Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je pondělí, 10.8.2020 - svátek má Vavřinec, zítra slaví Zuzana
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

KIS - Kulturní a informační středisko Tlumačov

Filmy, klauni, pohádky – zve Východní Morava

  Informace vydána: 31.7.2020

Východní MoravaJelikož se může stát, že některé akce mohou být rušeny či přesouvány, sledujte informace od pořadatelů.
Velehrad na Uherskohradišťsku zve na filmové retro projekce pod širým nebem. V pondělí 3. srpna se bude hrát komedie Muži v offsidu, ve středu 5. srpna je na programu historický film Bláznova kronika. Začátky projekcí na prostranství před Turistickým centrem jsou vždy v 21:00.

Před zámkem ve Zlíně a v okolním sadu Svobody se ve středu 5. srpna představí provazochodci, artisté a Klaun Brdík. Program, jehož součástí bude i tvořivá dílna Ruce v akci, začne v 16:00 a potrvá do 18:00. V případě nepřízně počasí se akce ruší.

Čtvrtek 6. srpna je posledním dnem, kdy bude možné si prohlédnout v uherskohradišťské Redutě více než stovku snímků zařazených do 42. ročníku mezinárodní fotografické soutěže Týká se to také tebe.

Napajedla ožijí 7. a 8. srpna jubilejním 20. setkáním folklórních souborů tří národopisných oblastí Slovácka, Valašska a Hané. Více k programu Moravských chodníčků lze nalézt na
https://www.vychodni-morava.cz/akce/139547 .

Kdo by neznal Pokáče? Přijďte si naživo užít ty nejlepší songy jako Matfyzák na discu, Vlasy nebo V lese. Pokáč vystoupí v rámci Slováckého léta 7. srpna na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty. Začátek vystoupení je ve 21:30 hod. Více informaci na
https://www.vychodni-morava.cz/akce/139276 .

V pátek 7. srpna se představí v rámci programu Letní filmové školy Uherské Hradiště prostorách Kolejního nádvoří na Masarykově náměstí Divadlo NaHraně s inscenací Brutál. Davey. Alan. Paul. Žijí. Sní. Umírají. Tři muži a jedna počítačová hra, která obrátila jejich životy naruby. Strhující hra o nedosažitelnosti synovsko-otcovské lásky, síle fantazie a temnotě v nás. Představení začne v 20:30. Sledujte aktuální opatření Covid-19 na
http://www.lfs.cz .

Farmářské trhy ve Vsetíně pokračují i v sobotu 8. srpna. Na Dolním náměstí si bude možné koupit výrobky z výhradně domácí produkce. Oproti jiným rokům je rozšířen prostor pro stánkaře a nakupující až pod knihovnu, aby se dodržely odstupy mezi jednotlivými stánky.

Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě zve v sobotu 8. srpna na scénické čtení Pošťácké pohádky. Děti i jejich doprovod se dozví, jak to dopadlo se zatoulaným dopisem bez adresy, s obětavým pošťákem Kolbabou a dalšími hrdiny vyprávění. Představení začne v 17:00 a je vhodné pro předškoláky a 1. stupeň ZŠ.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nabízí během prázdnin několik netradičních zážitků. Patří mezi ně netradiční komentované prohlídky z cyklu Letní procházky s odborníky aneb Co se o muzeu jen tak nedozvíte. V neděli 9. srpna bude tématem Péče o exponáty a expoziční objekty. Areály Valašského muzea v přírodě jsou otevřeny denně od 9.00-18.00, více na
https://www.vychodni-morava.cz/akce/139660 .

V rámci Živé hudební neděle vystoupí 9. srpna před zlínským zámkem kapela Sunday Session. V jejím repertoáru najdete známé hity napříč hudebním spektrem v zajímavých funky, fusion, ale i rockových úpravách. Koncert začne v 16:30 a potrvá do 18:00.

Na výstavu Top 10 nejzajímavějších archeologických nálezů poslední dekády zve Památník Velké Moravy ve Starém Městě. K vidění jsou unikátní soubory, například bohatý velmožský hrob z Uherského Brodu datovaný do starší doby římské či vzácný depot ženského šperku z Bánova, který byl uložen do země ve starší době železné. Výstavu lze navštívit až do 16. srpna.

Zveřejnil(a): Renáta Nelešovská, vedoucikis@tlumacov.cz

Přehled tipů na výlety


 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-20


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
10.08.2020 v 09:43:15, © Obec Tlumačov 2002-2020