Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je pátek, 5.6.2020 - svátek má Dobroslav, zítra slaví Norbert
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zprávy z Tlumačova

Už jsem Malý čtenář

 08.07.2019 (pondělí) - Petra Šimoníková - kis@tlumacov.cz - 682x

Už jsem Malý čtenář Konec školního roku opět přivedl do místní knihovny 15 žáků první třídy, aby byli slavnostně pasováni na Malé čtenáře.


V pátek 21. června 2019 složili „prvňáčci“ slib všem knížkám, že se o ně budou starat, jako o své nejlepší kamarády. Paní knihovnice je následovně pasovala na Malé čtenáře.
V připraveném programu nemohlo chybět „vaření“ knížky. Dětem jsme zábavnou formou ukázali postup vzniku knihy od spisovatele až po knihkupectví. Ty potom postupně házely do velkého hrnce obrázky znázorňující vše, co je potřeba k výrobě knihy. Pan kuchař poctivě míchal vařečkou, aby se knížka nepřipálila. Mezi tím, než se kniha uvařila, jsme si ověřili znalosti dětí ze školních lavic. Každý musel vyplnit test, který dal zkontrolovat a oznámkovat paní učitelce a tím dokázat, že se opravdu naučil číst a psát. Poté následovalo odkrytí poklice hrnce, kde už byla „hotová“ kniha a každý žáček si ji odnesl domů. Pro malého čtenáře byla darovaná knížka odměnou i motivací do dalšího čtení. Sladká tečka na závěr v podobě nanuků, nechyběla ani tentokrát.

Fotografie ve fotogalerii (14) - Pasování prvňáčků na malé čtenáře


Už jsem Malý čtenář
Pasování prvňáčků na Malé čtenáře 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-20


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
05.06.2020 v 12:02:36, © Obec Tlumačov 2002-2020