Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je pátek, 6.12.2019 - svátek má Mikuláš, zítra slaví Ambrož
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

KIS - Kulturní a informační středisko Tlumačov

MIKULÁŠ NA VÝCHODNÍ MORAVĚ

  Informace vydána: 2.12.2019

Východní MoravaVÝCHODNÍ MORAVA - Rozsvěcení vánočních stromů, mikulášské nadílky, adventní jarmarky a další předvánoční radovánky jsou součástí programu snad každé obce v celém regionu.
Například ve valašském městě Karolince přijde Mikuláš s nadílkou na Radniční náměstí odpoledne 5. prosince, aby si prohlédl rozsvícený strom a rozdal dárky. Podobně tomu bude na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, sem dokonce přijdou velcí „andělé“ na chůdách a proběhne ohňová show.
Valašské Klobouky se také letos stanou místem, kde zažijete to pravé předvánoční veselí. Postará se o to 7. prosince Valašský mikulášský jarmek. Ukázky starodávných řemesel, lidových zvyků patřící k předvánoční době, ochutnávky pravých valašských specialit, a to vše za doprovodu lidové muziky. V neposlední řadě na návštěvníky čeká průvod čertovských družin, který ocení nejen děti, ale také dospělí. Více informací naleznete na
http://www.jarmek.cz .

Atraktivní prostředí pro Vánoční jarmark nabízí středověký hrad Malenovice ve Zlíně. 7. prosince od 10 do 16 hodin zde budou k dostání dárky a občerstvení pro malé i velké návštěvníky.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/137904 .

Zcela netradičním způsobem si můžete předvánoční dobu užít v Uherském Hradišti, kam připlula loď NOE a od 5. do 7. prosince nabízí Plavby ke všem čertům, během které se bude číst z Knihy hříchů, ale také zpívat a koledovat.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/137282 .

Pro šikovné ruce jsou určeny Vánoční dílničky v hanáckých chalupách v Rymicích. V autentických historických chalupách s doškovými střechami si v sobotu 7. prosince od 10 do 17 hodin můžete ozdobit perníčky, vyrobit vánoční dekorace a zažít tradiční vánoční atmosféru.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/137428 .

Pečení vánočních perníčků v doprovodu cimbálové muziky Malá Jasénka je tradiční pozvánkou do Zvonice Soláň na hřebeni Vsetínských Beskyd. V neděli 8. prosince od 10 do 15 hodin si perníčky můžete vykrojit, upéct v kachlové peci a ozdobit.
http://www.zvonice.eu .

Kulturní a informační středisko v Tlumačově na Zlínsku zve na Výstavu betlémů. Ta zde bude k vidění do 15. prosince a nabídne ukázku lidových betlémů různých typů.

O plnění přání, hlavně těch dětských, se může postarat Vánoční pošta v Obchodním domě Zlín. Poštovní „úřadovna“ umístěná v přízemí Obchodního domu, bude otevřena až do 23. prosince denně od 10 do 18 hodin. Děti zde mohou ta nejtajnější přání spolu se svými rodiči či prarodiči napsat či nakreslit do dopisu a pak sledovat, jak dopis po vhození do schránky „odletí“ potrubní poštou rovnou do Ježíškova domečku. Každý odeslaný dopis navíc může vyhrát atraktivní cenu.
http://www.vychodni-morava.cz/akce/137883 .

Zveřejnil(a): Renáta Nelešovská, vedoucikis@tlumacov.cz

Přehled tipů na výlety


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-19


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
06.12.2019 v 13:06:14, © Obec Tlumačov 2002-2019