20.07.05. (neděle)Příluky - Tlumačov16:30
21.14.05. (neděle)Tlumačov - Mladcová16:30
22.21.05. (neděle)Veselá - Tlumačov16:30
23.28.05. (neděle)Tlumačov - Nevšová17:00
24.03.06. (sobota)Tečovice - Tlumačov17:00
26.18.06. (neděle)Tlumačov - Němčice17:30

Přehled výsledků - "A" mužstvo muži

S.K. Tlumačov – TJ Sokol Němčice 3:2, poločas 1:0

Branky: 2x Jiří Mouka (19. a 49. min.), Martin Juhaňák (72. min)

Komentář:
SK Tlumačov se posledním zápasem loučil s hrajícími legendami Danem Máčalou a Radkem Dvořákem a také trenérem Jiřím Jugasem. Domácí tak měli silnou motivaci zápas zvládnout a zamezit tak spekulacím, které se v týdnu objevily v různých diskuzích. Hosty v klíčovém boji o záchranu přijelo podpořit mnoho fanoušků a zápas si nenechali ujít ani pozorovatelé z dalších sestupem ohrožených klubů. Zápas rozehráli lépe hráči Němčic, měli balon častěji pod kontrolou, snažili se dostávat do zakončení, ale s jejich střeleckými pokusy pozorný Škrabal problém neměl. Těžký úder inkasovali hosté v 19. minutě, kdy rychlonohý Jiří Mouka převzal míč na polovině hřiště, přesprintoval tři obránce Němčic a ani Sklenářovi v bráně nedal šanci. Domácí od té doby hru vyrovnali, hra se odehrávala převážně mezi velkými vápny bez velkých šancí. Brzy po změně stran navýšil vedení Tlumačova nekompromisní ranou opět Jiří Mouka. Když v 72. minutě zvýšil technickým dloubákem Martin Juhaňák na 3:0 pro domácí, zdálo se být rozhodnuto. Hosté však ani za takto nepříznivého vývoje nerezignovali. Odměnou za jejich bojovnost a hru na riziko jim byl v 75. minutě gól naděje, který zařídil Radim Darebníček, a v 82. minutě kontaktní branka Svatopluka Kadlece. Vyrovnat se však už hostům nepodařilo.

František Kel

Sestava:
Sestava domácích: Škrabal, Juhaňák, Dvořák, Mouka P., Jonášek Z., Zálešák, Duroň, Kusenda, Jonášek J., Mouka J., Máčala

Střídali: Šimoník, Barwig, Otevřel, Michalík, Jeřábek

Trenér: Jiří Jugas

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 18.6.2017

SK Lukov - SK Tlumačov 1:5 (1:2)

Branky: 34. P. Mouka , 45. R. Dvořák , 66. J. Jonášek , 78. T. Duroň , 84. R. Zálešák

Komentář:
Tlumačov potvrdil v Lukově roli favorita a veze vysokou výhru

V sobotním odpoledni se hrálo v Lukové utkání mezi domácím týmem a hosty z Tlumačova. V zápase už prakticky o nic nešlo, domácí celek je již dlouhou dobu smířen se svým sestupem do Okresního přeboru, naopak v Tlumačově už jen bojují o vylepšení pozice v letošní tabulce. Úvod utkání patřil překvapivě domácímu týmu, který poslal už po čtyřech minutách Hubík do vedení. Hosté ale ještě v posledních minutách první půle otočili stav zápasu. Ve druhém dějství už hosté srovnání nedovolili a v závěru přidali další branky. Lukov se loučí s domácím hřištěm vysokou prohrou, tlumačovští nakonec roli favorita zvládli na jedničku.

Poslední utkání ( Němčice ) naše " A " odehraje už v pátek v 17.30 na domácí půdě !!!!!!

Sestava:
M. Škrabal [9.0] - Z. Jonášek [3.0] (59. D. Franco [5.0] ) , J. Franko [8.0] , P. Mouka [8.0] , R. Dvořák [8.0] - J. Jonášek [7.0] (68. M. Michalík [6.0] ) , R. Zálešák [9.0] , T. Duroň [8.0] , P. Kusenda [8.0] - P. Barwig [7.0] (46. R. Šimoník [7.0] ) , M. Otevřel [7.0] (72. D. Jeřábek [6.0] )

Lada Mouková, adalmouk@seznam.cz, 11.6.2017

TJ Sokol Tečovice - SK Tlumačov 1:0p. (0:0)

Komentář:
Tečovický Bivoj udolal Tlumačov až v penaltové loterii

Na hřiště tečovického Bivoje zavítal v sobotním horkém odpoledni celek z nedalekého Tlumačova. Domácí tým v minulém kole padl ve Slavičíně, hosté z Tlumačova v domácím prostředí prohráli s lídrem tabulky z Nevšové. Očekával se tak vyrovnaný duel, hosté ale chtěli v Tečovicích bodovat. Devadesátka věrných fanoušků se nakonec branky v Tečovicích nedočkala a ty viděla až v následném penaltovém rozstřelu. V něm se více dařilo domácímu týmu, který jej vyhrál v poměru 5:4 a připisuje si bonusový bod navíc.
Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
V první půli branka nepadla

Za horkého odpoledne přivítali domácí Tečovice hosty z Tlumačova a chtěly výborné jarní výkony potvrdit v derby výhrou za tři body. Tečovice si v minulém kole přivezly smolnou porážku ze Slavičína a tak se znovu chtěly vrátit na vítěznou vlnu. Od začátku měli domácí hráči převahu, vytvářeli si brankové příležitosti, které ovšem nedokázali proměnit. Hosté vyprodukovali pouze tři slabší střely, které neměli šanci na úspěch. Poločas tak mohl skončit minimálně 3:0 pro domácí, ale také paradoxně 0:1, když Tlumačov v poslední minutě prvního dějství zahodil svou největší šanci. Diváci se tak branek nedočkali, oba brankáři Zdeněk Jokl a Mirek Škrabal míč za svá záda nepropustili a fotbalu tak chybělo jeho koření - a to branky.

Diváci se branek nakonec nedočkali

Druhá půle měla podobný ráz. Domácí vrhli všechny síly do útoku, jenže i tentokrát chybělo štěstí a více klidu ve finální části. Obrana Tlumačova několikrát se štěstím odvracela příležitosti domácích a co prošlo, pochytal v sobotu velmi pozorný hostující brankář Škrabal. Hosté využili při útočných výpadech domácích možnosti ke dvěma rychlým brejkům, které vychytal na druhé straně opět výborný Jokl. V posledních deseti minutách předvedli domácí hokejový zámek, ale bez úspěchu. Z tlaku a množství standartních situací vytěžil „BIVOJ“ pouze tři tyče a dvě břevna a při hostech stáli všichni svatí. Rozhodnout musely penalty, domácí v nich nezaváhali (výhra 5:4), když Jokl kryl pokus svého brankářského protějšku Škrabala a připsali si tak dva body. Tlumačov musí být s bodem spokojen, zvláště v závěru utkání se fotbalové štěstí přiklonilo na jeho stranu.
Na penalty vyhráli šťastnější domácí v poměru 5:4

Penaltovou loterii vyhrál domácí tým v poměru 5:4 a připisuje si bonusový bod navíc.

Sestava:
M. Škrabal [-] - D. Franco [-] (28. M. Juhaňák [-] ) , O. Sedlář [-] , R. Dvořák [-] , P. Mouka [-] - J. Jonášek [-] , P. Kusenda [-] (69. R. Šimoník [-] ) , R. Zálešák [-] , T. Duroň [-] - J. Mouka [-] , M. Otevřel [-] (77. P. Barwig [-] )

TJ Sokol Veselá - SK Tlumačov 3:2 (1:1)

Branky: Duroň 2x

Komentář:
Veselá si poradila v domácím prostředí s Tlumačovem, hosté snížili až v závěru

Na útulný stadionek na Veselé zavítali v sobotním odpoledni fotbalisté z Tlumačova. Domácí celek v minulém kole vypálil rybník lídru tabulky z Nevšové, kdy dokázal vyhrát na jeho půdě. Hosté však mají s domácím celkem poměrně vyrovnanou bilanci a tak se očekával tuhý boj. V první půli padlo po jedné brance na každé straně. Ve druhém dějství nasadil nejdříve nedal hostující brankář Škrabal penaltu, poté domácí celek k trháku a dvěmi slepenými trefami rozhodl tento zápas. Hosté ještě v závěru utkání zdramatizovali duel kontaktní brankou, ale vyrovnání se už nedočkali a tři body zůstaly na Veselé.
V první půli padlo po jedné brance na každé straně

V sobotu za ideálního fotbalového počasí (18°C, pod mrakem) se na Veselé setkali dva tradiční soupeři. Veselá a Tlumačov už 7let nepřetržitě hrají spolu ve stejné soutěži a proto už mezi kluby vládnou nadstandardní vztahy, ale jen mezi funkcionáři. Diváci a hlavně hráči na hřišti si vzájemně nic nedarují a proto zápas má vždy patřičný dramatický náboj. Bylo tomu tak i letos, i když se oba týmy utkaly v době, kdy jsou sousedy v tabulce a to přesně v jejím středu.

Tlumačov po úvodních jarních porážkách se dokonce namočil do bojů o záchranu, ale následnou sérií 13 bodů v pěti kolech se těchto problémů rychle zbavil a přijel na Veselou bojovat o místo v horní polovině tabulky. Sedmé místo drží téměř celé jaro Veselá a níže už by rozhodně v této sezóně jít nechtěla, proto byli domácí připraveni potvrdit zasloužené vítězství z Nevšové a naplno bodovat i před domácími diváky, kterým radost z vítězství příliš pravidelně nedopřávají, na jaře zatím jen jednou.

Do utkání proto vstoupili domácí razantně a to i přesto, že pro toto utkání postrádali pět hráčů základní sestavy. Radost z gólu si domácí vychutnali už ve 3.minutě, ale bylo to jen na zlomek vteřiny, protože pan rozhodčí Zapletal dřív než míč v síti viděl nedovolené atakování brankaře Škrabala. Domácí pokračovali v tlaku, měli více ze hry, ale dokázali jen ve 13. minutě nebezpečně vypálit Tomášem Dujkou těsně vedle pravé šibenice Škrabalovy branky. Veselský smutek se ještě znásobil v 27. minutě, kdy po několika předchozích nedotažených průnicích Sedláře a Zalešáka se tentokrát už hosté gólově trefili. Martin Odstrčilík nebyl u pravé lajny dostatečně důrazný a nepomohlo ani vyběhnutí gólmana Petra Červenky a Duroň dostal míč za jeho záda. I v předchozích dvou venkovních zápasech šel soupeř Veselé vždy do vedení jako první a vždy se Veselé ještě do půle podařilo srovnat. Domácí hráči proto i tentokráte v obdržené brance neviděli žádnou velkou tragédii a dál se tlačili do ofenzívy a věřili v brzké vyrovnání. To také přišlo už po sedmi minutách, kdy se v chumlu na malém vápně před bránou Tlumačova prosadil Jaroslav Červenka. Tento domácí bek už se může nechat pasovat na specialistu na Tlumačov. Ze svých čtyř branek za poslední dvě sezóny dal tři právě Tlumačovu. Do kabin na poločasovou přestávku tedy i přes remízu šli přeci jen lépe naladěni domácí.

Hosté nedali penaltu a domácí je pak potrestali

I druhý poločas začal nešťastně pro Veselou. Tentokrát to nebyla neuznaná branka, ale penalta v 50 .minutě z kategorie přísných. K míči se postavil stoper Radek Dvořák a tento matador v dresu domácích jako exekutor penalty, to se dala očekávat velká zkušenost a nekompromisní tvrdá střela k tyči. Na stopera ale houkl z branky gólman Miroslav Škrabal a na penaltu šel nakonec on. Jeho razantní střela zatřepala konstrukcí brány, čisté břevno, míč se odrazil do hřiště. Zmocnil se ho gólman Červenka a dlouhým nákopem chtěl dát šanci domácím útočníkům míč dopravit do sítě Tlumačova dřív než se tam stačí Škrabal vrátit. Tato kulišárna ale veselským nevyšla. Neproměněná penalta zapůsobila na psychiku soupeřů tak jak se dalo očekávat a další minuty patřily Veselé. Ta řádně využila deky, která padla na Tlumačov a do čtvrthodinky to bylo 3:1 pro domácí když se střelecky prosadili David Dlabaja a první branky v I.B se dočkal i dorostenec Daniel Šarman, který už kvalitně „odjezdil“ i předchozí dva zápasy v Tečovicích a v Nevšové. To byla 65. minuta. Na následující dvacetiminutovka nabídla další pohledné akce Veselé a nečekalo se už nic jiného než další branky v síti Tlumačova. Jako blesk z čistého nebe proto zapůsobila střela hostujícího kapitána v 89. minutě, kterou nešťastně Michal Bodlák tečoval do protipohybu svého brankaře. Radek Zálešák sice rychle vzal míč z brány a běžel s ním na středový kruh, ale už se nic podstatného neudálo. Rozhodčí Zapletal ukončil zápas na vteřinu přesně po devadesáti minutách hry.