Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je úterý, 19.1.2021 - svátek má Doubravka, zítra slaví Ilona
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zprávy z Tlumačova

Pracovní skupina povodňové komise obce Tlumačov monitoruje stav

 16.10.2020 (pátek) - Petr Horka - starosta@tlumacov.cz - 506x

Pracovní skupina povodňové komise obce Tlumačov monitoruje stav Po dlouhodobě trvajících a intenzivních deštích na území Moravy (zejména pak v horských oblastech Jeseníků a Beskyd) došlo ke vzedmutí vodních toků, řeku Moravu nevyjímaje. Od středy 14.10.2020, kdy po dosažení 2. stupně povodňové aktivity na řece Moravě v hlásném bodě Kroměříž poprvé zasedla pracovní skupina Povodňové komise Tlumačov, je pravidelně monitorován stav v kritických částech místních vodotečí.


Na schůzkách pracovní skupiny povodňové komise (z preventivních důvodů byla aktivována pouze část členů – pracovní skupina PK s tím, že ostatní členové PK jsou v kontaktu na mobilních telefonech) bylo rozhodnuto o pravidelném monitoringu vodotečí v terénu – říčka Mojena, Hajská příkopa, HOZ - Hlavnička a řeka Morava. Dále byly prověřeny prostředky Jednotky sboru dobrovolných hasičů Tlumačov (čerpadla, vozidla, pohonné hmoty) a připravenost jejich členů v případě zásahu.
V současné době je stav stabilizován na 2. SPA (pohotovost), hladina řeky Moravy kolísá, ale je pravděpodobné, že může vlivem dalších dešťů zvyšovat svůj průtok a mírně stoupat. Je nadále držena pohotovost členů povodňové komise a členů jednotky SDH. Vývoj situace je závislý na dalším vývoji počasí nejen u nás, ale také na horních tocích řeky Moravy a Bečvy.
Občanům doporučujeme sledovat vývoj další situace na internetových stránkách obce Tlumačov anebo ČHMÚ http://portal.chmi.cz , http://www.pmo.cz , zpravodajská média.


Pracovní skupina povodňové komise obce Tlumačov monitoruje stav
Vodní laguna směrem na Kvasice

Pracovní skupina povodňové komise obce Tlumačov monitoruje stav
Řeka Morava u Kvasického mostu 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-21


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
19.01.2021 v 22:33:04, © Obec Tlumačov 2002-2021