy sk. C zavítalo poslední mužstvo tabulky, kdy se tak očekávalo jasné vítězství domácích. Papírové předpoklady ovšem brzy vzaly za své, neboť domácí k utkání přistoupili velmi laxně a hned od první minuty se přizpůsobili hře hostů. K vidění tak byl upracovaný, pomalý a nezáživný fotbal plný nepřesných přihrávek a osobních soubojů. Když už to vypadalo, že do kabin půjdou obě mužstva za bezbrankového stavu, podnikli domácí rychlý protiútok, kdy Jiří Mouka ideálně našel před pokutovým územím hostů nabíhajícího Zálešáka, který přízemní křížnou střelou na zadní tyč nedal brankáři hostů šanci (1:0). Domácím paradoxně pomohlo až vyloučení domácího stopera Patrika Mouky v 54. minutě, kdy po následně hosty špatně zahrané standardní situaci se k přetaženému centru do pokutového území dostal nikým neatakovaný brankář domácích Škrabal, rychlým výkopem našel Zálešáka, který míč zatáhl až do pokutového území hostů a přesným centrem našel hlavu Hrdiny (2:0). Hosté po druhé obdržené brance museli otevřít hru, což byla voda na mlýn domácích. Ti povzbuzeni dvoubrankovým vedením a s vědomím absence jednoho hráče v poli zvýšili aktivu, hráli obětavě a podnikali nebezpečné protiútoky do otevřené obrany hostů. Postupně si z rychlých protiútoků vypracovali další tři stoprocentní brankové příležitosti, které však neproměnili. Jelikož hosté si i přes početní převahu nedokázali vytvořit jedinou vážnější brankovou příležitost, kdy branku domácích ohrožovali jen střelami z větší vzdálenosti, skončilo utkání sice velmi upracovaným, ale přesto zaslouženým vítězstvím domácích. Závěrem dlužno dodat, že podobný obraz hry se při zápasech se soupeři z dolních pater tabulky bohužel pomalu stává v Tlumačově tradicí.

Dvořák Radek

Sestava:
Škrabal – Sedlář, Mouka P., Šimoník, Juhaňák, Zálešák, Duroň (K), Kusenda, Jonášek J. (72. Niedermertl), Franco (39. Hrdina), Mouka J. (58. Jeřábek)

Připraveni: Hlaváč, Barwig, Jonášek Zd.

Trenér: Skypala Petr

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 16.10.2017

Sokol Újezdec - SK Tlumačov 1 : 3 ( 1:2 )

Komentář:

V Tlumačově se v 9. kole I.B třídy sk. C hrálo po dvou propršených víkendech opět za krásného slunečného počasí. Domácí vstupovali do utkání s jasným cílem zvítězit a potvrdit tak cenné tři body ze čtvrteční dohrávky 6. kola z Drslavic. Od úvodního hvizdu hráli domácí velmi aktivně, kdy již ve 4. minutě po Šimoníkem výborně rozehraném přímém kopu a přiťuknutí Zálešáka otevřel skóre před bránou hostí nikým nekrytý Kusenda (1:0). Další branky rychlým vedením nabuzených domácích na sebe nenechaly dlouho čekat, kdy po přesných přihrávkách výborně a s chutí hrajícího Zálešáka neměli problém skórovat ve 14. minutě Mouka J. (2:0) a v 19. minutě Franco (3:0). Domácí ve své aktivitě nepolevili ani po 26. minutě, kdy po faulu na Zálešáka byl nařízen proti hostům pokutový kop, který však neproměnil kapitán domácích Duroň. Ten své zaváhání napravil ve 4O. minutě, kdy se po akci Zálešáka dostal k míči na hranici pokutového území a krásnou střelou pod břevno nedal brankáři hostí nejmenší šanci zasáhnout (4:0). I když po změně stran tempo hry značně opadlo, vytvořili si domácí nejméně tři další velmi dobré brankové příležitosti, kdy zejména ta Hrdinova po nádherné přihrávce Zálešáka byla stoprocentní. Naopak hosté ohrožovali branku domácích pouze ze standardních situací, se kterými si však obrana domácích věděla rady. Když už obě mužstva čekala na závěrečný hvizd bezchybného rozhodčího Katrňáka, chyboval po hostujícím mužstvem zahrávaném rohu hráč domácích Kusenda, který ve snaze okopnout míč od vlastní brány nastřelil hráče hostů Davida, od něhož se míč odrazil za záda bezmocného Škrabala (4:1). S ohledem na průběh celého utkání a zejména aktivitu domácích v prvním poločase utkání je vítězství domácích zcela zasloužené.