10.11.10. (neděle)Tlumačov - FC Slovácko C15:00
11.18.10. (neděle)Morkovice B - Tlumačov14:30
12.25.10. (neděle)Tlumačov O. N. Ves14:30
13.31.10. (sobota)Slavkov - Tlumačov13:30
1.08.11. (neděle)Tlumačov - Malenovice13:30

TJ SOKOL OŘECHOV – S. K. TLUMAČOV 5 : 2 (2 : 1)

Branky: Holub M., Hrdina D.

Komentář:
Převzato z fb TJ Sokol Ořechov. Komentář trenéra domácích.

Rozhodčí: Jakub Kadlčák (Halenkovice) – Karel Březina (Ořechov), Stanislav Jeřábek (Tlumačov)

ŽK: 1 : 3 (61´ Jakub Kuchař – 60´ a 70´ Patrik Mouka, 83´ Tomáš Duroň)
ČK: 0 : 1 (70´ Patrik Mouka)

Tlumačov s řadou kvalitních fotbalistů si před rokem z Ořechova odvezl dva body a přestože mu vstup do letošního ročníku nevyšel podle představ, nebylo jej radno podceňovat. Domácí se navíc museli vyrovnat s absencí Stanislava Malůše, hostující lodivod Petr Skypala naopak postrádal Pavla Kusendu s Petrem Barwigem. Ořechovu se od začátku dařilo hrát aktivně i útočně. Už ve 3´ zpoza šestnáctky napřáhl Tomáš Durna a krásnou táhlou střelou ke vzdálenější tyči poslal „bílé“ do rychlého vedení – 1 : 0! O čtyři minuty později se po dlouhém autu do hlavičkového zakončení dostal Roman Trlida a scházelo jen málo, aby míč nezapadl k tyči. Parádní ránu z dálky pak v 9´ vyslal i Adam Červinka, jenže ta v této sezóně už podeváté trefila jen brankovou konstrukci a od ní se odrazila před brankovou čáru. Dobíhající Tomáš Durna měl na hlavě jasný gól, jenže míč nasměroval přímo do náruče bleskově reagujícího gólmana Miroslava Škrabala. Herní převaha Ořechova v úvodní půlhodině pak byla přece jen přetavena v druhý gól, jenž po dlouhém vysunutí Davida Váni a úniku Davida Hynčici pro zakončujícího Romana Trlidu s klidem Angličana naservíroval Jiří Kowalík – 2 : 0! Vzápětí po centru z levé strany mohl vedení navýšit Jakub Kolářík, ale zblízka nechal opět vyniknout jen připraveného gólmana. O chvíli později se Roman Trlida utrhl svým strážcům středem obrany a průnik i zakončil přesnou přízemní střelou k tyči, předčasnou radost mu však záhy ukončil zvednutý praporek možná i trošku přísného domácího asistenta Karla Březiny, reklamující ofsajd. Do přestávky scházely tři minuty, když po souboji v rohu velkého vápna soupeře odstoupil se svalovými problémy do té doby opět velmi agilní David Hynčica Než došlo k jeho střídání, v závaru před vlastní brankou si domácí nepohlídali Martina Holuba a ten prudkou křížnou střelou z úhlu vykřesal hostům naději do dalšího dění – 2 : 1!
I začátek druhé půle patřil domácím barvám. Klid do jejich řad znovu vnesl kapitán Roman Trlida, který si v 54´ uvnitř velkého vápna precizně zpracoval dlouhé autové vhazování Petera Mazúcha a chytrým lobem pod břevno překonal bezmocného gólmana – 3 : 1! Následně měl gól na kopačce i střídající Jakub Kuchař, ale jeho přízemní střela z pravé strany se mezi tyče nevešla. Během deseti minut po odehrané hodině se pak dost zbytečně vykartoval jeden z tlumačovských pilířů Patrik Mouka, jehož některé nepřiměřené zákroky nemohly nechat v klidu ani jinak s velkým citem rozhodujícího arbitra Jakuba Kadlčáka. Domácí však v přesilovce nečekaně škobrtli, když propadli na své levé straně a před bránu nabíhající náhradník David Hrdina prudký centr zprava napasoval zblízka do sítě – 3 : 2! Naštěstí z ořechovské lavičky lze dnes už vytáhnout i několik trumfů, a to nakonec rozhodlo. Deset minut před koncem mimořádně důrazný Martin Martykán u rohového praporku vybojoval už skoro ztracený balón. Jeho přesný centr Jakub Kolářík hlavou prodloužil na dalšího žolíka Pavla Březinu, který pak pohotově propálil gólmana – 4 : 2! Zpečetit výhru mohl v 84´ Jakub Kolářík, na něhož po vyšachování celé hostující defenzívy zívala úplně prázdná klec, tu ale ořechovský sympaťák z pár kroků překopl ve stylu legendárního Karla Kroupy. Vše si však Jakub Kolářík vynahradil už o tři minuty později, kdy si chytře zaběhl na míč cíleně prodloužený Pavlem Březinou a při dalším zakončení do prázdné si už dal záležet – 5 : 2!
Jaroslav Hastík, trenér TJ Sokol Ořechov

Sestava:
Tlumačov: Miroslav Škrabal – Ondřej Sedlář (78´ Jan Franko), Michal Dvořák, Radek Šimoník, Patrik Mouka – Martin Holub, Tomáš Duroň, Radek Zálešák, David Pazdziora (57´ David Hrdina) – David Jeřábek, Zdeněk Machovský. Připraven: Jakub Daniel Ňaňko.

Trenér: Petr Skypala. Asistent trenéra: Radek Dvořák. Vedoucí mužstva: Lada Mouková.

tutovku, kterou ale Zálešák neproměnil. Posledních 15 minut první půle jsme
začali hosty přehrávat a výsledkem byla krásná vyrovnávací branka Holuba.
Ve druhém poločasu se hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách.
Rozhodující branku střelil z opakované penalty Jeřábek. Hosté se zlobili na
pomezního rozhodčího, který signalizoval pohyb jejich brankáře. Je pravdou,
že se pohl daleko dříve , ale i tak klobouk dolů před rozhodčím. Na této
úrovni má na opakování penalty odvahu málo rozhodčích. Od té doby se hosté
místo toho , aby přitlačili na pilu uchýlili ke kritice rozhodčího.
Výsledkem byla červená karta za urážky. Myslím, že můžou být rádi, že jenom
jedna. I tak si myslím, že Topolná u nás předvedla velmi kvalitní výkon a
prozatím to byl nejlepší soupeř se kterým jsme se letos potkali. Dle mě
budou tabulkou stoupat, i když hrají na podzim vše venku.

Sestava:
Škrabal - Sedlář, Dvořák, Šimoník, Barwig - Holub M., Mouka P., Kusenda, Pazdziora - Zálešák, Jeřábek

schytal... Ale i v těchto chvílích mužstvo vystupovalo jako tým a nic si
nenechali líbit. Zasloužená pochvala všem..
Trenér Tlumačova - Petr Skypala

Sestava:
Škrabal - Barwig, Dvořák M., Šimoník, Franko - Holub, Mouka P., Kusenda, Pazdziora - Jeřábek, Zálešák

chyběli hráči, že pršelo, nebo bylo horko. Zápas jsme si prohráli sami. Do
35 minuty , kdy byly Jankovice absolutně mimo hru to spíše vypadalo na
jejich debakl. Bohužel nás jedna chyba stále vyrovnání a sebevědomí po
zbytek poločasu. Druhá půlka už nebyla z naší strany tak dobrá, přesto jsme
šli opět do vedení. Dvě zbytečné a řekl bych náhodné branky nás srazily na
kolena. I tak jsme si v závěru zápasu vytvořili dvě 100% šance, ale když
nedáte takové šance, tak to nemůže dopadnout jinak..Chybí nám v mužstvu
osobnost, za kterou všichni půjdou a která je schopna právě takový zápas
ukočírovat. Dlouhá pauza se na nás začíná projevovat. Chybí herní návyky .
Každý by se měl také zamyslet nad tím, co je ochotný pro kolektiv a fotbal
obětovat, začít u sebe s kritikou výkonu. Je před náma spoustu práce. První
dva zápasy nám prostě nevyšly. Veřím, že se brzo probereme a budeme hrát
zase to, na co jsme byli zvyklí.
Petr Skypala - trenér domácích

Sestava:
Škrabal - Sedlář, Dvořák, Šimoník, Pazdziora - Zálešák, Holub M., Kusenda, Barwig - Mouka P., Mouka J.
střídačka: Jeřábek, Hrtús, Franko, Rýdel

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 25.8.2020

FK Uherský Ostroh - S.K. Tlumačov 2:1(pk)

Branky: Dvořák M.

Komentář:
.

Sestava:
Škrabal - Sedlář, Dvořák, Šimoník, Pazdziora - Hrdina, Mouka, Holub M., Barwig - Duroň, Jeřábek
střídačka: Hrtús, Franko, Machovský

TLUMAČOV – NEDAKONICE 3:1 (2:0)

Branky: 8. Tomáš Duroň, 27. David Hrdina, 72. Radek Zálešák

Komentář:
Petr Skypala, trenér Tlumačova: „Přestože to nebyl vůbec ideální výkon, body nakonec bereme. Do zápasu jsme vstoupili dobře a už v 8. minutě jsme po pěkné kombinaci Duroně s P. Moukou otevřeli skóre. Zanedlouho přidal po individuální akci a vynikající přihrávce P. Mouky druhou branku Hrdina. Pro hosty to bylo dost kruté, protože byli si myslím lepším týmem. Do druhé půlky jsme šli s tím, že si poslední zápas užijeme. Bohužel jsme už po dvou minu-tách po propadnutí obrany inkasovali. Kluci začali být nervózní a hru zase ovládly Nedakonice. Vzhledem k tomu, že chtěli vyrovnat, tak se otvírala okýnka v obraně a my jsme naštěstí jedno využili po akci Šimoníka a zakončení Zálešáka. V zápasu jsme určitě nebyli lepší, Nedakonice se představily jako velmi dobrý soupeř, který ale hrál bohužel pro ně jen po šestnáctku. S podzimním umístěním i body jsme spokojeni. Nebýt dvou ztrát v poslední minutě s Těšnovicemi a Zdounky, tak to mohlo být veselejší. Ale myslím si, že jsou na čele dvě nejlepší mužstva této soutěže.