Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je středa, 18.9.2019 - svátek má Kryštof, zítra slaví Zita
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

KIS - Kulturní a informační středisko Tlumačov

Vinobraní, cyklistiku, turistiku, kejklíře, špičkový dětský folklor, gastronomii, zemědělské práce i výrobu letadel nabídne Východní Morava v polovině září

  Informace vydána: 10.9.2019

Východní MoravaVýchodní Morava – Mezinárodní festival dětských folklorních souborů v Luhačovicích, Modřanské vinobraní, zlínský Kejklířský jarmark, podvečerní cyklojízda v Kroměříži a řada dalších akcí jsou příležitostí k zábavnému i aktivnímu trávení volného času.

Milovníkům jízdy na kole je určena Večerní cyklojízda z Kroměříže do Záhlinic. Startuje se v pátek 13. září v 18:30 na Velkém náměstí v Kroměříži, 10 km dlouhá trasa vede do nedalekých Záhlinic, kde je připravena možnost občerstvení, prohlídka zdejšího pivovaru a hasičské závody. O bezpečný průjezd pelotonu se postará doprovod Městské policie. Zpět se vrátíte opět na kole nebo lze využít vlakovou dopravu ze Záhlinic.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/136636 .

Na charitativní „Běh pro život alias Šumickou botu“ se můžete vydat 14. září do Šumic nedaleko Uherského Brodu. Je zde od 13:30 připraven běžecký závod na trasách dlouhých 3 km, 10 km, 20 km, výtěžek startovného (250 Kč) bude použit k podpoře onkologicky nemocného pacienta.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/136224 .

Obec Modrá nedaleko Velehradu připravila na 14. září od 14 hodin již 23. ročník Modřanského vinobraní, při kterém budou oživeny staré vinařské tradice. V centru obce u kapličky bude akce zahájena požehnáním hroznů a vína, po tradičním „zarážání hory“ se přes obec vydá krojovaný průvod s ochutnávkami vína a burčáků u místních vinařů a s předáváním „Práva pěstování vína“. O hudební doprovod s postará Boršičanka. Od 18 hodin vinobraní pokračuje v Obecním domě tancem pod révou, společenskou zábavou, v níž nebude scházet šlapání hroznů, vystoupení místních pěveckých sborů, i vyhlášení šampiona vinobraní.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/136338 .

Kejklířský jarmark oživí 13. a 14. září centrum krajského města Zlína. Program začíná v pátek v 15 hodin na náměstí Míru, těšit se můžete na klauny na chůdách, „živé sochy“, kouzelníka Jirku Hadaše, představení pro děti Kašpárek a drak, hudební produkce. V sobotu podium na náměstí Míru ožije od 10 hodin kouzelnickou show pro děti, žonglérskými kousky, vystoupením tanečních skupin, vše skončí podvečerním vystoupením country skupiny Poutníci. Během jarmarku bude možné si zdarma vypůjčit koloběžku, pro děti bude připravena spousta zábavy, včetně malování na obličej, kreativní dílničky, sportovní stanoviště, kolotoč, houpačky, skluzavka.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/136354 .

Valašské Klobouky budou v sobotu 14. září místem konání 2. Street Food festivalu mezinárodních kuchyní. Letošním tématem je „Zemědělec a jídlo“. Ochutnáte kuchyně ze Srbska, Vietnamu, Argentiny, Iránu, Francie, a dalších zemí a pochopitelně i z Valašska. Těšit se můžete na kuchařské workshopy, pivní speciály, květinová vína, večerní koncert i na kuchyni pro děti. Akce probíhá v centru Valašských Klobouk, tj. na náměstí a jeho blízkém okolí.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/136475 .

„Každý, kdo chce zůstat fit, musí do Rožnova jít!“ To je motto rodinné turistiky pro každého pro akci nazvanou Švihák Rožnovský. V sobotu 14. září si můžete vybrat z 8 tras pro pěší v délce od 5 do 59 km, jsou připraveny i trasy pro kočárky, koloběžky či cyklisty. Startuje se v 8 hodin v Rožnově pod Radhoštěm na Masarykově náměstí, další trasy vedou z Frýdku-Místku dokonce i z Ostravy.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/136572 .

Výjimečnou příležitost seznámit se s výrobou letadel nabízí Den otevřených dveří v podniku Aicraft Industries v Kunovicích. V sobotu 14. září od 9:30 do 17 hodin se můžete vydat na exkurze výrobními prostorami, připraveny budou vyhlídkové lety, výstava věnovaná 50. výročí prvního letu legendárního L410 a spousta dalšího.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/136567 .

Lázeňské město Luhačovice bude žít 27. ročníkem Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů „Písní a tancem“. Festival bude zahájen ve čtvrtek 12. září v 17 hodin v Knihovně Luhačovice literárně dramatickým večerem, v pátek v 17 hodin se festivalové dění přesune na náměstí městyse Pozlovice s programem „Vítajte u nás“. Sobota 14. záři od 14:30 oživí Lázeňské náměstí v Luhačovicích programem „Snění“. Festival vyvrcholí v neděli odpoledne, kdy nejprve projde městem krojový průvod (od 14:15 hod) a poté na Lázeňském náměstí bude program zakončen pásmem „Dva životy, jeden svět aneb místa mého života“, které je věnováno památce Antonína Václavíka a Karla Pavlištíka.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/132158 .

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se můžete v sobotu 14. září od 9 hodin seznámit s tradičními podzimními pracemi, zejména zpracováním a využitím brambor v tematickém pořadu Podzim na poli a v chalupě. V areálu Valašské dědiny budu připraveny živé ukázky prací.
http://www.vmp.cz .

Oblíbený turistický cíl – hrad Lukov na Zlínsku – pořádá v neděli 15. září Den hradu Lukova. Od 10 do 17 hodin bude probíhat program, který zahájí v 10:00 hod mše svatá v kapli sv. Jana Křtitele, k vidění budou výstavy Hrad Lukov v proměnách času, 35 let Hnutí Brontosaurus na Lukově. Ve 13 hod se můžete přidat ke komentované prohlídce hradu poznat, jak se hrad za posledních 35 let změnil.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/136496 .

Zveřejnil(a): Renáta Nelešovská, vedoucikis@tlumacov.cz

Přehled tipů na výlety


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-19


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
18.09.2019 v 09:20:14, © Obec Tlumačov 2002-2019