Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je středa, 24.4.2019 - svátek má Jiří, zítra slaví Marek
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zprávy z Tlumačova

Nová posilovna pod širým nebem na ulici Sportovní

 10.09.2018 (pondělí) - Michal Veselský - stavebniou@tlumacov.cz - 519x

Nová posilovna pod širým nebem na ulici Sportovní Jak již bylo zmíněno v několika předešlých článcích na webu obce a v Tlumačovských novinkách, byla v letech 2016 a 2017 realizována na ulici Sportovní tři sportoviště pro možné pohybové aktivity všech občanů Tlumačova a blízkého okolí.


Jednalo se o multifunkční hřiště s umělým povrchem na malou kopanou, nohejbal, volejbal, tenis a další sporty, které je doplněno umělým osvětlením pro jeho využití ve večerních hodinách a dále o hřiště na plážový volejbal a tenisový kurt, které vyrostly v blízkosti hřiště multifunkčního.
I v rozpočtu obce na letošní rok byla na základě požadavku občanů prostřednictvím zastupitelů vyčleněna částka na vybudování předem určeného sportoviště na veřejném místě. Jednalo se konkrétně o workoutového hřiště neboli hřiště pro venkovní cvičení s vlastní váhou těla, které rozvíjí sílu a vytrvalost.
Na základě doporučení Komise školské, mládeže a sportu bylo pro smysluplné umístění takového hřiště navržena lokalita na ul. Sportovní, kde již jsou výše uvedená sportoviště lokalizována tak, aby se víceúčelový sportovní areál na ul. Sportovní dále rozvíjel a byla zde možnost v rámci jednoho areálu využít případně i více sportovišť.
Celá workoutová sestava s označením „SMALL PRO“ včetně dopadové plochy byla od zajištění souhlasu se stavbou stavebním úřadem, přes výběr zhotovitele, podpis smlouvy o dílo, realizaci díla až po její dokončení a předání, které proběhlo dne 29.8.2018, vybudována za částku ve výši 304.847,40 Kč. Zhotovitelem stavby byla společnost WORKOUT CLUB PARKS s.r.o. Ostrava.
Na závěr lze jen konstatovat, aby s ohledem na nedávné zjištění projevů vandalismu v parku a na dalších místech v Tlumačově, workoutové hřiště sloužilo plně svému účelu, tj. aby zde občané měli možnost posilovat a udržovat svá těla v dobré fyzické kondici a ne, aby zde vysedávala parta ještě školou povinných dětí, kouřili zde nebo v nejhorším případě vybavení hřiště poškozovali.


Nová posilovna pod širým nebem na ulici Sportovní


Nová posilovna pod širým nebem na ulici Sportovní


Nová posilovna pod širým nebem na ulici Sportovní


Nová posilovna pod širým nebem na ulici Sportovní
 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-19


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
24.04.2019 v 15:58:57, © Obec Tlumačov 2002-2019