Tlumačov - oficiální internetové stránky obce
Dnes je pátek, 15.2.2019 - svátek má Jiřina, zítra slaví Ljuba
ENGLISH VERSION DEUTSCH VERSION DUTCH VERSION

Zprávy z Tlumačova

MS Hék Tlumačov 2017

 05.02.2018 (pondělí) - Magdaléna Němcová - tlumacov@volny.cz - 808x

MS Hék Tlumačov 2017 Vážení spoluobčané, dovolte nám, provést vás rokem 2017 pohledem Mysliveckého sdružení Hék Tlumačov.


Během roku jsme plnili své povinnosti týkající se péče o zvěř a honitbu. Od ledna do března jsme ještě přikrmovali zvěř v době nouze přirozené potravy. Opravovali krmná i lovecká zařízení, postavili novou kazatelnu a zúčastnili se brigád za účelem vyřezávání náletových dřevin kolem panelové cesty do kurovického lomu a sběru brambor pro p. Skopal-Procházku, který nám zase zajišťuje krmení pro zvěř na zimu.
V únoru proběhla i beseda pro školku Klubíčko na téma ochrany přírody a myslivost vedenou p. Vladimírem Vlčkem.

Celkem jsme v roce 2017 odlovili 32 ks srnčí zvěře, 29 ks divokých prasat, 2 ks dančí zvěře, 4 ks lišky obecné, 19 ks zajíců polních, 18 ks bažantů obecných, 2 ks kachny divoké. Počty této ulovené zvěře jsou součástí plánu lovu, který se každoročně vypracovává a který schvaluje státní správa životního prostředí.

V polovině roku dne 26.6.2017 byl Krajskou veterinární správou potvrzen první výskyt afrického moru prasat (AMP) v populaci prasat divokých. Předcházelo tomu nalezení dvou uhynulých kusů v katastrálním území Příluky u Zlína. Krajská a státní veterinární správa vyhlásila mimořádná veterinární opatření. Vytyčila zóny odlovu divokých prasat, na zónu vysoce rizikovou (červenou) a zónu s intenzivním odlovem (zelenou). V nich platí daná nařízení, která musíme dodržovat a respektovat, aby se snížilo riziko rozšíření do dalších oblastí.
Všichni naši členové museli projít školením o odlovu černé zvěře. Tlumačov spadá do zelené zóny a tudíž platí, že ulovená divoká prasata se musejí přímo na místě zabalit do igelitových pytlů, provést dezinfekci okolí a uložit je do kafilérních boxů, které poté odváží asanační firma (Mankovice). Od vypuknutí nákazy do konce roku jsme ulovili 21 ks divokých prasat, která byla negativní na AMP. S odlovem je ovšem spojeno daleko více administrativní práce a povinností. Doufáme, že se AMP dále nerozšíří a časem vymizí a všechna opatření budou zrušena.

V Klubu na Zábraní dne 23.9.2017 jsme pro vás pořádali první zvěřinové hody. Moc nás potěšila hojná účast a doufáme, že jste si pochutnali na menu, které jme pro vás připravili. Což byl srnčí guláš s chlebem, pečený divočák s červeným zelím a bramborovým knedlíkem a divočák na smetaně s knedlíkem. Děti se mohly pobavit u soutěží s odměnami a dospělí posedět třeba u kafíčka či piva ze záhlinického pivovaru. Těšíme se na vás opět v září a doufáme, že vám bude chutnat.
S příchodem podzimu jsme naplánovali dva hony (18.11. a 9.12.2017), kde jsme pozvali myslivecké kolegy a kamarády. Lovila se jen drobná zvěř a zvěř škodící myslivosti, na divoká prasata byl vydán zákaz lovu na společných honech.
Společnou Štěpánskou vycházkou jsme zakončili rok 2017 a netrpělivě budeme očekávat, co nám přinese nový rok.

Za MS Hék Tlumačov Magdaléna Němcová


MS Hék Tlumačov 2017


MS Hék Tlumačov 2017


MS Hék Tlumačov 2017


MS Hék Tlumačov 2017
 

Styl 2016 I RSS I RSS-Úřední deska I RSS-KIS I XHTML 1.0 Trans I CSS I Webmaster: janrydel@volny.cz
Mobilní verze webu

© Obecní úřad Tlumačov, 2002-19


Vytištěno ze stránek www.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
15.02.2019 v 19:54:27, © Obec Tlumačov 2002-2019