Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je středa, 16.6.2021 - svátek má Zbyněk, zítra slaví Adolf
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zprávy z Tlumačova

Zlínský kraj poskytl dotaci JSDH obce Tlumačov

 15.09.2020 (úterý) - Jan Rýdel - tajemnikou@tlumacov.cz - 483x

Zlínský kraj poskytl dotaci JSDH obce Tlumačov Dotaci ze Zlínského kraje v celkové výši 60 037 Kč obdržela v letošním roce JSDH obce Tlumačov. Dotace byla poskytnuta Zlínským krajem na základě výzvy RP12-20 Dotace obcím pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Zlínského kraje.


Prostředky dotace byly použity na vybavení členů jednotky novými zásahovými obleky. Jednotka byla také dovybavena novými lahvemi k dýchacím přístrojům. Další část dotace byla použita na modernizaci a zlepšení komunikační techniky – byla pořízena nová rádio stanice do zásahového vozu.
Dále byla jednotka vybavena tabletem s navigačním softwarem RescueNavigator, který umožňuje přesnou lokalizaci místa zásahu v okamžiku výjezdu jednotky. Díky dotaci na toto navigační zařízení je naše jednotka nyní vybavena technikou, která zvýší její akceschopnost a efektivnost při výjezdech k požárům, technickým pomocem, či jiným krizovým situacím.
Jedná se o další posun v možnostech naší jednotky, kdy můžeme na základě přesně určeného bodu v mapě zadaného dispečerem IZS, vyrazit dle navigace nejkratší cestou přímo k místu zásahu. Doposud jsme vyjížděli na místo zásahu podle zaslané textové zprávy SMS, což nebylo vždy přesné a následné dohledání místa mohlo způsobit zdržení…“ upřesnil význam RescueNavigatoru velitel JSDHO Tlumačov Otto Šnajdr st.


Zlínský kraj poskytl dotaci JSDH obce Tlumačov
Zlínský kraj

Zlínský kraj poskytl dotaci JSDH obce Tlumačov
Radiostanice Motorola

Zlínský kraj poskytl dotaci JSDH obce Tlumačov
RescueNavigator 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
16.06.2021 v 15:02:45, © Obec Tlumačov 2002-2021