Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je pondělí, 10.8.2020 - svátek má Vavřinec, zítra slaví Zuzana
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

KIS - Kulturní a informační středisko Tlumačov

Zlínský kraj dětem na prázdniny: vstupné grátis!

  Informace vydána: 9.7.2020

Východní MoravaVÝCHODNÍ MORAVA - Příběh světově proslulé firmy nazvaný Princip Baťa, skvělé sbírky středověkého hradu Malenovice ve Zlíně, tradice luhačovického Zálesí i Národní kulturní památník na Ploštině. K tomu sbírky Krajské galerie výtvarného umění. To jsou místa a expozice, která v průběhu letošních letních prázdnin mohou všechny děti a mládež do 18 let věku navštěvovat zcela zdarma.
To vše díky Zlínskému kraji a jeho organizaci pro cestovní ruch Centrále cestovního ruchu Východní Moravy. Společně inicializovali aktivitu Zlínský kraj dětem na prázdniny, jejímž smyslem je podpořit cestovní ruch v kraji, ale také dát dětem zajímavý „dárek“ na prázdniny.
Do letního projektu byly zahrnuty dvě instituce zřizované Zlínským krajem: Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění.
„Rodiny s dětmi patří k těm skupinám obyvatel, kteří díky koronavirové krizi zažívají řadu nových situací. Nejsou to jen výpadky příjmů, ale také nároky na organizování každodenního režimu. Jelikož rodiny s dětmi jsou v našem turistickém regionu velmi častými návštěvníky, navrhli jsme zcela logicky, aby pomoc v podobě úlevy ze vstupného byla směřována právě k dětem. Jsme rádi, že Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného území k prázdninové kampani Zlínský kraj dětem na prázdniny přistoupily vstřícně. Oba subjekty nabízejí široké spektrum poučení, zábavy a smysluplné formy trávení volného času v nejenom ve Zlíně, ale také v jeho okolí. Touto akcí můžeme zaujmout jak obyvatele našeho kraje, tak i turisty, kteří se rozhodnou strávit v kraji dovolenou“, vysvětluje Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, která je jedním z iniciátorů kampaně.
Ředitel Muzea jihovýchodní Moravy Pavel Hrubec k tomu dodává: „Uvědomujeme si potřebu přitáhnout v nadcházejících měsících do regionu i města návštěvníky, které po drastickém propadu minulých měsíců potřebuje nejen sektor kultury, ale i řada dalších souvisejících služeb. Je to také vstřícné gesto vůči těm rodičům, které ztráty způsobené koronavirovou krizí hodně zasáhly, a zvažují dnes každou vydanou korunu.“
Vstupné grátis je poskytováno od nejmenších dětí až po ty větší do 18 let. Ti vzrostlejší mohou být na pokladnách požádání o předložení dokladu potvrzujícího věk držitele. Bezplatné vstupné pro děti je platné pro výstavy pořádané muzeem ve Zlíně, pro expozici Princip Baťa, v Muzeu luhačovického Zálesí, v Národním kulturním památníku na Ploštině a v hradu Malenovice s jeho výstavami a expozicemi. Tato mimořádná akce se nevztahuje na komentované prohlídky zlínského mrakodrapu a Baťův výtah, a také na speciální doprovodné programy a dílny pro děti.
Muzeum se také zapojilo do celostátního projektu České léto, vytvořeného operátorem T-Mobile. V samotných objektech muzea bude pro návštěvníky připravena exkluzivní datová nabídka od společnosti T-Mobile – data na 24 hodin zdarma. Tu získá návštěvník po odeslání SMS nebo prostřednictvím QR kódu vyvěšeného v objektech.

http://www.vychodni-morava.cz/vm3/blog .
http://www.muzeum-zlin.cz; http://www.galeriezlin.cz .

Zveřejnil(a): Renáta Nelešovská, vedoucikis@tlumacov.cz

Přehled tipů na výlety


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-20


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
10.08.2020 v 09:58:06, © Obec Tlumačov 2002-2020