8.23.09. (sobota)Staré Město - Tlumačov15:30
6.28.09. (čtvrtek)Drslavice - Tlumačov15:30čtvrtek !
9.01.10. (neděle)Tlumačov - 1. FC Slovácko B15:00
10.08.10. (neděle)Újezdec - Tlumačov15:00
11.15.10. (neděle)Tlumačov - Březolupy15:00
12.22.10. (neděle)Havřice - Tlumačov14:30
13.29.10. (neděle)Tlumačov - Kunovice14:30

Přehled výsledků - "A" mužstvo muži

Tlumačov – Kunovice 2:1 (1:0)

Branky: Jonášek J., Zálešák

Komentář:
Do Tlumačova v rámci 13. kola I.B třídy sk. C přijelo ambiciózní mužstvo z Kunovic, netající se svými postupovými plány. Utkání se hrálo s ohledem na deštivé počasí panující v předchozích dnech na sice kvalitním, ale místy podmáčeném terénu, a dlužno dodat, že od prvními minuty se přítomní diváci rozhodně nenudili. Hostující mužstvo totiž do utkání vstoupilo z pozice favorita velmi aktivně, kdy od jeho začátku si svou aktivní a kombinační hrou vytvářelo brankové příležitosti. Stejně tak domácí hráli velmi aktivně a byli navíc při svém počínání velmi důrazní. To se však nelíbilo některým hostujícím hráčům, kteří se často uchylovali k simulování a místy až k teatrálním pádům, což však namísto ocenění žlutou kartou, bylo k nelibosti domácích diváků rozhodčím tolerováno a pískáno. Klíčový okamžik utkání nastal v jeho 32. minutě, kdy nepřesný rozhodčí Svoboda chyboval a na naléhání hostující lavičky poslal předčasně pod sprchy domácího stopera Patrika Mouku za údajné zmaření zjevné brankové příležitosti mužstva hostů. Tento moment však paradoxně pomohl domácímu mužstvu, které se v deseti stáhlo do obranného kompaktního bloku, který se hostům nedařilo překonat. Když už to vypadalo, že bezbrankový stav vydrží až do poločasového hvizdu, podnikli domácí po pravé straně rychlý protiútok, kdy centr Zálešáka zakončil přesnou hlavičkou Jiří Jonášek (1:0). Po změně stran se obraz hry k potěšení přítomných diváků nezměnil. Dál byl k vidění rychlý kombinační fotbal plný důrazu a osobních soubojů. Techničtí hosté se snažili o otočení pro ně nepříznivého stavu a o překonání obrany domácích. Naráželi však na nadšeně a houževnatě bojující hráče domácích, bouřlivě podporované domácím publikem, kteří všechny akce hostů úspěšně likvidovali, byť někdy i se štěstím. Domácí radost naplno vypukla v 73. minutě, kdy po rychlém protiútoku do otevřené obrany hostů domácí útočník Jiří Mouka vybídl přesnou přihrávkou ke skórování nabíhajícího Radka Zálešáka, který obloučkem nad vybíhajícím brankářem hostů zvýšil vedení domácích (2:0). Po druhé brance utkání nabral sled událostí rychlý spád. Když nejdříve v 80. minutě ocenil hrubé podražení domácího útočníka obráncem hostí rozhodčí pouze žlutou kartou, dospělo utkání do 83. minuty, kdy po individuální akci střídajícího Brima hosté snížili (2:1). Více jim však nadšeně bojující domácí již nedovolili. Vlnu emocí pak přenesla 89. minuta utkání, kdy unikajícího záložníka domácích Jiřího Jonáška nevybíravě zezadu podkopl hostující hráč, který byl za tento hrubý faul po zásluze vyloučen. Krátce na to rozhodčí toto jinak velmi kvalitní a bojovné utkání ukončil. Závěrem je nutno dodat, že domácí si za svou aktivitu, bojovnost a stoprocentní nasazení po celé utkání vítězství nad velmi kvalitním protivníkem zasloužili. Pochvala patří také domácích divákům, kteří zejména ve druhé půli utkání neustálým hlasitým povzbuzováním hnali domácí hráče vpřed. Kvůli takovým zápasům děláme fotbal …

Kaňkou na utkání byla jen nastalá strkanice při odchodu do kabin, na níž však nesou svůj díl obě dvě zúčastněné strany.