Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je čtvrtek, 23.5.2019 - svátek má Vladimír, zítra slaví Jana
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zprávy z Tlumačova

Oslava sto let československého státu

 02.11.2018 (pátek) - Renáta Nelešovská - vedoucikis@tlumacov.cz - 714x

Oslava sto let československého státu V neděli, 28. října 2018, proběhla v naší obci oslava 100. výročí vzniku samostatného Československa.


Oslava byla zahájena v 15,30 hodin slavnostní koncertem žáků Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž v sále Kulturního a informačního střediska. Na violoncello hrála Kateřina Reková, na klavír Anna Švrčinová a na housle Jakub Křivánek.
Starosta obce všechny přítomné pozdravil a předal slovo Mgr. Michaele Samohýlové, učitelce ZŠ Tlumačov. Ta nás seznámila s průběhem vzniku společného státu Čechů a Slováků. V průběhu koncertu byla udělena Čestná občanství a Ceny obce Tlumačov (samostatný článek).
V 17,30 hodin, po ukončení koncertu, vyšel od kulturního střediska početný lampionový průvod. Téměř hodinu se jako had vinuly pestrobarevné lampióny dětí ulicemi Tlumačova, se zakončením u sochy našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.
Zde se konal závěrečný program oslav. Pietní setkání občanů zahájila Klára Šáchová skladbou pro flétnu od Jana Křtitele Vaňhala. Poté zazněla československá hymna v pěveckém provedení Kristýny Odložilové. Starosta obce, pan Petr Horka, ve svém projevu vzpomněl nejen výročí vážící se k 28. říjnu, ale také významné osmičky, které tvoří důležité milníky v historii naší země. Společně pak s místostarostou Mgr. Rajmundem Huráněm položili věnec k soše T. G. Masaryka. Čestnou stráž u sochy drželi členové SDH Tlumačov, dospělí a děti v tlumačovském hanáckém kroji.
Dále zazněla oblíbená Masarykova písnička „Ach synku, synku“ v podání učitelky ZUŠ Otrokovice Jany Lukášové a její studentky. Žačky ZŠ Tlumačov zase přednesly básničky k výročí. Program ukončila hrou na flétnu opět Klára Šáchová skladbou od Antonína Dvořáka.
Krásnou tečku za slavnostním dnem udělal velkolepý ohňostroj.
Děkujeme všem, kteří se oslav, i přes, nepřízeň počasí, zúčastnili. Poděkování patří také pracovníkům obecní údržby, SDH Tlumačov a všem účinkujícím a dobrovolníkům.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka vydalo při příležitosti stoletých oslav našeho státu pamětní medaili. Medaile byla udělena, za dlouhodobou práci ve Sboru dobrovolných hasičů v Tlumačově, těmto členům: Š. Hrtús, J. Zlatuška, M. Malár, V. Machovský, Z. Minařík, J. Šnajdr, M. Šnajdr, V. Šnajdr, O. Šnajdr st., o. Šnajdr ml., R. Šnajdar, M. Šedo st., R. Šedo, M. Źák, M. Hlaváč, J. Adaszewski , Z. Virová, K. Jánská a Z. Jonášková.

Nutno podotknout, že jsme si v naší obci již od půlky září připomínali stoletou historii naší země, a to retro výstavou s názvem „Sto let zpátky v čase“. Výstava měla velký úspěch, navštívili ji nejen občané Tlumačova, ale i blízkého okolí.

https://kistlumacov.rajce.idnes.cz/Oslava_100_let_vyroci_CR/ .


Oslava sto let československého státu
Pietní setkání u sochy T.G.M.

Oslava sto let československého státu
Oceňování občanů.

Oslava sto let československého státu
Slavnostní koncert.

Oslava sto let československého státu
Lampionový průvod

Oslava sto let československého státu
Kladení věnce

Oslava sto let československého státu
Hasičská pamětní medaile 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-19


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
23.05.2019 v 07:47:37, © Obec Tlumačov 2002-2019