Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je pondělí, 21.1.2019 - svátek má Běla, zítra slaví Slavomír
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zprávy z Tlumačova

Oprava kostela sv. Martina

 14.11.2017 (úterý) - Mgr. Michal Šálek - famyslocovice@ado.cz - 759x

Oprava kostela sv. Martina Milí tlumačovští spoluobčané,
jistě jste si všimli pozitivní změny ve vzhledu středu naší obce. V tomto roce se nám podařilo dokončit opravu fasády našeho kostela. A nebyla to oprava ledajaká. Bylo třeba, aby pracovníci z odboru památkové péče zjistili, jakého stáří a z kterého období omítky pocházejí a příslušně vše zdokumentovali.


Zaměstnanci stavební firmy Rapos pak tyto zbytky omítek odborně ošetřili a provedli konečnou úpravu celé fasády. Se stejnou péčí se firma p. Filipa z Velkého Meziříčí věnovala restaurování dveří hlavního vstupu do kostela.
Další troje boční dveře a všechna okna na kostele opravili vlastními silami farníci. Na závěr bylo provedeno odvlhčení zdiva a konečná úprava okolí. V loňském roce byly kromě nové fasády věže opraveny kamenné prvky pískovcového ostění a farníci opravili a natřeli dřevěné žaluzie na věži.

Všechny tyto akce by se nepodařilo uskutečnit bez významné finanční podpory těchto organizací: Ministerstva kultury ČR, Zlínského kraje, Arcibiskupství olomouckého a firem: Navláčil stavební firma s.r.o., Výztuž CZ, s.r.o., Dura-line Ct Tlumačov a dalších. Velké poděkování patří zastupitelstvu naší obce, které v letošním roce schválilo příspěvek ve výši 250 000 Kč. Celková částka za opravy v letošním roce činila téměř 920 000 Kč. Upřímně děkujeme i všem nejmenovaným a anonymním dárcům a farníkům, kteří přispěli v rámci svých, mnohdy skromných, finančních možností.

S přáním všeho dobrého,
tlumačovští farníci.


Oprava kostela sv. Martina


Oprava kostela sv. Martina


Oprava kostela sv. Martina
 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-19


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
21.01.2019 v 15:46:55, © Obec Tlumačov 2002-2019